«Kalendārs mani sauc» pārtaps filmā

«Kalendārs mani sauc» pārtaps filmā

Izsludināti Nacionālā kino centra 2022. gada jauno filmu ražošanas konkursa rezultāti. Tajā atbalstīta septiņu dokumentālo, četru animācijas filmu un piecu spēlfilmu veidošana. To skaitā arī filma «Kalendārs mani sauc», kas taps, balstoties uz talsenieka Andra Kalnozola romānu ar tādu pašu nosaukumu.

Andra Kalnozola romāns «Kalendārs mani sauc» pagājušajā gadā saņēma Latvijas Literatūras gada balvu par labāko debiju, Aleksandra Pelēča literāro prēmiju, kā arī īsā laikā starptautisku atzinību. Romāna galvenais tēls ir jauns vīrietis ar grūti definējamu garīgās veselības stāvokli, bet laipnu un atvērtu sirdi. Un notikumu norises vieta — mūsu Talsi.

Šo stāstu nolemts ekranizēt uz lielā ekrāna režisora Jura Poškus vadībā, kurš plašāk sabiedrībai zināms ar filmu «Kolka Cool». Režisors maija sākumā Talsu novada muzejā iepazīstināja ar «Kalendārs mani sauc» filmas tapšanas procesu, norādot — ja projektu apstiprinās Nacionālais kino centrs, tad varēs sākties aktīvs filmēšanas process.

Filmas «Kalendārs mani sauc» treilera uzņemšanas brīdī. /Foto: Terēze Matisone/

Saņemot atbalstu, šo vasaru Talsos pavadīsim kino zīmē. Plānots, ka filmas uzņemšana galvenokārt notiks Talsos un apkārtnē, jo pilsētas vide ir dabiski piemērota gan kulturoloģiskā, gan kinematogrāfiskā līmenī, kas idejiski nav nošķirama no grāmatas. Gatavojoties filmēšanas procesam, paredzēts, ka Talsu iedzīvotājiem būs arī iespēja piedalīties filmēšanā.

Galvenās lomas filmā atveidos Jaunā Rīgas teātra aktieri Ivars Krasts un Guna Zariņa, aktieru ansamblī tiks aicināti arī Juris Strenga, Tamāra Soboļeva un citi.

Nacionālā kino centra konkursā filmas tapšanai 2022. gadā atvēlēti 289 046 eiro, bet plānotais kopējais piešķīrums ir 550 000 eiro. Filmas tapšanu atbalstījusi arī Talsu pašvaldība, piešķirot projektam 40 000 eiro lielu atbalstu.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.