Dundagas pagastā likvidē marihuānas audzētavu

Dundagas pagastā likvidē marihuānas audzētavu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas Talsu novadā likvidēja marihuānas audzētavu. Šobrīd uzsāktajā kriminālprocesā vēl turpinās izmeklēšana.

Septembrī Valsts policijā tika saņemta anonīma informācija, ka Dundagas pagastā kāda persona nodarbojas ar marihuānas audzēšanu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas veica operatīvās darbības un 12. septembrī notika kratīšana kāda vīrieša īpašumā Dundagas pagastā, kur divās siltumnīcās tika konstatēti 18 marihuānas stādi.

Likumsargi aizturēja vīrieti, kurš noziedzīga nodarījuma izdarīšanā savu vainu atzīst un iepriekš nav nonācis policija redzeslokā. Ekspertīžu rezultāti liecina, ka kopumā no nelegālās aprites izņemti liels daudzums narkotisko vielu — vairāk nekā 13 kilogramu marihuānas. Neliels daudzums narkotisko vielu atradās arī īpašumā esošajā privātmājā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina darbu uzsāktajā kriminālprocesā. Saskaņā ar Krimināllikumu, par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, kā tas notika šajā gadījumā. Par to likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz Valsts policijas uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.

Madara Šeršņova,
VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste
sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos