Viesu nams «Pilava» Rojā guvis starptautisku atzinību

Viesu nams «Pilava» Rojā guvis starptautisku atzinību

Sākoties jaunajai tūrisma sezonai, ar priecīgu notikumu klajā nācis viesu nams «Pilava», kas saņēmis Neatkarīgās ceļojumu entuziastu, blogeru un ekspertu grupas «Travel&Hospitality Awards» apbalvojumu. Vērtēšana, ņemot vērā viesmīlības jomas piedāvājumu un viesu sniegtās atsauksmes, notika vairāk nekā 40 kategorijās, aptverot visu pasauli, tai skaitā Āziju, Ameriku, Eiropu un Austrāliju.

Viesu nama saimniece Laima Landmane atklāj, ka ideja par viesu nama izveidi, pateicoties jūras tuvumam, radusies jau sen, bet viesi «Pilavā» tiek uzņemti kopš 2016. gada. Viesu nams atrodas Rojā, 1,2 kilometru attālumā no pludmales, un ir veidots no dabai draudzīgiem materiāliem.

Viesu nama izveidē izmantoti dabai un cilvēkam draudzīgi materiāli. /Publicitātes foto/

«Uzzinot par saņemto apbalvojumu, izjūtas bija interesantas. Pēdējā brīdī pamanīju e-pastā vēstuli, kur no «Travel&Hospitality Awards» bija aicinājums izpildīt anketu un pievienot dažas foto-grāfijas. Jau biju piemirsusi par to, kad vienu dienu atskanēja zvans no Apvienotās Karalistes. Sākotnēji mums likās, ka tas ir joks, bet beigās izrādījās, ka piezvanījusi «Travel&Hospitality Awards» menedžere. Viņa atsūtīja e-pastā vēstuli, un tad sapratām, ka tas tomēr nav joks, ka tā ir diezgan nopietna balva. Ir sešas kategorijas, kurās tiek apbalvots tikai viens nominants. No Latvijas godalgu kā labākais viesu nams ir ieguvusi «Pilava». Pagājušajā gadā to ieguva Liepupes muiža. Domāju — vai tiešām arī mēs ar savām četrām istabām varam stāties blakus Liepupes muižai, kuras budžets ir nesalīdzināmi lielāks? Parasti tik mazi uzņēmumi reti kaut ko iegūst. 2018. gadā mūs nominēja Kurzemes tūrisma asociācijas gada balvai «Lielais Jēkabs», bet uzvaru guva Liepājas pieczvaigžņu viesnīca, kas ir pavisam citā kategorijā. Prieks, ka esam pamanīti!»

Viesu nama izveidē izmantoti dabai un cilvēkam draudzīgi materiāli. /Publicitātes foto/

Par galveno priekšnosacījumu, lai varētu darboties šajā jomā, L. Landmane sauc mīlestību pret cilvēkiem. «Pirmajos trīs gados uzņēmām viesus no 40 valstīm. Smējos, ka mums pa pasauli nav jāceļo, jo visa pasaule piebrauc mums klāt. Ko viesim vajag? Viesim, kurš ceļo, vajag ērtu gultu, mieru, klusumu un garšīgas brokastis. Ja pa logu vēl ir redzama jūra vai dārzs, kur vēl lielāku laimi!

Tam, kurš riskē iesaistīties viesmīlības jomā, ir jāmīl cilvēki.

Dažubrīd nolaižas rokas un liekas — vai tiešām turpmāk būs tikai sliktāk? Bet tad atkal atbrauc kāds foršs viesis un tu visu dienu staigā smaidīdama. Ārzemnieki dzīvo vieglāk un šo vieglumu uzdāvina arī mums. Mēs bijām izlutināti ar ārzemju viesiem, bet diemžēl «Covid-19» pārvilka tam visam pāri svītru. Tagad esam uz pauzes. Ārzemnieki nerezervējas, jo viņiem liekas, ka šeit notiek karadarbība… Gaidām, kas notiks tālāk. Tūrisma nozarei šobrīd neklājas viegli, bet esam optimisti, ceram, ka nebūs tik traki, kā šobrīd izskatās.»