Nedienas mazdārziņos

Nedienas mazdārziņos

«Talsu Vēstu» redakcijā vērsās talsiniece, atklājot nedienas, ar kādām pēdējā laikā sastapusies, saimniekojot mazdārziņā.

«Kaimiņiene pagājušajā gadā brīdināja, ka mūsu pie žoga esošais jāņogu krūms aizēnojot viņas upeņu krūmu. Kad teicu, ka atsiešu zarus, lai tie neiet pāri robežai, viņa atbildēja, ka krūms ir par augstu un tas neko nedos. Atsējām zarus, bet vienu dienu atnācām, un krūma viena mala bija noindēta. Šopavasar iestādīju kartupeļu vadziņu, un viņa otrā pusē iesēja cūku puses. Nopirkām sietu, uztaisījām žodziņu, lai kartupeļi nāk uz mūsu pusi, un vienā dienā viņa saka — kartupeļi par augstu aug, pupas atkal noēnos,» piedzīvotajā dalās talsiniece.

Dārzkopju biedrības «Kurzemes ābele» pārstāvis Andris Pētersons uzsver, ka galvenais domstarpību gadījumos ir ievērot robežas. «Tas, ko un kā katrs stāda savā zemes pleķītī, ir atkarīgs no katra paša. Jāievēro robežas un pašiem savstarpēji jāsadzīvo. Cenšamies iesaistīties šo jautājumu risināšanā un kā starpnieki kaimiņus samierināt. Krūmu indēšana nav ne pareiza, ne cilvēciska, jāmēģina savstarpēji vienoties, nevis jālej virsū inde.»

#SIF_MAF2023