Tasīte svaigi pagatavotas kafijas – kafijas pupiņu un automātiskā kafijas aparāta kombinācija

Ir neskaitāmas kafijas šķirnes un pagatavošanas veidu, tomēr tikai jūs paši varat izvēlēties, kura būs jūsu iecienītākā kafija. Vai svarīgākais ir tas, cik ātri jūsu rokās nonāks karstas kafijas tasīte, vai tomēr rūpīgi pagatavots dzēriens, neskaitot laiku? Varbūt jums svarīgāk ir pupiņas samalt pašiem, vai tomēr priekšroku dodat jau maltai kafijai? Ir daudz un dažādu kafijas pagatavošanas veidu, tomēr tikai vienā veidā iespējams pagatavot pašu svaigāko kafiju – samaļot pupiņas tieši pirms kafijas pagatavošanas. Šajā rakstā aplūkosim populārākās kafijas šķirnes un svaigāko kafijas pagatavošanas veidu – ar automātisko kafijas aparātu.

Automātisko kafijas aparātu un svaigi maltas kafijas priekšrocības

Ja rodas jautājums, kāpēc svaigi samaltu pupiņu kafija ir pati svaigākā, tad atbilde ir pavisam vienkārša – kafija nespēj oksidēties un nezaudē savu intensīvo garšu un aromātu. Svaigais aromāts un unikālās garšas īpašības saglabājas apmēram 15-20 minūtes pēc pupiņu malšanas. Jautāsiet, kā paša spēkiem sagatavot pupiņas? Viens no risinājumiem ir iegādāties kafijas dzirnaviņas, kuras visbiežāk maļ ar asmeņiem vai dzirnām. Šādā veidā varēsiet pagatavot kafiju no svaigi maltām pupiņām.

Ja vēlaties, lai kafijas pagatavošanai visus nepieciešamos soļus veiktu viens kafijas aparāts – samaltu pupiņas, uzvārītu ūdeni, pagatavotu kafiju, kas papildināta ar piena putām – jāizvēlas tas, kas veic visas šīs darbības – automātiskais kafijas automāts. Atliek tikai iebērt pupiņas integrētajās dzirnaviņās, jāielej ūdens un, ja vēlaties – piens, tam paredzētajā tilpnē. Tad jāizvēlas vēlamais kafijas dzēriens – melna kafija, espresso, kapučīno, kafija ar pienu (latte macchiato) vai pat latte, vai piesātinātais espresso (ristretto). Pēc izvēles nereti atliek vien piespiest vienu vai dažas pogas, un ātrāk nekā minūtes laikā jums tiks pagatavots profesionāls kafijas dzēriens ar lieliskām piena putām, ja vien to vēlēsieties.

Aparātā integrētās kafijas dzirnaviņas kafiju spēj samalt pēc vajadzības: ja vēlaties vieglu garšu un aromātu, izvēlieties rupju malumu, ja vēlaties stiprāku kafiju, piemērots būs smalkais malums. Ņemot vērā to, ka aparāts samaļ tieši tik daudz pupiņu, cik nepieciešams vienai tasītei, katrs nākamais dzēriens var būt citādāks. Tas ir īpaši svarīgi darba vidē, kur darbinieku vēlmes atšķiras. Vēl viena šo aparātu priekšrocība ir sekojoša – tie lieliski spēj parūpēties paši par sevi, pateicoties integrētajai apkopes sistēmai, vai vienmēr paziņo, kad nepieciešama papildu apkopšana.

Viena kafijas šķirne – dažādas garšas un aromāti

Zinot to, ka kafija tiks pagatavota no svaigi maltām kafijas pupiņām, atliek tikai izvēlēties pašas pupiņas. Ja pievēršat uzmanību tam, kāda šķirne ir norādīta uz jūsu iecienītākās kafijas iepakojuma, būsiet ievērojuši, ka visbiežāk tā ir arabika – populārākā kafijas pupiņa pasaulē. Šo pupiņu kafija ir maigi rūgta, ar šokolādes, riekstu un karameļu piegaršu. Ir sastopams arī augļu vai ogu aromāts, kas pasvītro dabisko pupiņu skābumu, savukārt pirms grauzdēšanas novērojams melleņu aromāts.

Tas, kādā temperatūrā un augstumā tiek audzētas kafijas pupiņas, nolemj to, kā tās garšos un kāds būs to aromāts. Tāpēc dažādu garšu īpašību pupiņu apvienošana paver iespēju atklāt jaunus aromātus. Vienā paciņā var atrast arabikas pupiņas no Indijas un no Dienvidamerikas vai no jebkuras citas valsts, kurā audzējama šī šķirne. Protams, šādas kombinācijas būs veiksmīgas tikai, ja garšas savstarpēji izveidos harmoniju. Viens maisījums var atgādināt ķiršu kompota aromātu, krustnagliņas vai žāvētus augļus, savukārt uz mēles atstājot ķiršu skābumu, riekstu sviesta notis, šokolādes konfekšu vai kakao mājienus. Katrs maisījums ir spējīgs pārsteigt. Tieši tāpēc nevajag izvairīties no degustācijām, ja vēlaties atrast jaunas garšas.

Profesionāli pagatavotu kafiju iespējams baudīt ne tikai kafejnīcās vai restorānos, to iespējams darīt arī mājās. Automātiskais kafijas aparāts un atbilstoši izvēlētas kafijas pupiņas sniegs patīkamus mirkļus tiem, kas svaigu kafiju vēlas baudīt mājās.