Ekskluzīvu baļķu guļbūvju priekšrocības

 

Ja plānojat būvēta jaunu māju, ir vērts apsvērt tieši baļķa  guļbūve, kam bieži vien netiek pievērsta pietiekama uzmanība. Tai ir daudzas priekšrocības, kaut vai sākot ar to, ka tā lieliski iederas jebkurā vietā un ā ir lieliska vieta, kur pavadīt relaksējošu pēcpusdienas snaudu dārzā, kurā ir ieklāts zāliens. Tā ir arī draudzīga bērniem, kur spēlēties dārzā, kā arī vieta, kur paslēpties no saules karstuma pēc garas dienas, kas pavadīta ārpus mājas. Pareizi būvētas tās ir augstas kvalitātes un kļūst par aizvien populārāku variantu, kā atpūsties zālienā vai dārzā. Koka mājas var izmantot kā alternatīvu dzīvojamo telpu bērniem, kuriem patīk nakts kempings dārzā, vai kā personisku attālinātā darba vietu. Un šis saraksts var būt ļoti garš, tāpēc atliek tikai atrast to, kas katram ir pēc iespējas svarīgāks.

Vērtība un funkcionalitāte

Guļbaļķu mājiņas var izmantot dažādiem mērķiem, sākot no tā, ka tās var būt mājas piebūves, atpūtas komplekss, sporta zāle, vasarnīca, viesu nams, bērnu spēļu telpa, garāžas, kā arī privāti biroji un papildu mājas. Iespējas pievienot vērtību un telpu savam dzīvesveidam ir bezgalīgas. Dārza mājas trenažieru zālei parasti ir nepieciešams cits grīdas segums, kas piemērots visiem treniņiem. Studijai vai darbnīcai var būt nepieciešams papildu apgaismojums. Tāpat var būt vajadzīgas vairākas telpas un santehnika, lai varētu uzstādīt izlietni, tualeti, dušu vai vannu. Koka konstrukcija nav problēma, jo to var papildināt ar dažādiem ūdensnecaurlaidīgiem, pretslīdošiem materiāliem u.c. Viena no galvenajām guļbūves jaukām ir tā, ka, tāpat kā citas āra telpas, tās ir ļoti elastīgas un var tikt izmantotas dažādiem mērķiem. Katra uzceltā ēka ir skaisti izstrādāta, bieži vien unikāla un raksturīga katram īpašniekam individuāli. Aprēķinot cenu konkrētai mājai, jāņem vērā vairāki faktori, kas ietekmēs kopējās izmaksas: izmēri un forma, durvju un logu skaits, jumta stils, individuālās specifikācijas, grīdas segums un izmantotie materiāli. Katra sīkuma izvērtēšana šādā veidā ļauj iegūt ekskluzīvas baļķu guļbūves, kas atbilst pa visprasīgākajām vajadzībām, jo tās var ražot jebkura izmēra, kā arī viegli apvienot ar citiem materiāliem. Pēc pasūtījuma izgatavotas šāda veida mājas ir funkcionālas un ātri projektējamas. Kokmateriāls ir ļoti labs elements, ko var pārstrādāt un izmantot. Guļbūvi ar visām nepieciešamajām būvniecības atļaujām var uzbūvēt vietā, kur tā būs visvairāk apgaismota vai maksimāli izmantotu lauku atmosfēru.

Lielisks izskats

Runājot par priekšrocībām, ko piedāvā šie guļbūves projekti, ir vērts padomāt par to pārsteidzošo izskatu. Svarīgi ir tas, kā izskatās jebkura struktūra, ko pievienojat savam īpašumam, un tā var patiešām ietekmēt to izmantojamību. Guļbaļķu mājas ir pieejamas dažādu stilu un dizainu klāstā, kas nozīmē, ka tās ir ļoti vienkārši izveidot individuālas un unikālas. Tas ne tikai atstās iespaidu uz ģimeni vai draugiem, bet arī radīs vēlmi tajā pavadīt vairāk laiku.

Videi draudzīgs risinājums

Šis ir laiks, kad visi cenšas ne tikai pavadīt vairāk laika ārā, bet arī pievērst vairāk uzmanības tam, kā tie ietekmē vidi. Tiek meklēti aizvien jauni, ilgtspējīgi risinājumi, kas guļbūves padara par lielisku izvēli. Konstrukcijā izmantotie materiāli ir ne tikai dabiski, bet arī baļķiem ir augsta termiskā masa, kas palīdz samazināt vajadzību pēc apkures vai gaisa kondicionēšanas. Tas nozīmē ne tikai zemākas ilgtermiņa izmaksas par mājas uzturēšanu, bet arī mazāku ietekmi uz vidi. Iespējams, ka kāds domā, ka koks nav videi draudzīgs risinājums, jo tiek izcirsti koki, kas ir dabas sastāvdaļa. Mūsdienu videi draudzīgie celtnieki izvēlas materiālus no ilgtspējīgiem mežiem, kas nozīmē, ka koki tiek īpaši audzēti, lai tos izcirstu. Piegādājot kokus no atjaunojamiem, ilgtspējīgiem avotiem, pārējie pasaules meži netiek skarti. Tā kā šādi koki ir audzēti lēni, tas nodrošina to, ka koksnes graudi ir īpaši cieši. Tas nozīmē, ka sienās, grīdās vai jumtā esošie kokmateriāli nedeformēsies, nelocīsies un nesavīsies. Vēl viens zaļš guļbūves aspekts ir fakts, ka ražotāji izmanto visas baļķu daļas, sākot no mizas līdz koksnes atgriezumiem, kas kļūst par izejvielām, ko izmanto kokgriezumos un citos mājas izstrādājumos. Rūpīgi apstrādāta jebkura koksnes daļa var iegūt otru elpu un, iespējams, kāds pat nepateiks, ka tas ir koks, ja tas ir nokrāsots un tā forma ir mainīta līdz nepazīšanai, ko sniedz daudzas modernas tehnoloģijas, kā arī roku darbs. Saistībā ar vidi, ir vērts apskatīt to, cik energoefektīvas tās ir, jo, piemēram, vecs ledusskapis, kas patērē daudz enerģijas, lai funkcionētu, nav labs risinājums. Guļbūves lieliski spēj uzturēt temperatūru un taupīt enerģiju. Tas ir saistīts ar baļķu masīvumu un spēju absorbēt siltumu dienas laikā un izstarot to naktī. Pētījumi rāda, ka mājas, kas uzceltas ar cietām baļķu sienām, parasti ir par 2,5% līdz 15% energoefektīvākas nekā standarta karkasa konstrukcija. Lai gan dažās mājās var būt mitruma problēmas, koka ēkas ļauj mitrumam izplūst, kas novērš mitruma problēmas, piemēram, pelējuma veidošanās, kas ir sevišķi izplatīta problēma tradicionālo māju gadījumā, sevišķi, ja tās netiek celtas pietiekami profesionāli un process ir pārāk ilgs, ļaujot mitrumam uzsūkties dziļi pamatos un nedodot laiku izkalst.

Uzlabota gaisa kvalitāte

Runājot par koka guļbūves māju priekšrocībām, nevar nepieminēt faktu, ka koka sienas regulē mitrumu, kas padara iekštelpu gaisu veselīgāku, lai cilvēki varētu droši elpot. Daudziem noteikti ir zināms uzskats, ka koka māja elpo, kas nav tikai mīts. Rezultātā dzīvojot guļbūvē var uzlabot elpceļu veselību un samazināt alerģiju, kas pretējā gadījumā var pat saasināties, ja, piemēram, dzīvojat ķieģeļu mājā, kur gaisa caurlaidība ir ļoti ierobežota.

Pieejamas komplektos

Guļbaļķu mājas var būt komplektos ar lielāko daļu materiālu piegādi uzreiz. Tas ne tikai palīdz samazināt degvielas izmaksas un oglekļa emisijas, bet arī nodrošina diezgan vienkāršu mājas celtniecības metodi. Komplektā iekļautās detaļas ir izstrādātas tā, lai tās lieliski iederētos iepriekš izstrādātā plānā. Tas arī nenozīmē, ka mājai nevar piešķirt individualitāti, jo vienmēr ir iespējams veikt dažādus papildinājumus vai pielāgojumus. Šāds risinājums ļauj garantēt to, ka mājas tiek uzceltas ātrāk. Bieži vien lielas cementa un ķieģeļu mājas tiek būvētas pat gadu, bet rūpnieciski ražots baļķi ļauj ievērojami paātrināt visu celtniecības procesu līdz nedēļām nevis mēnešiem. Tās tiek ražotas augstas precizitātes rūpnīcās, kur tiek veikta lielākā daļa darba, kas samazina laiku, kad jūsu īpašumā būs cilvēki, kas to pārvērtīs par būvniecības zonu, un izmaksas. Atšķirībā no citām ēkām nav nepieciešams daudz papildu būvmateriālu un rakt dziļus pamatus.

Kā redzat, guļbūvēm ir daudz priekšrocību. Ja domājat par guļbūves iegādi, jūs pievienosities tūkstošiem citu, kas ievēro pieaugošo tendenci iegūt īpašumā ēku, kas tuvina dabai un sniedz pozitīvu ietekmi. Turklāt koka ēkas ir ļoti daudzpusīgas un ar apkuri tās var izmantot visu gadu.