Mārtiņos apgūst pirmo tirgošanās pieredzi un palīdz labdarībai

Mārtiņos apgūst pirmo tirgošanās pieredzi un palīdz labdarībai

Mārtiņdiena Talsu Valsts ģimnāzijā bija ļoti darbīga – tajā notika pat divi tirdziņi, kuros varēja atrast tik dažādas lietas, sākot no uzreiz apēdamiem gardumiem līdz pat Ziemassvētku dāvanām. Īpašus šos svētkus padarīja arī Talsu Valsts ģimnāzijas skolniece, kura kopā ar savu brīvprātīgo komandu, radošajās aktivitātēs vāca līdzekļus Siltas zupas izsniegšanas punktam.

Pirmie tirgošanos sāka skolēnu mācību uzņēmumi, un Kurzemes reģiona «Citā bazārā Mārtiņos» piedalījās jaunieši no Talsu Valsts ģimnāzijas, Talsu 2.vidusskolas un Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas. Jau drīz pēc tirdziņa sākuma stendi sāka palikt tukšāki. Košu rotaļlietu autores atzīst, ka iet daudz labāk nekā cerējušas. “Likās, kas nu skolā varētu būt. Mēs esam no Ventspils, tirgojāmies arī skolā ar citu manu uzņēmumu un diezgan slikti gāja. Šeit iet ļoti labi. Tiešām ļoti! Un šeit pat neiet runa par naudu, bet cilvēki novērtē roku darbu, jo ne visi to novērtē un ir gatavi maksāt,” stāsta SMU “PAR” pārstāves Anna Rezevska un Anna Ponamorenko.

Daļai jauno uzņēmēju šis nav pirmais tirdziņš, bet daudziem šī pirmā satikšanās ar pircējiem. Pieredze nepieciešama, lai tālāk varētu startēt jau citos pasākumos un arī «Citā bazārā» Rīgā, kur jau satiekas skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas. Idejas ļoti dažādas, tāpat arī cenu amplitūda no dažiem eiro līdz dažiem desmitiem. Šis ir vārdu pulkstenis latviešu valodā. Vienīgais šāda veida pulkstenis Latvijā.  Tas rāda laiku ar vārdiem latviešu valodā. Žūrija, kas bija par tehnoloģiskām inovācijām, spēja novērtēt to lielo darbu, kas ieguldīts, lai radītu kaut ko šādu,” dalās SMU “Decro” pārstāvis Miķelis Katlaps.

Jauno uzņēmēju sniegumu desmit nominācijās vērtēja jau pieredzējušie uzņēmēji. Bet tikmēr Talsu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Jana Ozolniece un viņas brīvprātīgo komanda īstenoja vairākas darbnīcas, kurās varēja piedalīties ar ziedojumiem. Tie, savukārt, nonāks zupas virtuvei. Šis ir Janas projekts sabiedriskajā darbā. “Process ir diezgan laikietilpīgs, bet iznākums un sajūtas, ko šeit iegūstam, ir tiešām patīkamas. Un apzināties to, ka ar savu darbību mēs varam pabarot daudzus izsalkušos Talsu novadniekus – tas tiešām ir kaut kas, kas silda sirsniņu. Un tad vairs neliekas tas darbs tik sarežģīts,” stāsta Talsu Valsts ģimnāzijas skolniece Jana Ozolniece.

Arī Janas un viņas draugu organizētajās darbnīcās bērni zīmēja savus iespaidus par tēmu “Siltums un gaisma”, bet citviet bija iespēja pašiem veidot grabulīšus un izmēģināt mūzikas instrumentus.

Tikmēr citviet skolā tirgotāju lomā iejutās 1. – 6.klašu skolēni, kuri piedāvāja gan savus, gan droši vien arī vecāku radītos gardumus. Kad satiekam Aneti, viņa priecājas, ka atlicis vairs tikai viens braunijs, jo viņa savus ienākumus ziedos labdarības akcijai “Eņģeļi pār Latviju”. “Es ļoti vēlos, lai tie bērni, kuri ir slimi, justos tikpat priecīgi kā es, kad esmu vesela,” dalās Talsu Valsts ģimnāzijas skolniece Anete. Daudz bērni bija visu ko sacepuši, taču bija arī tādi, kuri tirdziņā izlēma pārdot ko citu. “Mana mamma šuj un visu kaut ko ar rokām taisa, tāpēc viņa teica, ka varbūt varu pārdot bantītes. Es piekritu, un man šodien iet labi, esmu vismaz kādus 40 eiro nopelnījis,” stāsta Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieks Rihards.

Tāds noteikums nebija, bet, ja mazie tirgotāji vēlējās, arī viņi daļu ienākumu varēja ziedot zupas virtuvei. Ziedojumos izdevās savākt 172,67 eiro, kas nozīmē atbalstu 107 siltas zupas porciju pagatavošanai.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.