Dundagas dejotāji 77.jubileju nosvin ar salidojumu

Dundagas dejotāji 77.jubileju nosvin ar salidojumu

Ro, kā dundžiņ lec – tā par deju kolektīvu “Dun-Dang” saka citi. Šajā kolektīvā dejo pavisam mazi ķipari, kur jaunākajam vien aptuveni divi ar pusi gadu, līdz dāmām un kungiem labākajos gados, un viņiem vislabāk padodas raksturdejas.

Zem nosaukuma “Dun-Dang” Dundagā dejo pavisam mazi ķipari, kur jaunākajam vien aptuveni divi ar pusi gadu, līdz dāmām un kungiem labākajos gados – tik labos, ka to skaits jau lēnām tuvojas paša kolektīva īpašajam skaitlim. “Dun-Dang” šogad 77! “Sanāk tik skaists cipars – tad tas ir jāsvin. Kad vēl tāds būs?!” svētkos saka deju kolektīva “Dun-Dang” vadītāja Dace Treinovska. Dundžiņiem vislabāk padodoties tieši raksturdejas. “Mums patīk, kur visi lec, krīt, viens otru ķer, bučo… Mums nepadodas tās ļoti cēlās un svinīgās dejas. Ir kolektīvi, kam tieši tās atkal padodas. Mēs laikam esam tie trakie, dullie.”

Kāpēc jūs dejojat? Brīžiem ieraduma dēļ, kad darbā esmu noguris, bet trešdien mēģinājums un jāiet,” tā Arnis Ozoliņš mēģina svētkos atbildēt uz jautājumu, kāpēc viņš joprojām dejo. “Bet, kad nav nogurums, tad tiešām prieks pakustēties, padejot. Un, kad koncerts un skatītājiem patīk, tad, protams, pavisam cita enerģija dejot.

Šo gadu laikā “Dun-Dang” piedalījušies 16 Dziesmu un deju svētkos un Dundagas vārds izdejots 11 starptautiskajos kultūras un mākslas festivālos. Bet šogad mazie dundadznieki būs vienīgie no Talsu novada, kuriem būs tas gods piedalīties deju svētku lielkoncertā “Balts”. Renārs būs viens no jaunākajiem Talsu novada dalībniekiem.

Koncertā daudz komplimentu saņēma vadītājas labā roka Daina Miķelsone, un arī pati vadītāja Dace Treinovska, kas leģendāra ar saviem teicieniem, piemēram, par rokām kā žāvētām vistām un atļauju kavēt mēģinājumu tikai savu bēru dēļ. “Viņa ir ļoti tieša, nereti arī skarba, bet viņa zina, kā vajag un kā to panākt,” saka kādreizējā “Dun-Dang” dejotāja Andžela Lepere.

Par saviem audzēkņiem vadītāja saka – dejo kā eņģelīši, bet uzvedas kā velniņi. Viņa bija laimīga, ka salidojumam atsaucās arī kādreizējie dejotāji. “Pēc pirmā mēģinājuma es smaidīju visu dienu, un tas reti ar mani notiek,” atzīst D.Treinovska.

Jubilejas reizē vairāki kolektīva dalībnieki saņēma pateicību par nozīmīgo ieguldījumu, bet vadītājai – Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības raksts. Koncerts ilga vairāk nekā divas stundas, taču tas neesot viss, ko dundžiņi būtu gribējuši parādīt.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.