«Brabantia Latvia» pabeidz trešo rūpnīcas korpusu Ģibuļu pagastā un jau plāno ceturto

«Brabantia Latvia» pabeidz trešo rūpnīcas korpusu Ģibuļu pagastā un jau plāno ceturto

Pērnās vasaras karstākajā dienā SIA «Brabantia Latvia» rūpnīcas trešajam korpusam ielēja pamatus. Šonedēļ tas ir pabeigts. Pagaidām ēka vēl tukša, un soli pa solim to sāks apdzīvot. Tomēr uzņēmums nestrādā lēnā latvieša mierā un jau būvniecības laikā sapratis, ka jāpārplāno ideja, ko tieši trešajā korpusā ražos, un jāķeras jau pie ceturtā korpusa idejas.

«Pasaule ir ļoti strauji mainījusies, energoresursi kļuvuši dārgāki un arvien populārāka kļūst ārtelpu veļas žāvēšana,» stāsta SIA «Brabantia Latvia» rūpnīcas direktors Sandis Babris. «Šogad redzam, ka netiekam galā ar pieprasījumu jau esošajam produktam. Tāpēc vispirms trešo korpusu apdzīvosim ar jaunām iekārtām tieši ārtelpu žāvētājam. Telpu sāksim apdzīvot pakāpeniski. Vispirms šeit pārcelsies ārtelpu žāvētāju esošās iekārtas, pēc tam visas pārējās iekārtas, kas mums ļaus produkta apjomu dubultot. Plānojam paplašināt arī iekštelpu žāvētāju sortimentu. Acīmredzot šī nav pēdējā būve, ko būvējam. Darbu pie ceturtā korpusa projektēšanas mēs jau esam uzsākuši.»

Starptautiskais uzņēmums atzīst, ka ir laimīgs ar trešo rūpnīcas korpusu Ģibuļu pagastā. Un, ja būs nepieciešams paplašināt teritoriju,
nīderlandieši ir gatavi to darīt. /Foto: Ģirts Grenevics/

Pilnu jaudu sasniegs nākamajā gadā

Šobrīd SIA «Brabantia Latvia» komandā ir ap 150 darbinieku, bet trešais korpuss ļaus skaitu palielināt. «Iesākumā tie būs 20 jauni darbinieki, bet mūsu ilgtermiņa plāni noteikti sniedzas daudz tālāk — ja izdosies vēl vairāki projekti, tad es domāju, ka mūsu kopējais darbinieku skaits varētu pārsniegt arī divus simtus,» saka S. Babris. Trešā korpusa apdzīvošana sāksies pakāpeniski, sākot no nākamā gada pavasara. «Jauno iekārtu ienākšana rūpnīcā sāksies vidēji no sešiem līdz divpadsmit (varbūt pat 14) mēnešu laikā. Līdz ar to darbinieku pieaugums būs pakāpenisks, bet maksimumu tam vajadzētu sasniegt nākamā gada maijā.»

Jauno korpusu SIA «Brabantia Latvia» sāks apdzīvot pakāpeniski. Jaunās iekārtas šeit ieradīsies gada laikā. /Foto: Ģirts Grenevics/

Šonedēļ Ģibuļu pagastā SIA «Brabantia Latvia» viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Latvijā Klaudija Magdalena Njo Pīterse (Claudia Magdalena Njoo Pieterse). Viņa atzīst, ka starptautiskais uzņēmums ir ļoti labs piemērs abu valstu tirdzniecības saitēm, un ir pārliecināta, ka SIA «Brabantia Latvia» veiksmes pamats ir labās Nīderlandes un Latvijas attiecības. «Jo mums ir līdzīgas ambīcijas. Piemēram, tādās jomās kā brīvais tirgus un zaļā pāreja, mēs esam ļoti līdzīgi domājoši partneri,» uzskata Nīderlandes Karalistes vēstniece Latvijā.

Būsim laimīgi turpināt Talsos augt

«Brabantia» izpilddirektors Hijs Lathuvers (Gijs Lathouwers) atzīst, ka uzņēmums pēdējos gados piedzīvojis nopietnu attīstību, un īpaši izaugsme vērojama produktos, kas tiek ražoti Latvijā. «Esam priecīgi, ka produkcijas klāstu varēsim šeit paplašināt. Un, ja mums būs jāpaplašina sava teritorija, mēs to darīsim. Bet šobrīd esam ļoti laimīgi ar šo jauno korpusu un vispirms piepildīsim to. Būsim tikai laimīgi turpināt Talsos augt,» saka uzņēmuma izpilddirektors. Viņš atzīst, ka ir ļoti apmierināts ar ražotni Latvijā, jo ik dienu tiek panākts progress ražošanas procesā, un komanda esot apmācīta un motivēta. Tam pievienojas arī komercdirektors Pīters Dajks (Peter Dijk): «Paraugoties šeit apkārt, mēs Latvijas ražotnē redzam ļoti labu iekšējo kultūru, viss notiek efektīvi — ar smagu darbu un uzticēšanos. Un esmu novērojis, ja cilvēki šeit paliek ilgāk par sešiem mēnešiem, tad viņi paliek strādāt mūžīgi. Tas nozīmē, ka «Brabantia» attiecībā pret savu komandu noteikti dara kaut ko pareizi.»

«Uzņēmums pēdējos gados piedzīvojis nopietnu attīstību, un īpaši izaugsme vērojama produktos, kas tiek ražoti Latvijā,» atzīst «Brabantia» izpilddirektors Hijs Lathuvers. /Foto: Terēze Matisone/

Latvijā ražotā produkcija pieprasīta pasaulē

Uzņēmums savu produkciju pārdod Ziemeļeiropā, Rietumeiropā, nozīmīgs tirgus ir Benilukss, Francijā, Lielbritānijā, Vācijā un Latvijā ražotā produkcija ceļo arī uz ASV. Ukrainas karadarbības dēļ uzņēmums zaudējis tirgu Krievijā, taču Hijs Lathuvers atzīst, ka tas neesot bijis liels. «Ir sadārdzinājušās izejmateriālu cenas, bet mēs tiksim galā,» teic uzņēmuma izpilddirektors. Arī SIA «Brabantia Latvia» rūpnīcas direktors Sandis Babris atzīst, ka «nācās burtiski divu nedēļu laikā par 180 grādiem mainīt piegādes kanālus. Šobrīd jau vairs, protams, mēs nepērkam neko nedz Krievijā, nedz Ukrainā. Izejmateriālus iepērkam Polijā, Itālijā, Nīderlandē, Vācijā un daudzās citās Eiropas valstīs. Pat no Jaunzēlandes vai Kanādas. Materiāls mums ir, bet vienīgais jautājums, protams, par cenu.»