Izstāde „Nenotveramais” nominēta Gada balvai

Izstāde „Nenotveramais” nominēta Gada balvai

Latvijas Muzeju biedrība šonedēļ nosaukusi 12 nominantus no visas Latvijas „Gada balvai 2022”, un to vidū ir arī Talsu novada muzeja izstāde „Nenotveramais”. Uzvarētājs būs viens, bet muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons nomināciju jau uzskata par mazo uzvaru.

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas muzeju sasniegumus, kā arī veicināt labo praksi un nozares ilgtspējīgu attīstību. Pretendenti tika vērtēti, ņemot vērā oriģinalitāti, aktualitāti, vienotību un kvalitāti, ilgtspēju un lietojamību, kā arī sociālo jomu.

Talsu novada muzejs konkursam izlēma pieteikt vienu no saviem pagājušā gada vērienīgākajiem projektiem – izstādi „Nenotveramais” par Jāni Žākli, kurš savu vārdu pasaules kriminālistikas vēsturē viltojis vairākkārt, tā padarot sevi par visgrūtāk notveramo noziedznieku pat pēc vairākām nāvēm un visbeidzot galīgās pazušanas bez pēdām līdz ar Pirmo Pasaules karu. Izstāde ir kā spēle vai prāta mežģis, kas liek citkārt pasīvajam apmeklētājam aktīvi līdzdarboties. Tā ir veidota, lai apmeklētāji varētu risināt trillera cienīgu noziegumu. Projekta vadītājs ir muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons, un viņš novērtē komandas darbu, kas nesis rezultātus. „Šai izstādei budžeta praktiski nebija, bet ar daudzu vietējo iesaisti mēs varējām realizēt šo izstādi. Un tas rezultējās priecīgā notikumā – nominācija „Gada balvai”. Manuprāt, tas runā par muzeja kvalitāti, un to, ka Talsu novada muzejs tomēr mainās,” saka U. Jaunzems-Pētersons.

Talsu novada muzeja direktors arī atklāj, ka pēdējos gados ir mainīts konkursa nolikums – iepriekš tajā bija vairāk nomināciju, līdz ar to arī lielākas iespējas uzvarēt. Šobrīd, kad nomināciju skaits samazināts, kritēriju izturēšana ir vēl nozīmīgāks panākums. „Gada balvas 2022” uzvarētājs tiks paziņots Latvijas Muzeju dienā 27.maijā.

Izstāde Talsu novada muzejā būs apskatāma līdz septembra beigām.

/Foto: Talsu novada muzejs/