E-aptieka – priekšrocības un ieteikumi

E-aptieka, jeb tiešsiastes aptiekas, ir biznesa modelis, kas nodarbojas ar bezrecepšu un citu preču, kas parasti tiek pārdotas aptiekās pārdošanu tiešsaistē. Šis ir lielisks risinājums, kas noder tiem, kam nav iespējas apmeklēt aptieku pašiem, piemēr, jaunajām māmiņām, invalīdiem un daudziem citiem cilvēkiem. Latvijas aptieka tiešsaistē piedāvā plašu preču piedāvājumu, vienīgais mīnuss – šāda veida aptiekās šobrīd nav iespējams iegādāties recepšu medikamentus.

Tiešsaistes aptieku priekšrocības

E-aptiekas ir lielisks veids kā iegādāties bezrecepšu medikamentus un citas preces tiešsaistē. Izplatītākās priekšrocības

  • Nav nepieciešams apmeklēt aptieku, iziet no mājas/ofisa. Lielisks veids kā cilvēkiem iegādāties bezrecepšu medikamentus – ideāli piemērots tiem, kas dzīvo tālu no aptiekām, senioriem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, jaunajām māmiņām un jebkuram, kas nevar apmeklēt aptieku klātienē. Iepērkoties 2-aptiekā atliek tik ai pasūtīt preces un tās tiek piegādātas uz norādīto adresi. 
  • Laika taupīšana. Visas nepieciešamās preces iespējams pasūtīt pāris minūšu laikā un tās tiek piegādātas līdz klienta mājām. Cilvēkam nav nepieciešams tērēt laiku ceļā, lai nopirktu nepieciešamās preces un medikamentus.
  • Naudas taupīšana. Liela daļa tiešsaistes veikalu, tajā skaitā aptiekas, spēj piedāvāt daudz izdevīgāku cenu savām precēm, jo nav nepieciešams uzturēt reālu veikalu un maksāt algu darbiniekiem, kas rezultējās daudz zemākā cenā.
  • Privātums un konfidencialitāte. Ieprirkšanās tiešsaistes aptiekā nodrošina privātumu, ja cilvēks nevēlās runāt aci pret aci ar ārstiem un farmaceitiem. Kā arī, šis ir īpaši noderīgi pusaudžiem, iegādājoties dažādas higiēnas preces. 
  • Plašāks piedāvājums. Tiešsaistē vienmēr ir daudz lielāks piedāvājums un preču klāsts, tāpēc, iepērkoties e-aptiekā ir garantija, ka visas nepieciešamās preces būs pieejamas. 

Tiešsaistes aptieku trūkumi

Lai gan e-aptiekām ir ļoti daudz dažādas priekšrocības, bez trūkumiem neiztikt. 

E-aptieku trūkumi:

  • Recepšu medikamentu iegāde. Tiešsaistē šobrīd Latvijas iedzīvotājiem nav iespējams iegādāties recepšu medikamentus. Bieži vien šis ir viens no galvenajiem aptiekas apmeklējuma iemesliem, tāpēc, var būt gadījumi, ka iepirkšanās tiešsaistes aptiekā nav iespējama, jo nav pieejamas nepieciešamās zāles.
  • Farmaceita ieteikumi. E-aptiekās pērkot produktus pircējam ir skaidri jāzina vajadzības un vēlmes. Bieži vien aptiekās darbinieki ar lielāko prieku palīdz, izskaidro un iesaka dažādus produktus. Tiešsaistē šāds individuālais iepirkšanās asistents nav pieejams. Tomēr, kas zina, nākotnē nišai attīstoties varbūt redzēsim arī šādu iespēju.

E-aptiekas ir pavisam jauna niša, kas katru gadu attīstās, tāpēc, šāda veida tiešsaistes iepirkšanās portāliem ir iespēja attīstīties un pilnveidoties. Tomēr, arī šobrīd daudzi cilvēki izvēlās iegādāties nepieciešamās preces tieši e-aptiekās dēļ ērtās preču iegādes un piegādes iespējām. Tehnoloģiju laikmetā ir svarīgi izmantot privilēģijas, ko mums piedāvā un laiku veltīt daudz svarīgākām lietām par iepirkšanos.