Mazirbe atver durvis mākslai

Mazirbe atver durvis mākslai

Ja citviet pasaulē ir ierasts privātmāju durvis atvērt izstādēm, tad Latvijā tā ir vēl salīdzinoši jauna prakse. Šajā nedēļas nogalē uz divām dienām — piektdien un sestdien — vietējiem iedzīvotājiem un ceļotājiem bija iespējams ielūkoties Aināra Ērgļa un Unas Meisteres Tīklu šķūnī Mazirbē.

Dižjūras krastā divu dienu garumā, sākot jau no agra rīta un beidzot līdz ar saules došanos pie miera, mākslinieks Dainis Pundurs radīja smilšu skulptūru «Saulriets». Darbā līdzdarbojās arī pamatīgs vējš un jūra.

Tīklu šķūnis jau pats ir mākslas darbs, un tajā ir acīmredzams, ka māksla šeit dzīvo ne tikai izstādes dienā, bet arī ikdienā. Tāpēc sākotnēji pat grūti atšķirams, kas šeit izvietots speciāli izstādei, bet kas — pieder ikdienai.

Izstāde «Ūdens ir avota medus» ir daļa no kultūras un mākslas projekta «Arterritory galerija/klejotājas energART». Idejas autorēm Unai Meisterei un Daigai Rudzātei šķiet, ka pēc pandēmijas un kara sākuma cilvēki arvien vairāk pielipuši ekrāniem un mākslai velta nepelnīti maz uzmanības, tāpēc gribējušas atrast jaunu formātu. Tā izveidojušas galeriju, kas klejo pa dažādām privātām telpām, kas parasti publikai nav atvērtas. Šis ir jau ceturtais projekts, un Mazirbē bija apskatāmi Daiņa Pundura, Valdas Podkalnes, Paula Rietuma un «Ciparnīcas» darbi.

#SIF_MAF2023