Kā ātri atjaunot savu ķermeni pēc smagas slimības vai traumas?

Kā ātri atjaunot savu ķermeni pēc smagas slimības vai traumas?

 

Neatkarīgi no tā vai cilvēks ir piedzīvojis slimību, savainojumu vai sporta negadījumu, ķermeņa atpūta un vajadzīgā atveseļošanās ir pirmais solis ceļā uz veselīgu atveseļošanos. Tomēr var būt grūti precīzi zināt, kādas darbības ir jāveic, sākot ar to, ko ēst, kā atpūsties vai kad atkal atsākt mērenu vingrošanu.

Saaukstēšanās, gripa, kuņģa slimība vai cita veida slimības vai traumas, var nopietni apgrūtināt cilvēka treniņa un vingrojuma plānus. Var rasties kārdinājums turpināt iknedēļas treniņa režīmus, bet sākumā ir jāizvērtē vai tas būs ļoti labi. Ceļš uz atveseļošanos nav pilnīgs bez lielas atputas. Vajag veltīt laiku atpūtai, paņemt brīvu no darba, ieiet vannā un saritināties segā. Nevajadzētu lieki stresot, nejusties vainīgam un vienkārši neizmantot brīvo laiku, lai veiktu dažādus mājas darbus. Galvenais, lai pēc iespējas vairāk ir dabiskās gaismas, visus aizkarus vajadzētu turēt vaļā un istabas temperatūrai vajadzētu būt nemainīgai.

Cilvēka ķermenis nenogurdinoši strādā, lai atjaunotos, kad ķermenis ir saslimis vai ir kāda trauma. Tāpēc pārtikas izvēlei ir jābūt ar uzturvielām bagātai, barojot savu ķermeni ar pareizu uzturu, katrs cilvēks to aprīkos ar nepieciešamajiem pamatelementiem, kas nepieciešams dziedināšanai. C vitamīns un aminoskābes ir spēcīgs ierocis, lai to visu varētu paātrināt – visu atveseļošanos. Tas nozīmē, ka ir vajadzība uzturā lietot brokoļus, zemenes, kivi, liesa gaļa, spināti, mājputni un dažādi citi produkti. Var arī iegādāties vitamīnus un dažādus uztura bagātinātājus, kurus iespējams iegādāties no interneta mājaslapas https://www.mrbiceps.lv/. Olbaltumvielas, kas ir atbildīgas par ķermeņa audu stiprināšanu un atjaunošanu, ir būtiskas, lai cilvēka ķermenis varētu atgriezties uz kājām, tāpēc ir liela vajadzība ēst pareizi un lietot vajadzīgos uztura bagātinātājus savā uzturā.

Savainojuma gūšana sportistiem un aktīviem cilvēkiem ir murgs. Fiziskas traumas aptur treniņus, apdraud dārgo sporta zālē pavadīto laiku un pat liek justies vājam. Katram, kas ir guvuši traumu, ir jāuztur cieš kontakts ar savu ārstu, fizioterapeitu vai personīgo treneri. Tādā veidā vismaz var iegūt dažādus vingrinājumus, kas palīdzēs ātrāk atveseļoties vai arī kaut cik pakustēties. Bet ne tikai tas ir vajadzīgs, savs ķermenis arī jāuztur ar labiem produktiem un uztura bagātinātājiem. Veselīgi tauki, kā piemēram, avokado, taukainas zivis, dažādi riekstu maisījumi un lasis ir ļoti labi avoti, ko iekļaut savā uzturā, lai varētu paātrināt atveseļošanās procesu. Jāņem vērā to, ka garšaugi un garšvielas, īpaši kurkuma un ingvera, satur pretiekaisuma īpašības, tāpēc tie var papildināt lieliski šīs maltītes.

Olbaltumvielām ir arī būtiska loma bojāto muskuļu atjaunošanā, tāpēc katra atveseļošanās prasa ēs daudz liesas gaļas, pākšaugus, riekstus un piena produktus. Olbaltumvielas nodrošina spēcīgu strukturālo ietvaru un atbalsta šūnu atjaunošanos, olbaltumvielas arī pārrauga būtiskas dzīvības funkcijas un palīdz vielmaiņas reakcijās. Šis savienojums arī palīdz nodrošināt pareizu šķidruma un pH līdzsvaru, imunitāti un vajadzības gadījumā var darboties kā enerģijas avots. Kopā šie pienākumi padara olbaltumvielas par vienu no nenovērtējamākajām uzturvielām labai veselībai. Un nevajag novērtēt par zemu ogu ārstnieciskās īpašības, kā piemēram, zemenes un mellenes. Šīs ogas vajag uzņemt uzturā tāpat vien un arī tad, kad ir iegūta kāda trauma, ogas palīdz paātrināt atveseļošanos.

Veicot šīs vienkāršās darbības, tad drīz vien ķermenis atveseļosies. Galvenais sekot līdzi savam uzturam un veikt vingrinājumus, ja tas ir nepieciešams.