Latvijas pirmās izaugsmes programmas jaunietēm dalībnieču vidū — arī talseniece

Latvijas pirmās izaugsmes programmas jaunietēm dalībnieču vidū — arī talseniece

Jūlija sākumā, tiekoties Latvijā populārām sievietēm — līderēm un viņu topošajām audzēknēm, tika atklāta Latvijā pirmā izaugsmes programma jaunietēm «Beat It», kuras mērķis ir motivēt un atbalstīt jaunas sievietes viņu ceļā uz profesionāliem panākumiem.

Programmā kā mentores un lektores ar jaunietēm strādās tādas sabiedrībā zināmas dāmas kā Ieva Ilvesa, Dita Danosa, Marija Naumova, Beāte Jonīte, Kristīne Beitika, Beāte Krauze-Čebotare, Baiba Sipeniece-Gavare un citas, un viena no programmas 16 dalībniecēm ir Talsu Valsts ģimnāziju absolvējusī talseniece Viktorija Gilberte.

Konkursa kārtībā dalībai programmā tika izraudzītas 16 dalībnieces vecumā no 16 līdz 21 gadam, kuras pārstāv visus Latvijas reģionus — Salaspili, Talsus, Rēzekni, Valmieru, Mārupi, Rīgu, Ogri, Jelgavu, Madonu un Bausku. Jaunietes kopā ar mentorēm sadarbosies visas vasaras garumā, lai radītu katra savu unikālu plānu, kas soli pa solim vedīs uz meiteņu sapņu piepildījumu.

Programmas dalībnieces sapņo

par savu apģērbu zīmolu, par restorāna atvēršanu, vēlas kļūt par dziedātāju vai juristi. Citas savukārt grib nodibināt starptautisku lasītāju klubu, izveidot mākslas un terapijas studiju bērniem, organizēt zero waste festivālu, studēt ārzemēs arhitektūru un digitālo mārketingu, atgriezties Latvijas karatē izlasē pēc gūtas traumas un piepildīt citus savus mērķus.

«Par izaugsmes programmu «Beat It» uzzināju vietnē visasiespejas.lv, ko apmeklēju regulāri, jo tur bieži tiek ieliktas gan vakances, gan apmaiņas programmas, gan dažādas citas iespējas jauniešiem, ko izmantot. Programmai pieteicos, jo uzskatu, ka regulāra sevis pilnveidošana ir panākumu atslēga, kā arī vasarā man ir brīvāks laiks no studijām, ko vēlējos izmantot lietderīgi,»

atklāj izaugsmes programmas konkursu izturējusī dalībniece Viktorija Gilberte. «Pieteikšanās procesā bija nepieciešams uzrakstīt motivācijas vēstuli, kurā bija jāapraksta sava motivācija un mērķi, kā arī jāuzfilmē vienu minūti garu video, kurā jāiepazīstina ar sevi. Par pieteikumu izvērtēšanas procesu man ir grūti teikt, taču kopā programmā esam iekļuvušas ļoti dažādas jaunietes gan vecuma, gan interešu, gan reģiona, ko pārstāvam, ziņā.

Ir iedvesmojoši redzēt meitenes, kas vēlas sevi attīstīt, ir gatavas izkāpt no komforta zonas un strādāt, lai to darītu savā brīvajā laikā.

Programmas atklāšanas pasākumā mēs, visas programmas dalībnieces, kopā arī skatījāmies katras pieteikuma video, iepazināmies ar savām mentorēm, sapazināmies savā starpā, klausījāmies pirmās lekcijas un saliedējāmies. Programma ilgs kopā gandrīz astoņas nedēļas, to laikā ir paredzēts darbs ar sevi, rakstot dienasgrāmatu un refleksiju, kurā apzināmies savus mērķus, jau padarīto, kā arī to, kā redzam izmaiņas sevī.» Tāpat ir paredzēti vebināri par noderīgām tēmām, piemēram, «Pārliecība par sevi un saviem mērķiem», «Projektu vadība», «Komunikācija un mārketings».

«Sevi uzskatu par ļoti mērķtiecīgu cilvēku,

tādēļ ikdienā sev uzstādu mērķus, kas jāsasniedz, tomēr šajā programmā pieteicos ar sev šobrīd aktuālāko un lielāko mērķi — kļūt par veiksmīgu juristi,» turpina Viktorija.

«Programmas ietvaros katrai meitenei tiek iedalīta atbilstošākā mentore, ar kuru programmas norises laikā regulāri būs jāstrādā, lai sasniegtu savus mērķus. Mana mentore ir Jana Trapāne, uzņēmuma SIA «Mak It» vadītāja, pēc izglītības juriste un arī pašas programmas dibinātāja.»

Mentore pašai Viktorijai šķiet ļoti iedvesmojoša, un viņa uzskata, ka tā varēs ļoti daudz konkrētajā laika periodā sniegt:

«Esam jau izstrādājušas turpmāko plānu, pēc kura vadīsimies, lai attīstītu dažādas spējas, kas man būtu noderīgas.»

Viņa arī atzīst, ka šobrīd jau ir guvusi milzīgu iedvesmu, jo programmas atklāšanas pasākumā satikusi daudz iedvesmojošu un par sevi pārliecinātu sieviešu, kurām vēlētos līdzināties. «Ir lieliski apzināties, ka, apskatoties apkārt, ir ļoti daudz sieviešu, kas domā līdzīgi man, ir mērķtiecīgas un savu mērķi sasniedz.

Manuprāt, apzināšanās, ka sieviete ir pašpietiekama un spēj dzīvē darīt visu, ko vēlas, neieliekot sevi robežās, ir kaut kas, ko katrā meitenē, jaunietē vajadzētu attīstīt. Tieši tādēļ arī šīs programmas pamatmērķis, ka katrai dalībniecei ir sava mentore, tā parādot, ka sievietēm ir jāturas kopā, citai citu jāatbalsta un jāpalīdz, nevis jākonkurē, man šķita tik ļoti piesaistošs un tuvs,»

teic talseniece, «Tiesību zinātnes» programmas studente un Latvijā pirmās attīstības programmas jaunietēm viena no 16 dalībniecēm Viktorija Gilberte.