Latvijas vīriešu izlase nosargā piektās spēcīgākās vīriešu florbola izlases pozīciju

Latvijas vīriešu izlase nosargā piektās spēcīgākās vīriešu florbola izlases pozīciju

Svētdienas rītā Šveicē notiekošo pasaules čempionāta florbolā finālturnīru ar pārliecinošu uzvaru noslēgusi Latvijas vīriešu izlase, kas cīņā ar 8:3 sagrāva Vācijas valstsvienību un trešo reizi pēc kārtas izcīnīja 5. vietu pasaulē, taču ceļš līdz pozitīvam iznākumam vilkās teju nedēļas garumā. Toties par visu laiku labāko vārtu guvēju pasaules čempionātu finālturnīros tika atzīts komandas kapteinis Artis Raitums, to papildinot ar Latvijas valstsvienības spēlēm bagātākā florbolista titulu.

Pirmdienas vakarā Latvijas vīriešu florbola izlase, kuras sastāvā ir arī trīs pašreizējie spēlētāji no «Talsu NSS/Krauzers» komandas, pasaules čempionāta florbolā apakšgrupas pēdējā spēlē mērojās spēkiem ar vāciešiem, kas, tāpat kā latvieši, līdz trešajai spēlei bija piedzīvojuši tikai sakāvi. Spēles likme bija trešā vieta grupā, taču arī šoreiz piedzīvojām sāpīgu zaudējumu, noslēdzot grupu turnīru ar rezultātu 4:6 un ierindojoties ceturtajā vietā apakšgrupā.

Lai gan spēles pirmo vārtu guvējs, izpildot soda metienu, bija Artis Raitums, tomēr jau līdz pirmā perioda beigām Vācijas valstsvienības izlasei izdevās pārņemt vadības grožus savās rokās, panākot rezultātu 1:2. Spēles otrais periods Latvijas izlasei viens no neveik-smīgākajiem — vien četru minūšu laikā ielaižot divus vārtus, rezultāts 1:4. Ķekavnieks Klāvs Jansons ar «Talsu NSS/Krauzers» komandas spēlētāja Toma Akmeņlauka piespēli panāk 2:4, drīz vien pretinieku pārsvaru līdz minimumam (3:4) samazina Andris Rajeckis, liekot domāt, ka līdz neizšķirtam, kas ļautu ierindoties 3. vietā grupā, atlicis pavisam nedaudz, tomēr maldīgi. Labākā spēlētāja balvu izlases komandā jau atkārtoti saņēma valdemārpilnieks Jānis Ragovskis.

Latvija pret Igauniju par iekļūšanu labāko astotniekā

Savukārt izslēgšanas spēlēs jeb kvalifikācijas kārtā trešdienas vakarā laukumā devās Latvijas un Igaunijas izlases, lai noskaidrotu, kura valsts iekļūs pasaules labāko astotniekā. Pirms izšķirošās cīņas talsenieks un Latvijas izlases kapteinis Artis Raitums tika sveikts ar 50. spēli pasaules čempionātos. Iespējams tas komandai kalpoja par veiksmes simbolu, jo jau 11. minūtē latvieši izvirzījās vadībā ar 1:0. Otrās trešdaļas izskaņā situācija mainījās un grožus pārņēma igauņi, nostādot mūsējos iedzinēju lomā ar rezultātu 1:2, tomēr pēdējais periods izšķīra visu. Pa diviem veiksmīgi raidītiem metieniem pretinieku vārtos parūpējās Rolands Kovaļevskis un Jānis Ragovskis, nodrošinot Latvijai uzvaru ar 5:2 un pārliecinoties, ka kapteiņa jubilejas mačs ir dubultas svinēšanas vērts. Viens no tiem īpašas uzmanības cienīgs pēc skaistas talsenieku Jāņa Ragovska un Arta Raituma saspēles, atzīmējot arī 50. rezultivitātes punktu.

Sapni par pusfinālu atstāj nākamajam gadam

Kā nākamie ceturtdienas vakarā Latvijas izlasei pretī stājās mājinieki šveicieši, kas uz priekšu devās ar līdzjutēju atbalstu. Pašaizliedzīgā cīņā un pēdējā periodā apdraudot pretinieku vārtus, tomēr piedzīvots zaudējums ar 1:3, ļaujot pretiniekiem iekļūt pusfinālā, bet sevi atstājot cīņai par 5. līdz 9. vietu un sapni par pusfinālu pasaules čempionātā atstājot nākamajam gadam.

Vieta pasaules labāko izlašu sešiniekā un iespēja cīnīties par piekto pozīciju

Sestdienas vakarā spēli pret slovākiem latvieši sāka, gūstot vārtus jau savā pirmajā uzbrukumā, bet tad nepilnu četru minūšu laikā pretinieki, trīs reizes apspēlējot izlases vārtsargu talsenieku Markusu Plūdumu, izvirzījās vadībā ar 3:1. Līdz pirmajam pārtraukumam Latvijas izlasei izdevās panākt neizšķirtu, Tomam Akmeņlaukam sadarbojoties ar Rolandu Kovaļevski, savā kontā pieskaitot pa diviem rezultivitātes punktiem. Otrā trešdaļā jau pēc 27 sekundēm vārtus guva A. Raitums, panākot pārākumu ar 4:3. Kamēr pretinieki rezultātam pieskaitīja divus, latvieši pārliecinoši nodrošināja izlasei uzvaru ar 8:5, vietu pasaules labāko izlašu sešiniekā un iespēju cīnīties par piekto pozīciju. Rezultatīvākie Latvijas izlasē ar trim punktiem katram: «Talsu NSS/Krauzers» spēlētāji Artis Raitums, kurš saņēma labākā spēlētāja balvu, kā arī tika atzīts par visu laiku labāko vārtu guvēju pasaules čempionātu finālturnīros, un Toms Akmeņlauks, bet vārtsargs Markuss Plūdums atvairīja 18 no 23 pretinieku metieniem.

Vāciešus atstājam sestajā pozīcijā

Atkārtoti mērojoties spēkiem, mūsu spēlētāji uz laukuma tikās pret vāciešiem. Ja apakšgrupas spēlē izlase bija spiesta atzīt pretinieku pārākumu, piekāpjoties ar 4:6, tad svētdienas rīta spēle noritēja citos toņos, neļaujot pretiniekiem atņemt pēdējo gadu tradicionālo pozīciju. Pirmā perioda laikā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 2:0, pirmos vārtus no A. Raituma piespēles raidot P. Trekšem, bet otrās trešdaļas sākumā Vācijas izlasei izdevās atjaunot neizšķirtu. Tomēr pirms otrā perioda beigām latviešiem jau atkal divu vārtu pārsvars, panākot 4:2. Iespējams, pēdējās spēles veiksme un 53. minūtē latviešiem jau piecu vārtu handikaps. Nepilnas deviņas minūtes pirms spēles beigām vācieši izlemj par labu vārtsarga maiņai, panākot 3:7, bet 59. minūtē astoto bumbiņu tobrīd tukšajos pretinieku vārtos no otras laukuma puses ar vārtsarga piespēli ieraida Morics Krūmiņš, tādējādi Latvijas florbolistiem ļaujot svinēt pārliecinošu uzvaru ar 8:3 un kopvērtējumā ieņemot piekto vietu, savukārt ar 53 mačiem izlases kapteinis Artis Raitums kļuva par valstsvienības spēlēm bagātāko florbolistu pasaules čempionātu finālturnīros.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.