Laikraksta „Talsu Vēstis” pirmais solis ceļā uz pārmaiņām

Laikraksta „Talsu Vēstis” pirmais solis ceļā uz pārmaiņām

Ķīniešu Jaunais gads laikrakstam sācies ar izdevēja maiņu – ilggadējie „Talsu Vēstu” īpašnieki to nodevuši jaunam uzņēmumam „SILK MILK Media”, kas plāno vietējo laikrakstu veidot spēcīgāku, lasītājiem pievilcīgāku, saturiski bagātāku un kvalitatīvāku. Reizē ar pirmo laikraksta numuru darbu sāk arī jauns interneta ziņu portāls Retalsi.lv.

SIA „SILK MILK Media” ir jauns spēlētājs tirgū, taču tā vadībā ir cilvēki, kas mediju vidē strādā vairāk nekā desmit gadus, darbojoties gan pašā laikrakstā „Talsu Vēstis”, gan Talsu televīzijā, kanālā ReTV, Latvijas Radio un citos medijos. „Laikraksta galvenā redaktore turpmāk būs Paula Kārkluvalka, kura ir ne tikai spēcīga žurnāliste, bet pēdējos gadus strādājusi arī mārketinga jomā, kas, manuprāt, uzņēmumam ir būtiski – nevis lai izdzīvotu laikā, kad tirāžas krīt visiem reģionālajiem medijiem, bet pieņemtu to kā jaunu izaicinājumu un atrastu jaunus veidus, kā sasniegt lasītājus,” saka SIA „SILK MILK Media” valdes locekle Sanita Liepiņa. „Savukārt, uzņēmuma izpilddirektors ir Ģirts Grenevics, kuram jau ir pieredze mediju pārmaiņās – pērn likvidētās Talsu televīzijas vietā viņš izveidoja SIA „TV9 Pakalni”, kas dažu mēnešu laikā izauga par vēl spēcīgāku neatkarīgo producentu.”

„Reģionālais laikraksts iznāk no 1945.gada, bet vairāk nekā 30 gadus mēs to pazīstam ar nosaukumu „Talsu Vēstīs”, kā atmodas laikā to pārdēvēja tā brīža laikraksta kolektīvs. Mēs patiesā cieņā apbrīnojam uzņēmību, entuziasmu un savas vietas patriotismu, ar kādu mūsu kādreizējie kolēģi izveidoja laikrakstu un ilgus gadus to veidoja par plaukstošu mediju, un bija laiks, kad gandrīz ikvienas mājsaimniecības pastkastītē tas bija ļoti gaidīts. Šobrīd viņi devušies pelnītā atpūtā, un, nenoliegsim, ka brīdī, kad līdzšinējie laikraksta izdevēji izteica piedāvājumu, mēs bijām ilgās pārdomās, vai mums patiešām to vajag. Taču „Talsu Vēstis” nav vienkārši laikraksts. Jā, ziņas noveco „jau vakar” pirms to publicēšanas, bet tām ir daudz lielāka un paliekošāka pievienotā vērtība – laikraksts veicina lokālpatriotismu, ļauj sajusties piederīgākam vietai, kur tu dzīvo vai reiz esi dzīvojis, tas fiksē mirkļus vēsturei, kultūrvēsturiskajam mantojumam un vēl un vēl… Un mums šķita, ka būtu patiesi žēl, ja pats laikraksts kļūtu par vēsturi,” saka S.Liepiņa. „Veiksmīga reģionālo mediju nākotne ir utopija – tā uzskata daudzi, pat daļa no mūsu jaunajiem kolēģiem. Savukārt, SIA „SILK MILK Media” grib pierādīt pretējo, jo esam pārliecināti, ka, ejot līdzi laikam, uzlabojot reģionālo mediju satura un vizuālo kvalitāti, atrodot lasītāju digitālajā vidē un darbojoties ar entuziasmu, ir iespējams atkal kļūt par nozīmīgiem. Mēs apzināmies, ka ceļš būs izaicinājumu pilns, taču „utopija” ir pēdējais vārds, kas mums ar to saistās.

Vizuālas un saturiskas izmaiņas laikrakstā „Talsu Vēstis” šobrīd manīt vēl nevar, jo šī ir tikai pirmā nedēļa, kad esam sākuši darbu pie laikraksta izdošanas. Taču tuvākos mēnešus kopā ar mums strādās vieni no labākajiem mediju ekspertiem Latvijā, tāpēc pārmaiņas apsolām jau drīzumā.”

SIA „SILK MILK Media” turpmāk izdos ne tikai laikrakstu, bet izveidojis arī jaunu portālu Retalsi.lv. Portāls guva finansiālu atbalstu Talsu novada pašvaldības projektu konkursā „Dari Talsu novadam”. Tajā būs atrodami ne tikai raksti, bet arī saturs video un nākotnē arī audio formātā. Šobrīd portāls pieejams bez maksas, taču, attīstot tā saturu un kvalitāti, plānots, ka daļa satura būs par abonēšanas maksu, tā audzinot lasītāju/skatītāju/klausītāju, ka kvalitatīvai žurnālistikai ir nepieciešams sabiedrības atbalsts. „Turklāt mēs uzskatām, ka SIA „SILK MILK Media” kā jauns spēlētājs tirgū būs arī iespēja citiem Talsu novada uzņēmējiem. Šobrīd mums ir visi tehniskie resursi, speciālisti un enerģija, lai palīdzētu tiem, kam vārdi virknējas grūtāk, sociālie mediji sagādā galvassāpes un savas mērķauditorijas sasniegšana šķiet kā mūžīgs izaicinājums, tāpēc daļa uzņēmuma komandas darbosies reklāmas tirgū. Domājot plašāk, strādājot vairākos virzienos, darot to, kas pašiem patīk, un kvalitātes latiņu ceļot augstu, mūsuprāt, laikrakstam „Talsu Vēstis” arī turpmākajiem soļiem jābūt veiksmīgiem,” tā pārliecināti jaunie laikraksta izdevēji.