Talsu novada uzņēmēji tiekas ar ekonomikas ministri

Talsu novada uzņēmēji tiekas ar ekonomikas ministri

Talsu Komersantu Klubs (TKK) aicinājumu tikties ar ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni saņēma jau pērnā gada noslēgumā, kluba 16 gadu pastāvēšanas jubilejas pasākumā. Vizītes laiku gan ministres saspringtā darba grafika dēļ nenācās viegli saskaņot, līdz 14. jūnijā tikšanās izdevās.

«Kluba biedri iepriekš iesūtīja uzņēmējiem interesējošos jautājumus ministrei,» stāsta Talsu Komersantu Kluba valdes priekšsēdētājs Jānis Grahoļskis.

«Konstruktīvā sarunā, pozitīvā gaisotnē apspriedām plašu jautājumu klāstu — kopējo ekonomisko situāciju valstī, makroekonomikā, tirgus aktivitātes
prognozes un tendences, Ekonomikas ministrijas lomu uzņēmējdarbības vides uzlabošanā valstī, tai skaitā Talsu novadā.

Tāpat runājām par Grantu fondiem ražošanas attīstībai — kāda ir to pieejamība, kādas ir aktuālās atvērtās vai plānotās programmas. Skatījām jautājumu par «zaļā kursa» attīstību un ietekmi uz loģistikas un transporta uzņēmumiem, kā arī SEZ (speciālo ekonomisko zonu) izveidi reģionos. Runājām par jaunu daudzdzīvokļu mājokļu būvniecību Talsu novadā un iespējamo valsts atbalstu šāda projekta realizācijai, topošo Daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas likumu, sabiedrisko pakalpojumu regulatora bremzējošo lomu jaunu tehnoloģiju ieviešanā pakalpojuma uzņēmumos, banku politiku un likumisko iespēju ietekmēt banku sektoru un ietekmi uz tautsaimniecības attīstību. Pārrunājām ministres Ilzes Indriksones vizītes rezultātus šā gada 7. jūnijā Rijādā, Saūda Arābijas Karalistē, un kāds varētu būt pienesums Latvijas ekonomikai saistībā ar parakstītā Latvijas Republikas valdības un Saūda Arābijas Karalistes valdības līgumu par ekonomisko sadarbību. Mūsuprāt, uz visiem iesniegtiem jautājumiem tika sniegtas konstruktīvas un saprotošas atbildes. Pie kam ekonomikas ministrija sagatavos un iesniegs TKK apkopotas atbildes. Man ir gandarījums un prieks, ka mūsu novadniece ir kompetenta un uz uzņēmējdarbības attīstību vērsta. Mēs tiešām jutām atbalstu, izpratni un apstiprinājumu turpmākai sadarbībai.»