«Zelta ripā» mazie hokejisti izjūt pirmo sacensību garšu

«Zelta ripā» mazie hokejisti izjūt pirmo sacensību garšu

Nedēļas nogalē Talsu hokeja hallē tika aizvadīts hokeja turnīrs «Zelta ripa 2022», kas bija kā svētki vismazākajiem hokejistiem jeb tiem, kuri vēl nespēlē Latvijas bērnu un jaunatnes hokeja čempionātā. Ar talseniekiem sacentās divas Rīgas komandas un liepājnieki.

«Zelta ripā 2022» piedalījās spēlētāji, kuri dzimuši 2016./2017. gadā. Hokeja laukums bija sadalīts divās daļās, un spēles mazajiem notika vienlaicīgi. To ilgums bija 3×12 minūtes. No malas jo īpaši aizraujoši vērot bija trenera darbu, kuri ar entuziasmu motivēja mazos hokejistus, dubultā viņus paslavējot par pilnīgi visu — gan par labām maiņām un gūtiem vārtiem, gan pēc kritieniem, sakot, ka nākamreiz pilnīgi noteikti izdosies!

Jaunais Talsu hokejists Andris Ozols turnīra sākumā atzina, ka «Zelta ripai» ļoti gatavojušies un trenējušies katru dienu. Tobrīd pretinieks bija pārāks, bet viņš bija pārliecināts, ka izdosies atspēlēties un vairāk mēģināšot mest pa vārtiem. Uz jautājumu, kā pirms spēles mēģinājis sevi motivēt, varbūt no rīta spogulī sev teicis, ka talsenieki ir vislabākie, viņš saka: «Jā, tā arī bija. Es jau esmu daudz golus sasitis, un mēs  mēģināsim vēl labāk spēlēt. Jā, šodien bija satraukums — šī man ir otrā nopietnā spēle. Bet, kad uzkāpu uz ledus, satraukums pazuda.» Savukārt, Kristapam Raitumam šis bija pirmais turnīrs, un viņš pārliecinoši teic, ka viņam gan satraukuma nav bijis, un jau pamodies ar sajūtu, ka Talsu komanda ir labākā. «Treneris pirms sacensībām teica, ka jāspēlē labi un jāuzbrūk vairāk. Mēs viņu klausām.» Uz jautājumu, vai Talsi šodien būs uzvarētāji, viņš zibenīgi atbild: «Jā!».

Šis hokeja turnīrs jau ir Talsu hokeja kluba tradīcija no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, un no «Zelta ripas» līdz olimpiskajām spēlēm izaudzis Māris Ziediņš. Viņš atceras, ka «Zelta ripa» bija populārākais turnīrs, uz kuru visi tiecās. «Tas bija mērķis, kāpēc mēs trenējāmies. Tie bija pirmi nopietnie turnīri, kas pēc tam divus gadus mūs aizveda līdz pat Krievijai un tālāk. Jā, tas ir bijis sākums manai karjerai. Šodien mazajiem tie ir svētki un pirmie īstie hokeja pārdzīvojumi, jo viņu vecuma grupā republikas čempionāti vēl nenotiek. Tie sākas tikai no deviņu gadu vecuma.»

«Mēs ar Talsiem draudzējamies, tāpēc prieks šeit atkal tikties,» saka vecmeistars un hokeja skolas «Rīga» treneris Aivars Skudra, kurš ir treneris jau 55 gadus, un viņa audzēkņi spēlē gan izlasē, gan NHL. Arī viņš tos dēvē par pirmajiem soļiem nopietnajiem mazajiem hokejistiem. «Pirmo reizi viņi redz pretinieku, tas viņiem dzīvē nekad nav bijis — tie ir lieli svētki. Cerams, ka arī no šiem hokejistiem kādu dienu kāds būs NHL.»

Hokeja svētkos vietu sadalījums patiešām nebija būtiskākais, taču rezultāti noteica, ka 4. vieta pienākas vienai no hokeja skolas «Rīga» komandām, 3. vietu izcīnīja talsenieki, bet 2. vietu — otra Rīgas komanda. Savukārt gan turnīra spēlēs, gan stafetēs labākie izrādījās liepājnieki.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.