5 būtiski iemesli kādēļ pārbaudīt automašīnas vēsturi pirms tās iegādes

 

Automašīnas iegāde lielākajai daļai pircēju ir gana liels un svarīgs notikums, lai akli uzticētos pārdevēja sacītajam. Vēl jo vairāk, zinot, ka ir lietotu auto tirgotāji ir izpelnījušies ne to labāko sava aroda slavu.

Automašīnas vēstures atskaite ir viens no drošākajiem, labākajiem un arī lētākajiem risinājumiem, kas pircējam sniegs vērtīgu ieskatu tās ekspluatācijas gaitā. Ja vien pats neesat auto lietpratējs, tad līdzās automašīnas vēstures atskaitei uz tikšanos ar pārdevēju būtu jāpaņem līdzi arī  zinošs mehāniķis.

Patiesība vai meli?

Būtiskākais iemesls, pērkot automašīnas vēstures atskaiti, ir pārliecināties par sludinājumā norādītās informācijas patiesumu. Ja esat kādreiz pircis automašīnu, tad ziniet, ka sludinājumos pārdevēji bieži vien raksta: “Tikko no Vācijas, nav sista, oriģinālais nobraukums, neprasa ieguldījumus, sēdies un brauc!”.

Atskaite sniegs precīzu informāciju par tās ekspluatācijas vēsturi, noskrējienu, avārijām, zādzībām, ražotāju atsaukumiem un virkni citu noderīgu informāciju. Ja pārdevējs melo, tad jums ir argumentēts pamatojums prasīt zemāku summu par konkrēto spēkratu.

Uzticama informācija

Atskaitēs pieejamā informācija tiek veidota no visas Eiropas dīleru, sertificētu servisu, policijas, apdrošinātāju un citām datu bāzēm. Līdz ar to nav nekādu bažu, ka tā varētu būt nepatiesa vai kļūdaina.

Piemēram, apdrošinātāji ievieto arī bildes pēc ceļu satiksmes negadījumiem, kas dod vērtīgu ieskatu potenciālajās problēmu vietās. Apskādēta plastmasa vai švīkas uz sāniem automašīnas ģeometriju un drošības sistēmas neietekmēs, taču, ja bildēs redzams, ka auto ir uzcelts no “miroņiem”, tad no tāda iegādes gan vajadzētu izvairīties.

Argumentēta kaulēšanās

Ja esat noskatījis automašīnu, kuras sludinājuma teksts neatbilst tam, ko redzat atskaitē, tad tas ir dzelžains arguments jums par labu, lai no pārdevēja prasītu krietni zemāku cenu. Bieži vien pārdevēji teiks, ka auto ir lieliskā stāvoklī un viņi neredz jēgu nolaist cenu no “ideālā” kārtībā esoša automobiļa.

Sistas automašīnas ir ātri jārealizē un, ja esat prasmīgs auto meistars un apzināties savus riskus, tad šādā veidā ir iespējams iegūt auto par krietni izdevīgāku cenu.

Auto var būt arī zagts

Zagtus auto visbiežāk vai nu izjauc detaļās vai arī ved pāri robežai un realizē citos tirgos. Sludinājuma teksti, kuri sākas ar “STEIDZAMI PĀRDODU”, būtu jāuztver īpaši piesardzīgi. Sevišķi, ja par automašīnu tiek prasīts norēķināties skaidrā naudā vai citos apšaubāmos veidos/shēmās.

Piemēram, automašīna Itālijā tiek iegādāta līzingā, ar to atbrauc līdz Latvijai un pārdota par it kā ļoti labu cenu. Paiet trīs mēneši, Itālijas kredītiestāde nav saņēmusi ikmēneša maksājumus, auto tiek izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Kas savukārt nozīmē, ka pie dokumentu pārbaudes jūsu iegādāto auto vienkārši konfiscēs. autoDNA vēstures atskaitēs būs skaidri uzrādīts vai auto ir izsludināts meklēšanā vai arī tas iepriekš ir ticis zagts.

Autoražotāju atsaukumi

Ne mazāk būtisks faktors, kuru daudzi palaiž garām, ir autoražotāju atsaukumi. Katru gadu tiek atsaukti miljoniem automobiļu, kuriem konstatēti dažādi defekti. Tie var būt gan mazsvarīgi un drošību neietekmējoši sīkumi, gan arī nopietnas ķibeles, kas var izraisīt nekontrolējamu akcelerāciju, nestrādājošus gaisa spilvenus utt.

Automašīnas vēstures atskaitē būs skaidri redzams vai konkrētajam modelim autoražotājs ir izsludinājis atsaukumu. Ja atbilde ir apstiprinoša, tad jāiepazīstas ar norādīto defektu un jāpārliecinās, ka tas ir novērsts. Šādi remontdarbi ir jāveic dīlerim bez maksas.

Nepērciet auto maisā un rūpīgi izvērtējiet katru automobili. Ņemiet vērā, ka Latvijā joprojām pastāv stereotips, ka 10 un vairāk gadus vecām automašīnām nav vairāk par maģiskajiem 200 000 km nobraukuma. Apbruņojaties ar autoDNA automašīnas vēstures atskaiti un esiet soli priekšā pārdevējam.