Kaltenē top jūras māja «Ausekļi»

Kaltenē top jūras māja «Ausekļi»

Cik gan daudz var izdarīt, ja kādam no darbiem pieķeras nevis viens vai divi cilvēki, bet pat desmit vai divdesmit! To Kuldīgas Biznesa inkubatora Kopienas talkā varēja novērtēt ikviens, kurš bija atbraucis palīdzēt sakopt Kaltenes «Ausekļu» pagalmu.

Tāpat kā citi, arī Biznesa inkubatora dalībnieki ilgi nebija tikušies klātienē, tādēļ līdz ar pirmajiem pavasara saules stariem tika nolemts organizēt kopā sanākšanu ar papildu pienesumu kādam no kopienas dalībniekiem. Par atbilstošāko talkas vietu bija izvēlēta atpūtas vietas «Dunduriņi» saimnieces Ievas Krūmiņas jaunais lolojums — topošā viesu māja «Ausekļi».

Čaklie talkas dalībnieki labiekārto plašo pagalmu, kur pavisam drīz sadīgs talkā sētais zāliens. /Foto: Ģirts Grenevics/

Teju simtgadīgā ēka ir neticami labi saglabājusies. Par to jāpateicas iepriekšējiem saimniekiem, kas to uzturējuši un rūpējušies kā par savu dārgāko acuraugu. Ievas plāns ir, saglabājot ēkas īpašo noskaņu, to uzlabot un piedāvāt atpūtai pie jūras. Kaltenes pludmale ir pārdesmit metru attālumā, labi redzama pa «Ausekļu» austrumu logiem. Ieva stāsta, ka māja savu vārdu ieguvusi, godājot saules mošanos — aušanu.

Māja celta 1925. gadā un piederējusi Kaltenē labi zināmajai Dambekalnu dzimtai. Jaunā «Ausekļu» saimniece Ieva Krūmiņa ver durvis stiklotajai verandai, kuras priekšā paveras pasakains skats uz jūru. /Foto: Ģirts Grenevics/

Vislielākās pārvērtības pašlaik piedzīvo īpašuma plašais iekšpagalms. Saimniece smej, ka «Ausekļiem» vienā pusē ir jūra, bet otrā bijis «ezers». Savestas 12 kravas ar melnzemi, lai mitro pagalmu pārvērstu par atpūtas zonu. «Talsu Vēstīm» ierodoties, pagalmā jau cītīgi strādāja kopienas dalībnieki — grābjot, zāģējot, apgriežot krūmus un ierīkojot puķu dobes.

Uzņēmuma «Digital Muffin» dibinātāja Laura Sproģe piedāvā vizuāli pievilcīgus risinājumus produktu reklamēšanai
un arī prasmīgi prot līdzināt melnzemi. /Foto: Ģirts Grenevics/

Ieva Krūmiņa norāda, ka šeit sabraukuši cilvēki ar visplašākajām sirdīm, kuriem pašiem ir savas biznesa idejas, uzņēmumi un kuri saprot, cik atbalstošs plecs ir neatsverams biznesa ideju īstenošanā. Lai gan Ieva ir bijusī Biznesa inkubatora dalībniece, tā bijušie un jaunie biedri labprāt uztur kontaktus. «Gan psiholoģiski, gan atbalsta ziņā inkubators man ir ļoti daudz devis un joprojām dod. Esmu iepazinusi cilvēkus, uzņēmējus, darītājus. Neesmu vairs biedrs, bet neesmu aizmirsta. Kopiena turas kopā!» Kopienas talkas iniciatora, Kuldīgas Biznesa inkubatora pārstāvja Rimanta Safonova uzrunāta, viņa sākotnēji šaubījusies par talkas rīkošanu «Ausekļos». Aicināt uz mājām, kur darāmo darbu saraksts nav pat pusē, nav latviešiem tipiski un viegli. Taču talkas dienā viņa bija gandarīta par lielo atsaucību, vēlmi palīdzēt. Rimants Safonovs ķircinot piebilst: «Pirmkārt, mēs esam latvieši, kam grūti atvērties un ielaist savā sētā, otrkārt — mēs esam kurzemnieki, kas vispār ir sēta sētā!»

Kopīgiem spēkiem padarīts daudz un vēl daudz darāmā priekšā, lai šajā vasarā «Ausekļos» jau uzņemtu pirmos viesus.