Putekļu sūcējs — praktiski padomi, kā izvēlēties piemērotāko

Putekļu sūcējs — praktiski padomi, kā izvēlēties piemērotāko

 

Foto: Pexels.com/Liliana Drew

Uzticams putekļu sūcējs ir viens no galvenajiem palīgiem mājas uzkopšanā. Ar tā palīdzību ātri un vienkārši var iztīrīt māju un uzlabot gaisa stāvokli istabā. Regulāra sausā un mitrā uzkopšana palīdz atbrīvoties no netīrumiem un putekļu ērcītēm. Kādu putekļu sūcēju izvēlēties? Kādi ir to veidi, ar ko tie atšķiras un kam pievērst uzmanību, meklējot savu jauno ikdienas palīgu, lasi un uzzini tālāk!

Putekļu sūcēju veidi

Pirmie putekļu sūcēji bija lieli, smagi un skaļi. 20. gadsimta sākumā parādījās pirmais mājsaimniecības putekļu sūcējs. Tas atviegloja mājas uzkopšanu. Gadiem ejot, putekļu sūcēji ir krietni attīstījušies. Uzlabota gan sūkšanas jauda, iespējas un radīti vairāki putekļu sūcēju veidi.

 • Rokas putekļu sūcēji. Ērti, viegli un piemēroti nelielu telpu uzkopšanai. Galvenā priekšrocība ir parocīga lietošana ikdienā, kā arī tie aizņem maz vietu.
 • Auto putekļu sūcēji. Bieži vien auto putekļu sūcējs ir tas pats rokas putekļu sūcējs, kam pievienots speciālais auto kopšanas uzgalis. Viegls un ērti manevrējams, pateicoties maināmiem uzgaļiem.
 • Roboti. Mūsdienu jaunākais putekļu sūcēju veids, kas sevī ietver jaunākās tehnoloģijas. Putekļu sūcējs robots pats uzkopj māju. Vienīgais uzdevums – iztukšot netīrumu tvertni, pieliet ūdeni (mitrajai uzkopšanai) un atcerēties to ieslēgt.
 • Mājsaimniecības putekļu sūcēji. Klasiskie putekļu sūcēji, kas sastopami teju ikvienā mājsaimniecībā. Visbiežāk darbojas ar elektrību un ir pietiekami jaudīgi, lai uzkoptu lielākas platības.
 • Industriālie putekļu sūcēji. Putekļu sūcēji ražotnēs, būvlaukumos un citās industriālās vietās, kur nepieciešams uzkopt ļoti netīras virsmas. Celtniecības putekļu sūcēji izceļas ar īpaši lielu tvertni un jaudu.

Galvenās specifikāciju atšķirības

Foto: Egotus.lv

Izvēloties putekļu sūcēju, ņem vērā galvenās specifikāciju atšķirības:

 • Pielietojums. Ierasts izmantot putekļu sūcēju sausajai uzkopšanai. Taču arvien aktuālāka kļūst funkcija, kas ļauj izmantot putekļu sūcēju arī mitrajai uzkopšanai. Divi vienā – sūc un mazgā!
 • Akumulatora vai vada. Putekļu sūcējs ar vadu noder lielu platību uzkopšanai un ir gatavs darbam jebkurā laikā. Akumulatora putekļu sūcēji ir ērti un viegli lietojami, jo nav nepieciešams elektrības pieslēgums uzkopšanas brīdī.
 • Jauda. Jo jaudīgāks putekļu sūcējs, jo labāk tas savāks netīrumus. Mazāka jauda nozīmē mazāku elektrības patēriņu.
 • Tvertnes veids. Trīs galvenie tvertnes veidi ir – maisiņi, konteineri un ūdens filtrs. Maisiņu katru reizi pēc uzkopšanas jānomaina, konteineru vienkārši jāiztukšo. Ūdens filtrs nodrošina papildu gaisa tīrību telpā.
 • Tvertnes tilpums. Pievērs uzmanību tvertnes tilpumam. Maza tvertne būs biežāk jāiztīra, turpretī lielu tvertni vari tīrīt retāk.

Uzgaļu veidi

Foto: Pexels.com/Tima Miroshnichenko

Ņemot vērā putekļu sūcēja izmantošanas nolūku, svarīgi pievērst uzmanību uzgaļu veidiem. Visbiežāk komplektā ir viens uzgalis un pārējos nepieciešams iegādāties atsevišķi. Rūpīgi izsver, kuru no tiem ikdienā izmantosi.

 • Turbo birste. Gandrīz visiem putekļu sūcējiem komplektā atrodama turbo birste, kas paredzēta grīdas seguma uzkopšanai. Ērti, ja tā ir pēc iespējas plakanāka un garāka – tā varēsi uzkopt lielāku laukumu un pakļūt zem dīvāniem un citām mēbelēm.
 • Uzgalis spraugām. Šaurs uzgalis, kas paredzēts grūti aizsniedzamu vietu uzkopšanai. Noder, lai uzkoptu iebūvējamo skapju sliedītes, dīvānu un krēslu spraugas, dziļākus istabas stūrus.
 • Uzgalis mīkstajām mēbelēm. Ja mājās ir vairāki dīvāni, mīksti krēsli un citas mīkstās mēbeles, noderīgs var būt uzgalis mīkstajām mēbelēm. Arī tās ikdienā pievelk ļoti daudz putekļu un regulāri būtu jātīra.

Ja laiks iegādāties jaunu putekļu sūcēju, ieskaties interneta veikalu piedāvājumā, lai atrastu sev piemērotāko palīgu mājas uzkopšanai. Egotus.lv ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Baltijā DIY produktu vairumtirdzniecībā, kā arī līmēšanas un hermetizācijas industriālo risinājumu tirdzniecībā. Lielisks apkalpošanas serviss, ātra piegāde un uzticama sadarbība!