Kādu eļļu izvēlēties un kā barot suni?

Kādu eļļu izvēlēties un kā barot suni?

Pēdējos gados ir kļuvusi populāra suņu barība, kas ir domāta uztura papildināšanai. Galvenokārt tāpēc, ka pieaug suņu aizbildņu informētība un attīstās tirgus, kas saistīts ar mājdzīvnieku veselības preparātiem. Pat nelieli trūkumi suņa organismā var izraisīt lavīnu seku un sliktu ietekmi uz suņa veselības stāvokli un imūnsistēmu. Viens no uztura bagātinātājiem, kas ir vadošais veselīga uztura jomā,un kuru piedāvā mūsu zoo veikals –  ir laša eļļa suņiem. Tomēr izvēle zooveikalā ir milzīga! Kurš produkts jums būtu jāizvēlas? Uzziniet vairāk par eļļas īpašībām un izlemiet paši, vai un kā vēlaties rūpēties par sava mīluļa veselību!

Uztura bagātinātājs jūsu sunim

Papildinājumi ir preparāti vai pārtikas produkti, kuru mērķis ir, lai suņu barība būtu  bagātināta ar ikdienas uzturu. Atkarībā no to mērķa un darbības jomas to nodrošina:

– vitamīni

– mikro- un makroelementi

– tauki

– enzīmi

– olbaltumvielas

Visbiežāk suņiem tiek doti šādi uztura bagātinātāji: zivju eļļa, probiotikas, biezenis kā suņu garšaugs, glikozamīns un hrondroitīns, kas stiprina locītavas un visu balsta un kustību sistēmu. Labi aprīkots zoo veikals piedāvā zivju eļļu dažādās kombinācijās:

– no saimniecībās audzētiem lašiem

– Savvaļas Atlantijas laši

– Norvēģu lasis

– Krila eļļa

– mencu eļļa

– zivju maisījums

Lai arī kādu jūs izvēlētos, pievērsiet uzmanību sastāvam, lai tā būtu dzīvnieku izcelsmes, jo suņiem tāpat patīk garša un viņi labprāt nogaršos lielāko daļu no iepriekš minētajām eļļām. Šī uztura bagātinātāja sastāvā noteikti nedrīkst būt nekādu pildvielu, krāsvielu, konservantu vai citu eļļu – īpaši augu eļļu – piedevu.

Pirms izlemjat, vai jūsu suņu barība, ir tāda, kurai vajag pievienot uztura bagātinātājus, ir svarīgi pārbaudīt savu mīluli un konsultēties ar veterinārārstu. Tikai tad varēsiet pārbaudīt, kuru vielu jūsu sunim trūkst vai ir to pārpalikums. Gan trūkums, gan pārpalikums var izraisīt letālas sekas mājdzīvnieka veselībai. Konsultēšanās ar veterinārārstu ir īpaši svarīga, ja jūsu suns lieto kādas zāles – uztura bagātinātāji, pat augu izcelsmes, var ietekmēt izmantoto terapiju.

Dabīga savvaļas laša eļļa jūsu suņa uzturā

No iepriekš minētajiem suņa barība, kuru zoo veikals piedāvā papildinat ar eļļas veidiem, visvērtīgākā ir savvaļas zivju eļļa. Šādā preparātā ir mazāks smago metālu saturs salīdzinājumā ar rūpnieciski audzētu lašu produktiem. Smagie metāli viegli uzkrājas un nogulsnējas suņa ķermeņa audos, un nākotnē var izraisīt vēi un citas slimības. Ja uz eļļas etiķetes nav informācijas par zivju izcelsmi, tas var liecināt par zemāku kvalitāti. Atcerieties, ka saimniecībās audzēti laši ne vienmēr ir slikti! Tomēr pēc tam jāpārbauda, no kuras zivjaudzētavas zivis iegūtas un cik daudz omega skābes ir preparātā. Nepiesātināto taukskābju saturs eļļā ir sadalīts Omega 3 (EPA (eikozapentaēnskābes, t. i., eikozapentaēnskābes un dokozaheksaēnskābes DHA) un Omega 6. To savstarpējai attiecībai jābūt 1:1 vai pēc iespējas tuvākai šai vērtībai.

Ko iegūst, kad suņu barība ir bagātināta ar lašu eļļu?

Suņu barība ir pārstrādāta pārtika. Omega skābju saturs parasti ir nelabvēlīgā proporcijā 20:1 par labu omega 6 skābēm. Šādā situācijā iespējamas asinsrites sistēmas slimības, vēža veidojumi un dzīvnieku aptaukošanās. Laba laša eļļa suņiem palīdz uzlabot šo vērtīgo nepiesātināto taukskābju attiecību par labu omega 3 taukskābēm.

Omega nepiesātinātās taukskābes labvēlīgi ietekmē:

– jūsu suņa sirds darbību

– suņa imūnsistēmas stiprināšana

– suņa kažoka un ādas uzlabošana

– smadzeņu darbība

– palīdz cīnīties ar iekaisumu organismā

– lai palīdzētu ārstēt nieru slimības

Vai ir vērts suni barot ar lašu eļļu?

Protams, ka ir! Ja vien jūsu veterinārārsts dod zaļo gaismu, lai  jūsu suņu barība būtu bagātināt ar laša eļļu, tas ir lielisks veids, kā palielināt omega taukskābju saturu.

Turklāt eļļas garša var ļoti viegli pārliecināt jūsu mīluli, lai konkrēta  suņu barība būtu iecienīta. Daži suņi nav ēdāji, un tieši šajā gadījumā tīra eļļa var nākt palīgā.

Vissvarīgākais ir izvēlēties labu eļļu, kas ir labi iepakota! Eļļu ietekmē gaisma un gaiss, tādējādi bojājot tās īpašības. Zoo veikals, vieta kur  var sastapt daudzus produktus, bet izvēlieties eļļu necaurspīdīgā un izturīgā iepakojumā. Produktam nedrīkst būt piekļuve gaisam, obligāts ir arī hermētisks vāciņš. Eļļas dozēšanai noder sūknis, taču šādas eļļas var būt dārgākas.

Laša eļļai ir arī brīnišķīga iedarbība uz kaķa organismu. To var pievienot arī kaķa barībai.

Kā lietot lašu eļļu?

Laša eļļas deva ir atkarīga no tās sastāva, ražotāja norādītās devas, neaizvietojamo taukskābju daudzuma, ko satur  suņu barība,  un veterinārārsta lēmuma. Ja nav informācijas par devu, varat paskatīties, ko piedāvā zoo veikals, bet vispārpieņemtā norma ir 100-150 mg EPA un DHA uz katriem 4,5 kg suņa ķermeņa svara. Tā ir dienas deva, ko var lietot dienā.

Suņu barība var tikt sajaukta ar eļļu, kas vēl vairāk rosinās suni ēst. Pēc atvēršanas uzglabājiet eļļu ledusskapī. To var arī sasaldēt, bet ne stikla pudelē.