«Talsu NSS/Krauzers» superfinālā izcīna bronzas godalgas

«Talsu NSS/Krauzers» superfinālā izcīna bronzas godalgas

Lielā Piektdiena visai florbola saimei bija gaidīts notikums un svētki vienlaikus, jo visas dienas garumā aizritēja trīs finālspēles ELVI florbola līgā vīriešiem «Arēnā Rīga». Tajā par bronzas medaļu cīnījās komanda «Talsu NSS/Krauzers», gūstot uzvaru ar rezultātu 12:5 un sakaujot komandu «Lielvārde/Fat Pipe».
Kā pirmā tika aizvadīta vīriešu 1. līgas finālspēle starp komandām «Ogres Vilki» un «Latvijas Universitāte/FS Masters», pēcpusdienā norisinājās cīņa par bronzas medaļām starp Talsu florbola komandu «Talsu NSS/Krauzers» un «Lielvārdes/Fat Pipe», bet vakarā — spēle par čempionu kausu starp Cēsu komandu «Lekrings» un Kocēnu «Rubeni».

Spēlējošais treneris Artis Raitums (no labās puses) uz laukuma ar savu komandu bija arī izšķirošajā finālspēlē par bronzu. /Foto: LFS arhīvs/

Ja pērn Talsu virslīgas komanda nokļuva finālā, ar «Rubeni» cīnoties par čempionu kausu, tomēr piedzīvojot zaudējumu ar 2:3, iegūstot sudraba godalgas un mājās dodoties ar vicečempiona titulu, tad šīs sezonas izšķirošā mača spēle bija jāaizvada cīņā par bronzas godalgām. Pretī talseniekiem stājās «Lielvārdes/Fat Pipe», kas arī pagājušajā sezonā to noslēdza ar nesekmīgu cīņu par 3. vietu, toreiz gan zaudējot Cēsu «Lekringam».

(No kreisās): spēlētāji Armands Budreika, Matīss Jorens Švedenbergs un komandas pārstāvis Mārtiņš Maķevics pēc apbalvošanas ceremonijas. /Foto: LFS arhīvs/


«ELVI līgas» vīriešiem finālspēle par 3. vietu «Talsu NSS/Krauzers» iesākās ne tik daudzsološi, kā gan līdzi atbraukušie, gan pie televizora ekrāniem esošie atbalstītāji bija cerējuši — jau sestajā minūtē «Lielvārde/Fat Pipe» raidīja pirmos veiksmīgos vārtus, kas reizē lika kost pirkstos, bet nezaudēt ticību.
Otrais periods spēles 20:41 minūtē iesākās ar «Talsu NSS/Krauzers» spēlētāja M. Fogeļa vārtiem pēc A. Šķerberga piespēles. Lielvārde nepalika atbildi parādā, un jau pēc 46 sekundēm ar A. Savina realizētiem vārtiem rezultāts — 1:2. Otrie vārti lielvārdiešiem kalpoja kā panākumu atslēga, jo tiem pēc nedaudz vairāk par minūti sekoja trešie un pat ceturtie vārti, veidojot rezultātu 1:4, «Lielvārde/Fat Pipe» būtiski izraujoties vadībā. 30 sekunžu pārtraukums, un talsenieki uz laukuma atgriezās ar divkāršu enerģiju. Par nepareizu sitienu tika noraidīts pretinieku komandas spēlētājs, un jau pēc 15 sekundēm vairākumā pēc A. Budreikas piespēles vārtus guva «Talsu NSS/Krauzers» komandas kapteinis A. Blumbahs. Mazliet vairāk nekā divas minūtes un tādā pašā kombinācijā tika gūti jau trešie vārti Talsu komandas labā, rezultātu pietuvinot līdz 3:4, bet spēles 31:36 minūtē J. Škutāns panāca rezultāta izlīdzinājumu — 4:4. Talsu komandas spēlētājam M. Fogelim tobrīd ļoti svarīgs, tomēr nerealizēts soda metiens, taču arī tas talseniekus neapturēja doties uz priekšu — pēc T. Bitmaņa piespēles A. Budreika lielvārdiešu vārtos raidīja piektos vārtus, pēc nedaudz vairāk par minūti pēc M. Fogeļa piespēles — A. Šķerbergs — sestos, un jau pēc 38 sekundēm pēc M. Bergmaņa piespēles septītos vārtus «Talsu NSS/Krauzers» komandas labā guva V. Kalnietis.

«Talsu NSS/Krauzers» rezultatīvā spēlē sakauj «Lielvārdi/Fat Pipe» un izcīna 3. vietu. /Foto: LFS arhīvs/


Grūti spriest, vai tikai skatītāji, vai arī paši spēlētāji uz īsu brīdi sajutās kā simulācijā, jo nepilnu 15 spēles minūšu laikā atguva pārsvaru no 1:4 uz 7:4 nav bieži sastopama prakse. Otro periodu noslēdza pretinieku komandas spēlētāja A. Kusiņa vārti.
Noslēdzošais periods cīņai par 3. vietu ne vien iesākās, bet arī turpinājās ar būtisku «Talsu NSS/Krauzers» kontroles pār spēli pārņemšanu. 46:40 minūtē pēc A. Budreikas piespēles astotos vārtus guva T. Bitmanis, tiem pēc V. Kalnieša piespēles sekoja A. Blumbaha veiksmīgi realizēti vārti, un pēc vārtsarga laukuma pamešanas un izvēles uz laukuma laist sesto spēlētāju tukšos vārtos desmitos vārtus guva «Talsu NSS/Krauzers» spēlētājs M. Bergmanis. Pēc J. Škutāna piespēles T. Bitmanis panāca sešu vārtu pārsvaru, bet vairākumā pēc T. Bitmaņa piespēles noslēdzošos vārtus guva V. Kalnietis, ļaujot «Talsu NSS/Krauzers» komandai ar rezultātu 12:5 mājās vest bronzas godalgas.
Labākais spēlētājs «Talsu NSS/Krauzers» sastāvā — komandas kapteinis A. Blumbahs, bet vārtu vīram V. Kasjaņenko 23 no 28 atvairītiem metieniem.