Kā izvēlēties starp vannu un dušas kabīni?

 

Remonts vannasistabā vai šīs telpas iekārtošana pirmo reizi pilnīgi jaunā mājoklī ir aizraujošs mirklis, jo vari izveidot tieši tādu interjeru, kāds ir ērts un patīkams Tev. Lai gan būtiskas ir gan krāsas, gan plauktiņi, gan spogulis un citi elementi, tomēr viens no grūtākajiem un arī atbildīgākajiem lēmumiem ir – vanna vai duša? Tas ietekmēs Tavus un visas ģimenes ikdienas skaistumkopšanas un higiēnas rituālus, tāpēc jāizvērtē katra risinājuma priekšrocības.

Ņem vērā, ka nav pareizās vai nepareizās izvēles, ir tā, kas vairāk piemērota tieši Tev. Lai lēmums dotos rokā vieglāk, iesakām dažus jautājumus, par kuriem padomāt, izvēloties starp vannu un dušu.

Mājā ir viena vai vairākas vannas istabas?

Ja Tev ir lielāka māja, tad pastāv iespēja, ka tajā ir nevis viena, bet divas vannasistabas. Ja tā, tad Tev ir iespēja katrā no tām izvēlēties atšķirīgu risinājumu. Vienā ierīkot dušu, bet otrā – ērtu vannu. Tādā gadījumā varēsi izvēlēties un pēc nepieciešamības izmantot vienu vai otru vannasistabu, jo viena būs piemērotāka ātram rīta atspirdzinājumam, bet otra nesteidzīgiem SPA rituāliem.

Tomēr vairums māju un dzīvokļu nav ar tik bagātīgu plānojumu un labākajā gadījumā ir aprīkotas tikai ar divām tualetēm, nevis vannasistabām, tāpēc reti kuram būs tāda iespēja mājā izbaudīt gan dušas, gan vannas priekšrocības. Te gan jāatgādina, ka ikvienu vannu, ja tā aprīkota ar aizkaru un atbilstošu jaucējkrānu, var izmantot arī dušas vajadzībām. Šādu pieeju izvēlas daudzi. Bet, ja dušošanās vannā ir ikdiena, tad noteikti jāpadomā par atbilstošu interjeru ap vannu, lai tas neciestu no mitruma.

Cik liela ir vannasistaba?

Var jau gribēt vannu, bet tas iespējams tikai tad, ja telpa ir pietiekami liela, lai tajā ietilptu viss nepieciešamais. Atceries, ka vannasistabā ir jāatrod vieta arī izlietnei, kādam plauktam un skapītim. Ja ir apvienotā telpa, tad arī tualetes podam. Vairums ģimeņu arī izvēlas veļas mazgājamo mašīnu ievietot vannasistabā, nevis virtuvē, tāpēc bieži vien, it īpaši dzīvokļos, kur vannasistabas ir mazas, lēmums par vannu vai dušu ir atkarīgs no kvadrātmetriem.

Šaura un pieblīvēta vannasistaba nav tas, ko Tu vēlies un nav vērts mēģināt iespiest mazā telpā lielu vannu, ja nepaliek vairs vietas, kur apgriezties. Jāskatās racionāli, jāveic reāli mērījumi, jāizvēlas labākais objektu izvietojums, kuru, protams, lielā mērā ietekmē arī kanalizācijas un ūdens padeves risinājumi. Mazākās telpās kompromisa izvēle var būt arī neliela stūra vanna vai pat sēdvanna.

Kādi ir ģimenes mazgāšanās paradumi?

Pēc vannasistabas parametriem otrais svarīgākais faktors izvēlē par vannu vai dušu ir Tavi un ģimenes locekļu ikdienas paradumi, dzīves ritms un reālās vajadzības. Jāmēģina paskatīties uz ikdienu no malas un saprast, cik bieži tiek izmantota vanna, bet cik bieži dušas režīms. Novērojumi liecina, ka cilvēkiem visā pasaulē ir pieaugoša tendence vairāk izmanto tieši dušu. Tas tāpēc, ka ikdiena ir steidzīga, reizēm mazgāšanās rituāliem atvēlētas vien dažas minūtes, kad ērtāk ir ieskriet dušā.

Nenoliedzami, vannai ir savas nozīmīgas priekšrocības. Tā ir ļoti noderīga, ja mājās aug bērni. Viņiem ļoti patīk vannoties, tas ir jauks rituāls un iespēja izspēlēties ar jautrām vannas mantiņām. Arī ikvienam pieaugušajam ir vērtīgi paņemt pauzi no visa un izbaudīt nesteidzīgu, aromātisku un nomierinošu vannu, tādēļ, ja telpa un budžets atļauj, vanna ir lieliska izvēle.

Jāpadomā arī par ūdens patēriņu

Protams, ir vērts uz šo jautājumu paskatīties arī no izdevumu aspekta. Ja Tev ir liela ģimene un liela vanna, tad, lai katrs izbaudītu relaksējošu vannošanos, nepieciešams diezgan daudz ūdens. Tie ir resursi, par kuriem jāmaksā. Komunālo maksājumu cenām ir tendence arvien pieaugt, tāpēc jāpadomā arī par optimālu resursu patēriņu un izmaksām. Ja esi ilgas mazgāšanās cienītājs, tad arī duša patērēs gana daudz ūdens. Te vairāk jautājums par paradumiem un attieksmi, jo var jau arī neliet pilnu vannu un arī dušā atrasties piecas nevis 20 minūtes.

Izpēti dažādas dušas kabīnes un vannas

Domājot, kuru variantu galu galā izvēlēties, atceries, ka rezultātam jābūt tādam, kas pašam tiešām patīk. Nedrīkst aizmirst arī par gaumes aspektu. Nesteidzies un izpēti plašo santehnikas preču piedāvājumu – dušas kabīnes, vannas, dažādi jaucējkrāni un citi piederumi ir pieejami ļoti plašā izmēru un dizainu klāstā. Katram ir iespēja atrast optimālu risinājumu atbilstoši savam telpas izmēram un pieejamajam budžetam. Protams, dārgāki materiāli un ekskluzīvs dizains maksās vairāk, kā arī šāda santehnika ilgāk kalpos, bet noteikti vari atrast skaistus un izturīgus modeļus, lai iekārtotu lielisku un ērtu vannasistabu par saprātīgām izmaksām.

Modernas dušas kabīnes un vannas plašā izvēlē meklē interneta veikalā KURSI.LV.