Talsu mācību centra «Buts» mazā biznesa organizēšanas kursanti iedvesmoti un gatavi sasniegt augstākas virsotnes

Talsu mācību centra «Buts» mazā biznesa organizēšanas kursanti iedvesmoti un gatavi sasniegt augstākas virsotnes

1. jūnijs ir ne tikai skolēnu vasaras brīvdienu iesākums, bet arī diena, kad mācību centra «Buts» mazā biznesa organizēšanas kursa deviņi dalībnieki pēc mēneša intensīvām apmācībām pie pasniedzējas Olgas Blumbahas, apmierināti par iegūto atziņu un pieredzes bagāžu, saņēma beigšanas diplomus.

Tiekoties ar kursa absolventiem dienu pirms izlaiduma, nevar nepamanīt kolektīva draudzīgo atmosfēru un lielo cieņu un pateicību mazā biznesa organizēšanas kursa vadītājai.

Bez rudzu maizes cepšanas un sapņu ķērāju veidošanas, kursa absolvente Astra Mediņa sākusi veidot arī sievišķīgas un skaistas matu rotas.
/Foto: Edgars Lācis/

«Mūsu galvenais uzdevums ir iedrošināt spert pirmo soli, kas parasti ir nedrošs,» teic mācību centra vadītāja Evija Priede, kura mudina novadniekus nesēdēt malā un izmantot iespēju paplašināt savas zināšanas, tāpat iedvesmoties no kursa biedriem un pasniedzējiem, dibinot jaunus kontaktus. Tā ir valsts sniegtā iespēja attīstīt savas prasmes un apgūt jaunas, kuras piemērotas jebkura vecuma cilvēkiem.

Vairāk nekā zināšanas

Evita Jansone no Vandzenes pastāsta, ka iesākumā viņas mērķis bijis uzzināt kaut ko vairāk par mazo biznesu, taču ieguvums bijis daudz lielāks, jo nu izvērties plašāks paziņu loks, un viņa jūtas iedvesmota un pamudināta darboties, tāpat ir dzimušas jaunas idejas un saņemtas arī dzīves gudrības pērles. Savukārt Evai Ližbovskai no Talsiem, kura pieteikusies apmeklēt kursus, jo ir darba meklējumos un vēlējusies šo laiku izmantot produktīvi, bijusi arī vēlme uzzināt vairāk par pašnodarbinātā statusa iegūšanu un saimnieciskās darbības veikšanas iespējām. Tāpat interesējusies par mārketingu un ievadu grāmatvedībā, tāpēc mazā biznesa organizēšanas kurss mācību centrā «Buts» bijis kā atbilde, jo iegūtas jaunas zināšanas, iedvesma un motivācija radošai darbībai. Eva tāpat akcentē kā ieguvumu šī apmācību kursa laikā iegūtos jauno pazīšanās loku.

/Foto: Edgars Lācis/

Kursa pasniedzēja Olga Blumbaha iedvesmojusi domāt, kā izmantot tos resursus, kuri ir apkārt dabā, kā arī to, kā likt lietā savus talantus. Absolvente Agate Freiberga, daloties ar pozitīvo pieredzi apmācību laikā, uzsver, ka novērtē iegūto iedvesmu darboties un neapstāties. «Redzot, kā izdevies citiem, kuri ir ko sasnieguši, tas iedvesmo tiekties sasniegt to pašu un vēl augstākas virsotnes. Galvenais patiešām neapstāties un lai ir iedvesma darboties,» teic novadniece. Savukārt dundadznieks Roberts Dāvidsons, kurš ir vietējās biedrības «Es i’ svaigs» dalībnieks, plāno savā pusē atvērt burgernīcu, kurā burgeru pagatavošanā paredzēts izmantot bioliellopus un bioproduktus, kas nāk no biedrības pārstāvju piedāvājuma. Apmācības kalpojušas kā palīgs mērķa sasniegšanai.

/Foto: Edgars Lācis/

Mācoties — kausa princips

Mācību centra «Buts» vadītāja pauž, ka kopējā kursa noskaņa turas uz pozitīva viļņa, jo ir labs mikroklimats un sev interesējošu zināšanu iegūšana, un nostiprināšana jau pati par sevi saistās ar atvērtību un vēlmi saņemt. Prieks ir par to, ka, par spīti pavasara darbiem, tie, kuri iesāka mācības, tās arī pabeidza, sasniedzot finišu. No kursa beidzēju vidus izskan arī viedoklis, ka apmācību laiks bijis vērtīgs tajā aspektā, ka ir iespēja pārliecināties, vai tas, ko esi darījis iepriekš, ir bijis pareizi vai tomēr nepieciešamas kādas korekcijas, jo mums vienmēr ir savas domas, bet nav īstas pārliecības, ka tās atbilst patiesībai.

/Foto: Edgars Lācis/

Tāpat kāds šo valsts atbalstīto iespēju mācīties saskata kā pagrūdiena punktu jau iepriekš iesāktajam, bet līdz galam nenovestam. Vairākkārt izskan, ka tiek novērtēts tas, ka šī mēneša laikā varēts saņemt iedrošinājuma vārdus, ko ikdienā nedzird, jo katram savas raizes. Pamainot vidi, izmainās arī redzējums. Olga Blumbaha uzsver kausa principu — cilvēks var atnākt ar pustukšu kausu, bet aiziet ar tukšu vai jau pilnu. Pasniedzēja, paveroties savā pieredzē, zina sacīt, ka nekad nav bijušas tādas apmācību grupas, kurā kāds nav vismaz kaut ko ieguvis.

«Kvalitatīvu zināšanu un labas pieredzes nekad nevar būt par daudz, tādēļ mudinu mācīties un pilnveidoties, un bonuss ir arī tas, ka par mācīšanos maksā arī stipendiju, pusdienu naudu un mobilitātes maksājumus par ceļu,» pauž mācību centra vadītāja.