Kāpēc vērts iegādāties pašmasāžas piederumus?

Masāža ir viena no efektīvākajām ārstniecības metodēm, teicama daudzu slimību profilakse, kā arī iespēja atslābināties pēc slodzēm vai, gluži pretēji, ilgstošas sēdēšanas. Taču ne vienmēr un ne katram ir iespēja apmeklēt profesionālās masāžas kursu vai iegādāties dārgus elektriskos masierus. Par laimi, ir pieejamākas metodes. Tādus pašmasāžas piederumus kā bumbiņas, rullīši, paklāji, pistoles, spilveni u.tml. noteikti ir redzējis katrs. Profesionāliem sportistiem nav šaubu par tādu rīku efektivitāti. Savukārt cilvēkiem, kuri vēl nav izmēģinājuši tos, rodas pārdomas par lietderīgumu. Apskatīsim, kādi ir populārākie pašmasāžas piederumi un ko tie spēj mums sniegt.

Ruļļu plašais pielietojums

Masāžas ruļļus mēdz dēvēt arī par cilindriem, veltņiem un rolleriem. Tos izgatavo no dažādas cietības materiāliem un pielietoto mīksto audu un saistaudu dziļajai jeb miofasciālajai masāžai. Populārākās masēšanas zonas ir rokas, kājas, pēdas, gurni, mugura, jostasvieta, vēders, kakls.

Ruļļus var lietot:

  • Sportisti, – lai atslābinātu muskuļus pēc treniņiem un atbrīvotos no sāpēm tajos. Rullis palīdz muskuļiem un locītavām ātrāk atgriezties iepriekšējā sportistam komfortablā stāvoklī. Rīku var lietot arī pirms nodarbībām, lai “iesildītu” muskuļus un attiecīgi mazinātu traumu, sastiepumu risku, kā arī treniņu laikā (populārs sporta inventārs fitnesa nodarbībām, jogai, pilatesam). Ņemiet vērā, ka masēt traumētus muskuļus nedrīkst!
  • Cilvēki ar mazkustīgu dzīvesveidu vai sēdošu darbu – muskuļu elastības atjaunošanai. Pašmasāžas rezultātā saspringtās zonas atslābināsies, tajās mazināsies sāpes, izzudīs krampji. Piem., regulāri lietojot veltni kakla un plecu zonai, var izzust galvassāpes, saspringums šajā vietā un uzlaboties miegs.
  • Jebkurš cits, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības līmeņa. Regulāra uzlabos asinsriti, relaksēs muskuļus, paaugstinās ķermeņa lokanību, kas galu galā uzlabos kopējo pašsajūtu. Patīkams būs arī estētiskais bonuss – samazināsies celulīts un veidosies pievilcīgākas ķermeņa aprises. Piem., katru dienu vienkārši paguļot 2-5 minūtes uz veltņa (paliekot to zem jostasvietas), ķermenis pastiepsies, normalizēsies iekšējo orgānu, ribu un iegurņa kaulu izvietojums ķermenī, uzlabosies stāja, kas padarīs slaidāku vidukli un vēderu, kā arī piepacels krūtis.

Lietošana ir ļoti vienkārša. Novietojiet to uz grīdas vai masāžas galda – zem sasprindzinātās zonas – un lēni ripināties uz tā. Lielākam efektam centieties atslābināties un izmasēt muskuli no abām pusēm. Ja atradāt sāpošu punktu, pamasējiet to ilgāk. Internetā var atrast masāžas videopamācības konkrētām ķermeņa zonām.

Ruļļa garuma, diametra, cietības pakāpes un reljefa izvēle ir atkarīga no konkrētiem mērķiem. Mugurai piemērots gludais modelis, pārējām ķermeņa daļām var izvēlēties rīku ar reljefu. Iesācējiem labāk dot priekšroku mīkstākam rullim. Savukārt garums jāpielāgo masējamās zonas parametriem.

Masāžas bumbas – vēl dziļākai iedarbībai

Arī bumbiņas gluži kā ruļļi izmantojamas visām ķermeņa daļām (izņemot mugurkaulu) un visbiežāk tās arī pielieto muskuļu sasprindzinājuma noņemšanai pēc ilgstošas sēdēšanas vai sporta nodarbībām. Kāda ir piederumu atšķirība?  Masāžas bumbas apļveida forma nodrošina vēl dziļāku iedarbību – punktveida. Turklāt masēties var ne tikai guļus pozīcijā, bet arī ripinot bumbu ar rokām vai iespiežot starp masējamo zonu un sienu. Lai pamasētu zonu profilakses nolūkos spiedienam jābūt mērenam, izmasētu sāpošu vietu – maksimālam.

Bumbas izmērs jāizvēlas atkarībā no masējamās zonas. Vismazākie rīki ar diametru 2,5-5 cm kalpos punktveida iedarbībai, 5-12 cm – pēdu, plaukstu un kakla masāžai. Kompaktie izmēri ļauj paņemt masāžas bumbu līdzi uz biroju. Pat īslaicīga kāju masāža uzlabos asins cirkulāciju, mazinās nogurumu un pietūkumu.  Bumbas virs 12 cm paredzētas plašāku zonu masāžai: mugurai, gurniem, vēderam. Savukārt vislielākās (ap 50 cm diametrā) – ārstnieciskajai vingrošanai un fitnesam. Cietības pakāpi parasti izvēlas pēc iekšējām izjūtām vai ārsta rekomendācijas. Ņemiet vērā, ka visefektīvākās ir cietas bumbas ar blīvu radžu izvietojumu. Taču tāda masāža var sagādāt diskomfortu un pat sāpes. Vajadzības gadījumā cietību var regulēt – nedaudz izlaist gaisu vai arī piepūst ar pumpja palīdzību.

Plašu pielietojumu masāžas bumbas atradušas arī kā papildlīdzeklis neiroloģisko saslimšanu un kustību traucējumu ārstēšanā un profilaksē, kā arī rehabilitācijā pēc traumām un operācijām. Visbiežāk ar tām masē plaukstas, rokas pirkstus, pēdas, lai nostiprinātu muskuļus un atjaunotu motoriku.

Ko sniedz akupunktūras paklāji un spilveni?

Akupunktūra ir daļa no ķīniešu tradicionālās medicīnas. Tās pamatā ir sīku „adatiņu” iedarbība uz cilvēka akupunktūras jeb bioloģiski aktīvajiem punktiem, kuru organismā ir simtiem. Metode palīdz noņemt muskuļu spriedzi un sāpes, normalizēt asinsspiedienu, cīnīties ar plecu un kakla daļas saspringuma izraisītām problēmām, locītavu sāpēm, hroniskām galvassāpēm un pat normalizēt iekšējo orgānu darbību. Šādas procedūras veikšana prasa dziļas profesionālās iemaņas. Atrast zinošu speciālistu nav tik viegli, nemaz nerunājot par pakalpojumu maksu. Daudz pieejamāka alternatīva ir akupunktūras paklāji.

Šo medicīnisko izstrādājumu virspusi klāj sīkas „adatiņas”. Jums nekas nav jādara, tikai jāapguļas tieši uz paklāja. Mikroskopiskie dūrieni aktivizēs nervu šūnas, kā rezultātā uzlabosies asinsrite, remdēsies sāpes, uzlabosies bojāto audu reģenerācija. Vislielākos rezultātus no regulāras lietošanas parasti novēro cilvēki, kuri cieš no radikulīta, osteohondrozes, balsta un kustību aparāta traucējumiem, migrēnas, gremošanas un elpošanas traucējumiem. Arī tiem, kas nesaskaras ar minētajām problēmām, terapija ir veselīga. Paklājs palīdz atslābināties, noņemt spriedzi, uzlabo miega kvalitāti, veicina enerģijas pieplūdumu. Daži akupunktūras paklāji pārdodas komplektā ar masāžas spilveniem (ar tādu pašu „adatiņu” pārklājumu). Tas ir noderīgs papildinājums, ja Jūsu problēma ir saspringti plecu un kakla zonas muskuļi – biežs sēdošā darba „pavadonis”. Šādu akupunktūras spilvenu Jūs varat iegādāties arī atsevišķi un lietot gan minētās problēmas novēršanai, gan profilaksei. Daudzi atzīmē, ka papildus muskuļu atslābināšanai, spilvena lietošanas rezultātā mazinās nervozitāte, pāriet nogurums, galva kļūst „gaiša” un uzlabojas darbaspējas.

Jāpiebilst, ka grūtniecēm, ādas bojājumu vai kādu nopietnu veselības problēmu gadījumā pirms lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu!

Rūpēs par sevi ne vienmēr jāraugās pēc dārgākiem risinājumiem. Un noteikti nav jāgaida gadiem, kad parādīsies laiks apmeklēt kvalificētu speciālistu. Pašmasāžas piederumi palīdzēs Jums parūpēties par fizisko un emocionālo veselību šeit un tagad. Iegādāties tos par izdevīgu cenu varat interneta veikalā 220.lv. Tieši te atradīsiet plašu masāžas ruļļu, bumbiņu, pistoļu, paklāju, spilvenu u.c. piederumu izvēli. Personīgās relaksācijas zonas ierīkošanai tepat iespējams iegādāties arī regulējamus masāžas galdus, galda pārvalkus, masāžas cimdus un birstes, sejas masierus, aromātiskās eļļas u.c. Dodiet priekšroku efektīvām metodēm, kas prasa daudz mazākus laika, spēka un līdzekļu ieguldījumus!