Dziļa miega vēstneši – mākoņu maiguma spilveni un gultas veļa jūsu guļamistabā

Mēs esam pieraduši gulēt savā gultā, tāpēc ik reizi, kad jāguļ citur, piemēram, pie draugiem vai viesnīcā, jūtamies nedaudz savādi: varbūt nespējam atrast ērtāko pozīciju, spilvens pa cietu, gultas veļa neuztur vajadzīgo temperatūru. Var gadīties arī tā, ka svešā gultā nemanot iegrimstat miega karaļvalstī. Pēc šāda miega saprotat, kas pietrūkst jūsu gultai. Ja trūkst tieši maiguma, tad šajā rakstā uzzināsiet par mīkstākajiem spilveniem un gultas veļas komplektiem, kas sniegs jums debešķīgu sajūtu.

Dabisko materiālu maigums un priekšrocības

Izvēloties spilvenu, jāpievērš uzmanība tam, ka spilveni ir ar dažādiem pildījumiem, kas arī nosaka to, vai spilvens būs ciets vai mīksts. Ja vēlaties dabiskumu, viens no labākajiem risinājumiem ir dūnu spilveni. Tie ir ilglaicīgi, labi uzsūc mitrumu, un tos ir vienkārši izpurināt. Šī pildījuma mīkstums ir atkarīgs no tā, kāda ir dūnu un spalvu attiecība – jo vairāk dūnu, jo mīkstāks būs spilvens. Ja izvēlēsieties izstrādājumu ar spalvu pildījumu, pievērsiet uzmanību ārējam materiālam. Tam jābūt pietiekoši cieši austam, lai tam cauri nelīstu spalvu kātiņi. Pēc mazgāšanas un izgriešanas spalvas var salūzt, un izveidosies asi gali. Šī iemesla dēļ šāda veida spilvenus ieteicams maigi paspaidīt ar mitrumu uzsūcošām salvetēm vai lupatiņu.

Vēl viens populārs, dabisks un mīksts pildījums ir zīds. Izstrādājumi ar šo pildījumu ir silti un viegli, kā arī tie pozitīvi ietekmē gan matus, gan galvas ādu. Ja miega laikā bieži pamostaties, šie spilveni spēj palīdzēt nomierināties, kā arī uzlabo enerģijas apmaiņu organismā. Zīdā neieviešas mikroorganismi, kas varētu izraisīt alerģijas. Ieteicams šos spilvenus dažas reizes gadā paturēt -20°C temperatūrā, tādējādi izvairoties no kožu parādīšanos. Ja spilvenu regulāri pasaldēsiet un vēdināsiet, to pat nevajadzēs mazgāt, izņemot brīžus, kad vēlēsieties atbrīvoties no traipiem.

Ja ciešat no alerģijām – sintētiskie spilveni

Arī sintētiskie spilveni ir ļoti mīksti, īpaši tad, ja tie ir pildīti ar mikrošķiedras pildījumu – mākslīgām dūnām. Ja dabiskās dūnas jums izraisa alerģiju, bet ļoti vēlaties gulēt uz šāda spilvena, mikrošķiedras pildījuma spilveni ne ar ko neatšķirsies, tikai atbrīvos no šķaudieniem. Šajos spilvenos neieviešas alerģijas izraisošie mikroorganismi, tāpēc tie ir īpaši piemēroti alerģiskiem cilvēkiem. Mākslīgo dūnu pildījumu spilveni arī pieprasa maigāku mazgāšanas režīmu vai pat mazgāšanu ar rokām, lai izstrādājums nezaudētu savas labās īpašības.

Vēl viena izvēle tiem, kas meklē debesu mīkstuma sintētiskos spilvenus, ir poliestera pildījums. Šie spilveni ir viegli, gaisīgi un ar labu gaisa caurlaidību, kā arī lieliski uzsūc mitrumu. Poliesters ir ļoti līdzīgs dabiskiem materiāliem, tikai tajā neieviešas alerģijas veicinoši mikroorganismi. Ņemot vērā to, ka poliestera matiņi ir apstrādāti ar silikona slāni, šos spilvenus iespējams mazgāt augstā temperatūrā. Ja poliestera pildījums ir bumbiņu veidā, spilvens būs gaisīgāks, ātrāk atjaunosies tā forma un tas kalpos daudz ilgāk.

Maigums un siltums – gultas veļas komplekti

Lai miega laikā sajustos kā uz mākoņa, nepietiek tikai ar gaisīgu un mīkstu spilvenu, jāparūpējas arī par to, lai gultas veļas komplekti apņemtu jūs ar maigumu. Vieni no mīkstākajiem materiāliem, kas ir īpaši patīkami pieskārienam – no kokvilnas austais flanelis, vilna vai sintētiskie materiāli. Mīkstā pūciņa jūs lieliski sildīs aukstās ziemas naktīs, tomēr tā neuzsūc mitrumu tik labi, kā klasiskā kokvilna. Šī iemesla dēļ flaneļa gultas veļu nav ieteicams izmantot siltajos gadalaikos. Vasarā neizmantotos pārvalkus ik pa laikam ieteicams vienkārši izkratīt. Tādējādi pūciņa nesavelsies.

Ierastā kokvilna arī ir mīksta, tomēr flanelis par to ir pārāks. Tomēr, ja galvenais nosacījums ir mitruma uzsūkšana, tad kokvilnas pārvalki to paveiks, vienlaicīgi ļaujot ādai elpot. Šie gultas veļas komplekti ir ilglaicīgi, izturīgi un, pats galvenais, ar tiem nebūs ne karsti, ne auksti. Kokvilna laika gaitā paliek mīkstāka. Tāpēc, ja pēc izpakošanas šie pārvalki ir stīvi, pēc pirmās mazgāšanas reizes tie būs daudz mīkstāki. Baltu gultas veļu mīkstāku padarīs arī žāvēšana saulē.

Vēl viens audums, kas iezīmējas ar īpašu mīkstumu, ir satīns, kuru iespējams atpazīt pēc tā spīduma. Ja gultas veļa ir apstrādāta ar „butter finishing“ – sviesta virsmas apstrādes tehnoloģiju, izstrādājums ir vēl spīdīgāks un maigāks. Neskatoties uz to, ka satīns ir viegls, tajā pašā laikā tas ir izturīgs, kalpo ilgi un neizbalē. Mazgājot šādu gultas veļu, tā obligāti ir jāizgriež uz otru pusi, tādējādi saglabāsies krāsu spilgtums. Uzmanieties no gultas veļas žāvēšanas saulē, jo tā krāsas izbalinās.

Ja miega laikā vēlaties izbaudīt īpašu mīkstumu, parūpējieties par atbilstošu gultas veļu. Ja esat dabiskuma piekritējs, izvēlieties dūnu vai zīda spilvenus, savukārt, ja jums svarīga ir vienkārša kopšana, poliestera pildījuma spilveni būs labākā izvēle. Flanelis ir piemērotākais variants, ja kopā ar maigumu vēlaties arī siltu gultas veļu. Kokvilna noderēs tiem, kam svarīga ir mitruma uzsūcoša veļa. Izvēloties sev piemērotākos materiālus, vieglāk un patīkamāk dosieties savā sapņu ceļojumā.