Vietējo zvejnieku tīkli Rojas kultūras centrā pārtop par maskēšanās tīkliem

Vietējo zvejnieku tīkli Rojas kultūras centrā pārtop par maskēšanās tīkliem

Sekojot vietējās mākslinieces Daigas Brinkmanes ierosmei, Rojas kultūras centrā kopš trešdienas, 9. marta, grupiņa entuziastu sākuši darināt maskēšanās tīklus Ukrainas armijai — tie lieti noderēs gan automašīnu, bruņutehnikas, gan humāno preču kravas nosegšanai.

Rojas kultūras centrs jau iepriekš aicināja pārskatīt savu drēbju skapi un iesaistīties, lai taptu noderīgi maskēšanās tīkli Ukrainai. To darināšanai noder aizsargkrāsu — zaļo, brūno, pelēko toņu —, kā arī balti un melni audumi. Vēlams tos saplēst 2×40 cm garās strēmelēs, bet, ja tam neatliek laika, var uz kultūras centru nest arī nesagrieztus audumus.

“Ar tīkliem palīdz SIA “Līcis 93”, zvejnieks Ervīns Vilciņš, un patiesībā arī citi zvejnieki ir gatavi tos dot. “Irbe» jau nedēļu sūtot tīklus uz Rīgu, kur tiek sieti maskēšanās tīkli. Daiga ierosināja, mēs atsaucāmies un sākām organizēties. Pirms siešanas audumi jāsagriež, un tas neiet tik ātri,” atklāj Rojas kultūras dzīves organizatore Dace Broka un aicina ikvienu pievienoties.

Daces Brokas iedvesmota, akcijā iesaistījusies arī vides žurnāliste Anitra Tooma, kura, skatoties jaunākās ziņas, griež kamuflāžas krāsas kreklus. Vēlāk šīs strēmeles Rojā ievīs tīklos un tad tie ceļos uz Ukrainu. /Privātā arhīva foto/

Svētdien, 13. martā, 14.00 pie Rojas kultūras centra ar akustisko koncertprogrammu viesosies grupa “Eridana”, kurā apvienojušies mūziķi Iveta Baumane un Roberts Pētersons. Iveta Baumane zināma arī kā mūziķe no grupas “Elektrofolk”. Koncerts būs par brīvu, bet kultūras centra darbinieki priecātos, ja ieejas maksas vietā saņemtu sagatavotu audumu kamuflāžas krāsās kaut viena T-krekliņa apjomā, kuru varēs nodot vai paši iesiet topošajā aizsargtīklā.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.