Iespējams, Talsu pamatskolas pārbūvei atkal vajadzēs papildu finansējumu

Iespējams, Talsu pamatskolas pārbūvei atkal vajadzēs papildu finansējumu

Pērn tika uzsākta Talsu pamatskolas pārbūve, kas ir jāpabeidz līdz šī gada beigām. Tomēr darba procesā radusies nelāga situācija — būvnieks sastādījis sarakstu ar papildu nepieciešamajiem darbiem, pieprasot pašvaldībai piešķirt vēl finansējumu.

Kopš aizvadītā gada novembra Talsu pamatskolā notiek vērienīgi pārbūves darbi, kurus realizē pilnsabiedrība «P un P būvniecības grupa» par 2 836 787,26 eiro (ieskaitot PVN). 30. janvārī Talsu novada domes ārkārtas sēdē deputāti apstiprināja lūgumu piešķirt papildu līdzekļus 66 550,35 eiro apmērā logu nomaiņai. Savukārt pēdējā Talsu novada domes sēdē 27. aprīlī pašvaldības izpilddirektors Ivars Haselbaums informēja domes deputātus, ka būvnieks sastādījis sarakstu ar vēl veicamajiem papildu darbiem. Būvuzraugs tos izskatot, pārbaudot izcenojumus un sniedzot komentārus. Turklāt dienu pirms domes sēdes būvnieks pat draudējis pārtraukt darbus (tas gan nenotika). Iemesli, kāpēc darbu laikā rodas vajadzība veikt vēl papildu darbus, esot vairāki. Daļu no darbiem nevarēja paredzēt, piemēram, kas atrodas zem grīdām u.tml. Tāpat to ietekmē pašvaldības vēlme uzlabot energoefektivitāti (piemēram, logu nomaiņas gadījumā).

Lai arī būvnieks «P un P būvniecības grupa» pat draudēja pārtraukt darbus, nekas nav apstājies. /Foto: Edgars Lācis/

Pašlaik (3. maijā, kad top šis raksts) vienošanās par papildu darbiem vēl nav noslēgta, bet tā būšot vistuvākajā laikā. Tad lēmums būs jāpieņem deputātiem — piešķirt vai nepiešķirt līdzekļus papildus veicamajiem darbiem, lai varētu pabeigt skolas pārbūvi.