Nākamajā pavasarī talseniekus un pilsētas viesus pie «Koklētāja» priecēs sniegpulkstenītes

Nākamajā pavasarī talseniekus un pilsētas viesus pie «Koklētāja» priecēs sniegpulkstenītes

Pavasara pirmās vēstneses ir sniegpulkstenītes, kuras ieraugot ikvienam ir skaidrs, ka siltais laiks ir tepat aiz stūra. Tieši tāpēc Ievai Bērziņai radās ideja izveidot akciju «Iestādi sniegpulkstenīti», kas norisinājās pirms Lieldienu brīvdienām.

«Es vienmēr esmu uzskatījusi un visiem saku, ka pavasara puķēm ir obligāti jābūt mūsu dārzos. Pirmie krokusi un sniegpulksteņi ir kā vitamīni, jo visi gaida, kad tie parādīsies,» ir pārliecināta SIA «Janvāri» valdes priekšsēdētāja Ieva Bērziņa. Tādēļ sniegpulkstenītes tika stādītas pilsētai nozīmīgā vietā — pie pieminekļa «Koklētājs», lai arī tie, kuriem nav sava dārza vai privātā pagalma, varētu atnākt un priecāties par šiem pavasara ziediem.

Stādīt sniegpulkstenītes bija ieradušies gan lieli, gan mazi, kā arī ciemos atbraukuši radi no tālākām zemēm. Talseniece Iveta Zamberga uz talku līdzi aicināja radus no Vācijas, kuriem tagad būs lielāks prieks nākamajā pavasarī atkal atgriezties, zinot, ka viņus sagaidīs arī pašu stādīti pavasara ziedi. «Stādus ņēmām no mana dārza, kuri mums ir pa pilno. Nebija arī žēl, jo mums sniegpulkstenīšu ir daudz un tās tāpat vairojas,» teica Iveta Zamberga.

Talcinieki čakli sastādīja stādus pēc labiekārtošanas un apzaļumošanas uzņēmuma SIA «Janvāri» vadītājas Ievas Bērziņas sniegtajām instrukcijām. /Foto: Ģirts Grenevics/

«Es domāju, ka šī akcija izdevās, mēs apstādījām apkārt piemineklim pat dubultā, un jau tagad varam redzēt skaistus sniegpulksteņus,» priecājas I. Bērziņa. Ja kāds netika iestādīt sniegpulkstenīti klātienē, bija iespēja aiznest savu stādiņu Talsu ezera promenādē pie baltā zaķa, ko izdarīja arī kāda bērnudārza grupiņa, pievienojot klāt savu zīmīti.

Sniegpulkstenīšu stādi nākuši no talsenieces Ivetas Zambergas dārza. «Nebija arī žēl, jo mums sniegpulkstenīšu ir daudz un tās tāpat vairojas,» teic I. Zamberga. /Foto: Ģirts Grenevics/

Lai arī akcija ir noslēgusies un sniegpulkstenītes sastādītas, tiek domāts par jauniem plāniem un iecerēm, kas uzlabotu Talsu pilsētas apkārtni. «Nākamais mērķis ir pie pieminekļa «Koklētājs» sastādīt krokusu sīpolus, lai mums šeit ir ziedošs paugurs,» atklāj I. Bērziņa. Starplaikā, kad visi ziedi jau būs noziedējuši, šis paugurs tiks kopts kā skaists zāliens. Šogad galvenais ir koncentrēties uz sekmīgu sniegpulksteņu kopšanu tā, lai visi talcinieki būtu priecīgi un gandarīti par paveikto darbu. «Mēs ar pārvaldi pārrunājām atbilstošu teritorijas kopšanu, lai sniegpulksteņi augtu, lai sīpoliņi varētu ienākties un lai netiktu nopļauti pirms laika, jo mēs visi — gan mazie, gan lielie — gribam redzēt rezultātu arī pēc gadiem,» teic Ieva Bērziņa.