Vai būtu nepieciešams regulējums, kas nosaka Ziemassvētku tematikas preču tirgošanas sākumu?

Vai būtu nepieciešams regulējums, kas nosaka Ziemassvētku tematikas preču tirgošanas sākumu?

Jau oktobra izskaņā veikalos varēja pamanīt pirmās Ziemassvētku tematikas preces, kas sociālo tīklu lietotāju vidū raisīja diskusijas, vai vajadzētu tirgot šādas preces pirms valsts svētkiem, tādējādi tos aizēnojot. Šo jautājumu uzdevām arī saviem «Facebook» sekotājiem.

Aptaujā piedalījušies 155 respondenti, no kuriem 27 pauduši viedokli, ka vajadzētu būt regulējumam, kas neatļauj Ziemassvētku tematikas preču tirgošanu pirms valsts svētkiem, 26 atbildējuši, ka šādu ierobežojumu neatbalsta, 13 respondentiem rotājumi veikalos netraucē, 31 respondents izvēlējies atbilžu variantu — ja cilvēki grib, lai pērk kaut Jāņos. 51 respondents izvēlējies atbildi — Ziemassvētku gaidīšanas laikam nevajadzētu aizēnot valsts svētkus, bet septiņi atbildējuši paplašināti, izvēloties atbilžu variantu «cits»:

«Tas ir labi, jo tad cilvēki var laicīgi jau iegādāties un plānot savus izdevumus.»

«Mums tomēr ir brīvais tirgus, tirgotājam ir tiesības likt savos plauktos, ko un kad viņš grib. Bet mums ir iespēja nepirkt.»

«Atraduši problēmu! Katrs komersants var darīt, kā grib, kamēr darbojas likumu ietvaros. Ja cilvēku Ziemassvētku rotājumi pirms valsts svētkiem tik ļoti nomāc, drīkst veikalu neapmeklēt.»

«Man ļoti patīk Ziemassvētki, bet to parādīšanās oktobra beigās, principā — rudenī, man šķiet nepieņemami. No otras puses — neredzu iemeslu, lai aizliegtu tirgot. Kas grib, lai pērk.»

«Nav jau alkohols vai tabakas izstrādājumi, ko vajag ierobežot. Tirgotājs ir tiesīgs izvēlēties laiku, kad un ko tirgot.»