Talsu Kristīgajā skolā norisinājās ugunsdzēsības mācības

Talsu Kristīgajā skolā norisinājās ugunsdzēsības mācības

Pirmdien, 9. maijā, Talsu Kristīgajā skolā norisinājās ugunsdzēsības praktiskās mācības, kuru ietvaros tika pārbaudītas ugunsdzēsēju glābēju spējas veikt ugunsgrēku dzēšanu un liela skaita cilvēku glābšanas darbus, kā arī evakuācijas norisi izglītības iestādē.

Mācību scenārijs paredzēja, ka izglītības iestādes otrā stāva gaitenī izceļas ugunsgrēks – tā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Nostrādājot ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijai, skolā sākas evakuācija, bet spēcīgā sadūmojuma rezultātā tās droša norise vairs nav iespējama vienai klasei ar pedagogu un vienam skolas darbiniekam.

“Mācības Talsu Kristīgajā skolā rīkojām maksimāli pietuvinātas realitātei – skolēni un pedagogi par tām iepriekš nebija informēti un glābjamo lomā šoreiz iejutās 12. klases skolēni un pedagogi.

Tas ļāva ugunsdzēsējiem glābējiem saskarties ar īstām skolēnu emocijām un protams arī uztraukumu, bet pašiem skolēniem saprast, kāds ir viens no glābšanas paņēmieniem ugunsgrēkos un to arī piedzīvot.

Juris Kondrovs, VUGD Talsu daļas komandieris

Izvērtējot situāciju, glābšanas darbu vadītājs pieņēma lēmumu, ka visdrošāk klasē palikušos būs evakuēt ar izbīdāmo kāpņu palīdzību caur logu, bet vēl viens skolas darbinieks no tās tika izvests ar glābšanas maskas palīdzību. Papildus, novērojām arī evakuācijas norisi, jo tieši tas, ka visi izglītības iestādes nodarbinātie un skolēni zina, kā droši evakuēties un kur pulcēties, ir izšķiroši, izceļoties ugunsgrēkam, ” skaidro VUGD Talsu daļas komandieris Juris Kondrovs.

Mācībās piedalījās Talsu, Dundagas un Sabiles ugunsdzēsēji glābēji. Visi mācībās iesaistītie to norisi novērtēja pozitīvi un to noslēgumā pārrunāja gan pašu mācību norisi, gan svarīgākās lietas, ko nepieciešams atcerēties, ja izcēlies ugunsgrēks, piemēram to, cik svarīgi ir nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas izsaukumu tālruņa numuru 112, nevis sākt filmēt un fotografēt.

/Foto no www.tks.lv/