Uz Pūņām no «Milžu cīņām» atved čempiona jostu

Uz Pūņām no «Milžu cīņām» atved čempiona jostu

12. novembra vakarā cīņu sporta entuziasti pulcējās Tukuma sporta namā, lai pēc divu gadu pauzes, kas saistīta ar Covid-19 ierobežojumiem, jau devīto reizi vērotu sporta kluba «Tukuma Brāļi» rīkoto starptautisko cīņu pasākumu «Milžu cīņas».

Cīņu būrī pēc MMA, kikboksa un boksa noteikumiem cīnījās ne vien pašmāju sportisti un «Boksa akadēmija 2» dalībnieki, bet arī cīkstoņi no ārzemēm, tostarp 2021. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks MMA amatieris gruzīns Soslans Gasijevs, kurš vakara galvenajā cīņā spēkiem mērojās ar sabilnieku — «Boksa akadēmijas» mentoru un Latvijas sporta smagsvaru Kristapu Zuti, kuram šī karjerā pēc MMA noteikumiem bija vien otrā cīņa.

«Milžu cīņas» valsts svētku nedēļā starp 11. un 18. novembri tiek rīkotas jau kopš 2012. gada, bet sacensību vēsture aizsākās vēl trīs gadus agrāk, kad Tukumā pirmo reizi ienāca profesionālo cīņu sporta pasākumi. Tas ir ne vien senākais, bet, iespējams, arī patriotiskākais cīņu pasākumu seriāls valstī. Pēdējās «Milžu cīņas» notika 2019. gadā, kad pasākuma galvenais notikums bija smagsvaru MMA cīņa starp Kristapu Zuti un Daini Peipiņu. Šogad pasākumu īpašu padarīja K. Zuša sarkanās un bijušā basketbolista un boksera K. Kambalas zilās komandas «Boksa akadēmija» dalībnieku savstarpējās cīņas.

Sestdienas vakarā «Milžu cīņu» ringā kāpa ne vien K. Zutis, skatītājiem vien nedaudz vairāk kā divu minūšu laikā nodrošinot plašu emociju gammu, bet pēc boksa noteikumiem arī novadnieki Mairis Tubulēvičs, «Boksa akadēmijas» pirmās sezonas dalībnieks, uz kura šortiem lasāmi vārdi ne tikai «Talsi», bet arī «Pūņas», un Dāvis Ābele, kas šogad nokļuvis televīzijas šova «Boksa akadēmija 2» finālā. Abi novadnieki bija sabilnieka Kristapa komandā.

Uz Pūņām atved LBA čempiona jostu

Īpašu skatītāju atsaucību un talsenieku atbalstu just varēja novadnieka Maira Tubuļēviča un mārupnieka Ralfa Hmeļņicka boksa cīņā, kurā uz spēles tika likta «Boksa akadēmijas» pirmās sezonas čempiona josta. Ar tehnisko nokautu TKO jeb priekšlaicīgām cīņas beigām ceturtā raunda pirmajā minūtē Mairis izcīnīja uzvaru, kļūstot par jauno jostas īpašnieku, pretiniekam sadusmojoties un aizmetot saņemto kausu.

Savukārt Dāvis Ābele pēc žūrijas lēmuma un četriem raundiem, katru aizvadot pa divām minūtēm, šoreiz gan palika zaudētāja pozīcijā, piekāpjoties Oskaram Trošinam, taču tas neliedza atbalstītājiem gavilēt par Dāvi arī pēc izkāpšanas no skatītājiem baudāmās un spraigiem momentiem pilnās cīņas ringa.

Sabilnieks Kristaps Zutis atgūstas un uzvar ar tehnisko nokautu

Vakara kulmināciju sagādāja pēdējā cīņa, sabilniekam Kristapam Zutim ringā tiekoties ar gruzīnu Soslanu Gasijevu. Cīņa iesākās ar agresīviem uzbrukumiem no Gasijeva, kurš latvieti satvēra un ar metienu nogāza to parterā, ne vienam vien nervozam skatītājam liekot pietraukties kājās. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem nostāties vertikāli cīņas otrajā minūtē Kristapam tas tomēr izdevās, uzsākot tūlītēju pretuzbrukumu un jau pēc neilga brīža nogāžot pretinieku, ļaujot tiesnesim apstādināt maču un ar tehnisko nokautu pasludināt skatītāju iemīļoto sportistu par uzvarētāju.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.