Uz hokeja laukuma tiekas talsinieki un sporta žurnālisti

Uz hokeja laukuma tiekas talsinieki un sporta žurnālisti

Nu jau neviens pat īsti vairs nezina, cik sena ir Talsu hokeja kluba tradīcija gadu noslēgt ar īpašu spēli, kurā talsinieki uz laukuma satiekas ar LTV Sporta studijas komandu. Sporta žurnālists Dāvids Ernštreits atzīst, ka kopā ar kolēģiem joprojām turpina reizi gadā braukt uz Talsiem, jo ļoti ciena to, ko dara Imants Ziediņš.

Kā gads tuvojas noslēgumam, tā Imants Ziediņš pabaksta sporta žurnālistu Dāvidu Ernštreitu, vai tad arī šogad Talsu hokeja halle un LTV Sporta studija turpinās kopīgo tradīciju? Un kā nu ne. “Tas ir interesanti. Man patīk, ka viņi atbrauc, un cilvēki redz, ka tie ir žurnālisti, kas tieši par sportu un hokeju interesējas,” stāsta tradīcijas idejas autors Imants Ziediņš. “Mēs šo tradīciju turpinām tāpēc, ka ļoti, ļoti cienām to, ko Imants ir izdarījis Talsos, un ka Talsos hokejs joprojām ir dzīvs. Uz tādiem cilvēkiem lielā mērā vispār balstās Latvijas sports. Latvijā ļoti bieži par sportistiem izaug tie, kuru tēti, mammas, vectēvi ir sportisti. Bet, man liekas, ka Imants ir tas starta palaidējmehānisms, kas ļauj sākt hokeju spēlēt arī tiem, kam varbūt nav hokejistu dinastijas aiz muguras,” dalās sporta žurnālists Dāvids Ernštreits.

Šoreiz spēlē debija sporta žurnālistam Lotāram Zariņam, kura sauklis “Tā ir nirvana!” ieguva popularitāti pēc Latvijas hokejistu leģendārās uzvaras. Viņaprāt, spēlēt kopā ar kolēģiem ir bauda. “Tas ir tas komandas gars. mēs visu laiku atsaucamies uz pavasari Latvijas hokeja izlasei, bet visa komanda bija vienota un ieguva medaļu. Un mums arī tā vienotība savā ziņā ir kā medaļa. Sākuma šķita tā viegli, viegli uzspēlēsim pret Talsiem, bet pēc tam čaļi iekarsa un bija diez gan pagrūti,” stāsta Lotārs Zariņš.

Daži Sporta studijas komandas dalībnieki uz ledus uzkāpj tikai reizi gadā Talsos, bet daži brīvajā laikā spēlē hokeju amatierlīgās. Taču Imants Ziediņš atzīst, ka spēki bijuši līdzvērtīgi, jo rīdziniekiem pretī stājās komanda, ko veido jaunsargi un veterāni, kam arī neesot bagāta spēļu pieredze. Visu no malas vēro arī hokeja leģendas. “Brīžiem iznāk kādu stiprāku vārdu arī pateikt, bet pašlaik es to neteikšu. Vienu nelaida uz laukuma virsū. Vienu mēs neredzējām 20 minūtes, kuru uz laukumu Imants nebija uzlaidis. Pārējie visi tāpat “mētājās” pa laukumu kā amatieri. Rezultāts nebija svarīgākais,” stāsta hokeja leģenda Andris Beluza. “Galvenais, ka mēs visi satiekamies pēc ilgiem laikiem. Nu, pēc gada,” Andri papildina hokeja leģenda Harijs Reinbergs. “Tas ir labi, ka mēs atceramies viens otru, sabraucam kopā – man tie ir svētki,” teic hokeja leģenda Alfrēds Ceplis.

Sporta studijai vārtos palīdz Talsu treneris, taču Dāvids Ernštreits atzīst, ka viņam, varbūt, visgrūtāk – jāneitralizē savējie. Bet viņam pašam šī vēsturiska spēle, jo pirmo reizi tradīcijas vēsturē Ernštreits iemeta vārtus. Talsinieki bija tuvu uzvarai, līdz dažas minūtes pirms spēles beigām neizšķirtu panāca Lotārs Zariņš. “Godīgi sakot, es jau biju parādā komandai, jo es sākumā iemetu savos vārtos. Es mēģināju sist prom ripu, skatos, tā man uz lāpstiņas – iemetu savējos. Man bija jāiemet tie vārti,” atklāj Lotārs Zariņš. “Man šķiet, ka vissakarīgākais bija beigu rezultāts 8:8. Man šķiet, ka ķīniešiem tas ir superīgās laimes, veiksmes, naudas un visa simbols. Tāpēc nevar būt labāks rezultāts par divām bezgalībām 8:8,” teic Dāvids Ernštreits.

Pēcspēles metienos gan trāpīgāki bija talsinieki, taču vienalga uzvarēja draudzība, un, visticamāk, arī šī gada nogalē Imants Ziediņš sporta žurnālistiem neļaus slinkot.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.