Talsu pilsētai beidzot ir pārvaldnieks

Talsu pilsētai beidzot ir pārvaldnieks

19. decembrī, Talsu novada domes deputātiem beidzot izdevās ievēlēt amatā Talsu pilsētas pārvaldnieku Lauri Tīģeru. Šī vakance bija tukša jau kopš marta, tāpēc darāmā jaunajam pārvaldniekam netrūks.

Vakar notika ārkārtas domes sēde, jo, kā jau «Talsu Vēstis» informējušas, 7. decembrī Talsu novada domes deputāti nepietiekamu balsu skaita dēļ nevarēja amatā apstiprināt iecerēto Talsu pilsētas pārvaldnieku Lauri Tīģeru.

«Ārpakalpojumos piesaistītās kompānijas līdz šim nav devušas vēlamo rezultātu, neatrodot cilvēku pārvaldnieka amatam. Mēs gribam panākt, lai pašvaldībā nav tik daudz brīvu vakanču un lai strādātu cilvēki, kuri spēj padarīt vajadzīgo darbu,» pirms deputātu balsojuma sacīja Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa.

Kad deputāts Dainis Karols vaicāja, vai ir iespējams uzdot jautājumus pašam L. Tīģeram, E. Kārkliņa atbildēja, ka viņš uz sēdi nav aicināts, jo iztaujāt viņu deputātiem bija iespējams jau novembrī. «Pašreizējā situācija ar lielo sniega apjomu un darāmo darbu daudzumu norāda, ka mēs nevaram šo cilvēku meklēt lēni un relaksēti. Pilsētai ir vajadzīgs saimnieks,» mudināja aizdomāties E. Kārkliņa.

Vairāki Talsu novada domes deputāti iebilda par kandidāta izraudzīšanās veidu, kas nenotika atklātā amata konkursā. 

«Par» L. Tīģeru balsoja 11 deputāti, pārējie astoņi balsojumā nepiedalījās.

Jaunajam Talsu pilsētas pārvaldniekam darbs jāuzsāk jau šodien, 20. decembrī.

«Pirms uzņēmos šo darbu, satikos ar vairākiem bijušajiem Talsu pilsētas pārvaldniekiem, vaicājot pēc viņu padoma. Gribēju izpētīt, kas pirms tam noticis šajā amatā. Izveidoju sava veida konceptu, ko arī ņemšu par pamatu, uzsākot darbu. Konkrēti neko nevaru apsolīt, jo man nepatīk «tukši» solījumi. Pirmais, ko darīšu, — iepazīšos ar darbiniekiem, darba pienākumiem un tamlīdzīgi. Jā, pārvaldnieka nav jau kopš marta, bet mani tas nebaida,» stāsta L. Tīģers.

Kāpēc L. Tīģers piekrita šim izaicinājumam? «Es viennozīmīgi esmu Talsu patriots. Pēc vairākiem gadiem, kas nostrādāti ārzemēs, esmu atgriezies. Saņēmu piedāvājumu šim amatam no domes vadības un nolēmu piekrist,» pauž talsenieks.

L. Tīģeram ir augstākā izglītība mārketingā un tirdzniecībā. Nepilnu gadu strādājis Kanādā, pēc tam vairāk nekā astoņus gadus Norvēģijā, automašīnu jomā, kur vadīja desmit cilvēku komandu. Divas nedēļas dzīvoja Norvēģijā, divas — Latvijā. «Tā kā man šeit, Talsos, ir ģimene, trīs bērni, izvirzīju sev mērķi, ka ilgāk par desmit gadiem ārzemēs nepalikšu. Pieņemt šo lēmumu nebija viegli, jo cilvēks tomēr pierod pie komforta. Bet nu jau apritējis pusotrs gads, kopš esmu atgriezies. Laiks jauniem izaicinājumiem!»

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.