Aizvadīta Talsu kinoloģijas kluba rīkotā visu šķirņu suņu izstāde

Aizvadīta Talsu kinoloģijas kluba rīkotā visu šķirņu suņu izstāde

Maija pirmajā nedēļas nogalē aizvadīta nacionālā visu šķirņu suņu izstāde, ko Talsos jau 17. gadu organizē Talsu kinoloģiskais klubs. Šogad izstādē piedalījās vairāk nekā 500 astaiņu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.

Izstādē tika vērtēts suņu eksterjers — izskats, anatomiskā uzbūve, spalvas kvalitāte, zobi, gaita un kustības. Talsu kinoloģiskā kluba valdes priekšsēdētāja Svetlana Matveja skaidro, ka izstādes ieteicams apmeklēt cilvēkiem, kuri vēl tikai plāno iegādāties sunīti. Tā ir iespēja pavērot suņu rīcību ringā un ārpus ringa, parunāt ar audzētājiem un uzzināt ko vairāk par šķirnei raksturīgākajām īpašībām. Šogad Talsu sporta hallē pulcējās vairāk nekā 500 ķepaiņu — salīdzinot ar iepriekšējo izstādi, kas «Covid-19» dēļ trīs reizes tika pārcelta un noritēja epidemioloģisko ierobežojumu ēnā, šogad dalībnieku skaits bija lielāks. Arī par apmeklētāju skaitu sūdzēties nevarēja — interesentu vidū bija gan jauni cilvēki un ģimenes ar bērniem, gan vecāka gadagājuma cilvēki.

Sava loma veiksmīgā izstādes norisē bija ekspertiem, kuri šogad bija ieradušies no Itālijas, Kipras, Lietuvas un Serbijas. /Foto: Edgars Lācis/

«Atmosfēra bija ļoti jauka — cilvēki ir noilgojušies pēc pasākumiem. Pasākums, kā parasti, notika bez maksas. Ja kādam ir interese iegādāties sunīti, šādas izstādes ir brīnišķīga iespēja uzzināt ko vairāk. Šogad visplašāk pārstāvētie bija Austrālijas aitu suņi — 27 šķirnes pārstāvji mūsu izstādes ietvaros ir gana daudz. Dalībniekus vērtēja septiņi eksperti no Itālijas, Kipras, Lietuvas un Serbijas. Organizatoriskā puse no citiem gadiem īpaši neatšķīrās — ir lietas, ar ko ir jārēķinās, un ir lietas, ko iepriekš nevaram paredzēt. Izaicinājumi lielākoties ir vienādi, bet visā visumā lielu problēmu nebija,» norāda Talsu kinoloģiskā kluba valdes priekšsēdētāja.

Vērtējot dalībniekus, eksperti ņēma vērā suņu eksterjeru — izskatu, anatomisko uzbūvi, spalvas kvalitāti, zobus, gaitu un kustības. Attēlā — miniatūrais šnaucers. /Foto: Edgars Lācis/

Izstādes pirmie aizmetņi veidojušies līdz ar Latvijas Kinoloģiskās federācijas un Talsu kinoloģiskā kluba rašanos. Federācijas sastāvā katram šķirņu un reģionālajam klubam vismaz vienu reizi gadā jāorganizē izstāde. Talsu kinoloģiskais klubs Latvijas Kinoloģiskās federācijas pilntiesīga biedra statusā ir kopš 2012. gada, savukārt pagaidu biedra statusā — kopš 2010. gada. Kluba mērķis ir attīstīt, izkopt un popularizēt tīršķirnes suņu audzēšanu, apvienot dažādu šķirņu suņu audzētājus un turētājus, veikt suņu apmācību, kā arī attīstīt suņu sportu.

Nozīme ir ne vien tam, cik atbilstošs suns ir šķirnes standartam, temperamentam un prasībām, bet arī tam,
cik veiksmīgi saimnieks savu mīluli prot izrādīt. /Foto: Edgars Lācis/

«Suņi ir mūsu dzīvesveids. Kopā ar suni mēs mācāmies dzīvi. Pulcējam kopā pozitīvi domājošos suņiniekus ne tikai no Talsiem, Talsu apkārtnes un Kurzemes, bet arī no visas Latvijas. Piedāvājam suņu apmācību, suņu un saimnieku kopīgas un regulāras sportiskās aktivitātes neatkarīgi no suņa šķirnes, vecuma un apmācības pakāpes. Suņu labas uzvedības un manieru demonstrēšana ir viena no mūsu darbības prioritātēm daudzu gadu garumā. Esam aktīvi iesaistījušies kanisterapijas kustībā, mūs vieno kopīgi braucieni uz izstādēm un mums rūp labā slava par mūsu suņu skaistumu, šķirnīgumu un veselību.»

Īru sarkanais seters piesaista skatienus ar savu izteiksmīgo rudo kažoku. Šīs šķirnes suņi ieguvuši popularitāti, pateicoties savam enerģiskajam, sirsnīgajam un lojālajam raksturam. /Foto: Edgars Lācis/