Ugunsgrēkā pansionātā «Lauciene» viens bojāgājušais

Ugunsgrēkā pansionātā «Lauciene» viens bojāgājušais

12. jūlijā, ap 4.10 no rīta pansionātā «Lauciene» izcēlās ugunsgrēks. Lai arī to izdevies nodzēst, nelaimes gadījumā gājis bojā viens no pansionāta iemītniekiem. Patlaban atbildīgās institūcijas veic izmeklēšanu, bet provizoriski ugunsgrēka iemels bijis smēķēšana gultā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis informāciju, ka Talsu novadā, sociālās aprūpes iestādē, ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas otrā stāva istabā deg gulta divu kvadrātmetru platībā, kā rezultātā telpā ir izveidojies spēcīgs sadūmojums un augsta temperatūra. Pansionāta darbinieki, vadoties pēc instrukcijām, devās uz negadījuma vietu un istabā konstatēja lielu piedūmojumu, ugunsgrēka sākšanos. Darbinieki izsauca gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Personāls jau bija uzsācis dzēšanas darbus ar ugunsdzēsības aparātiem. Ugunsdzēsēji glābēji no istabas iznesa cilvēku, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās četri, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl sešus cilvēkus. Darbs notikuma vietā noslēdzās 5.14.

/Foto: Terēze Matisone/

Sazinoties ar pansionāta «Lauciene» vadītāju Kārli Volanski, viņš pastāsta, ka bijis nelaimes gadījums vienā no istabiņām, kā rezultātā gājis bojā cilvēks.

«Ugunsdzēsības trauksmes sistēmas ir nostrādājušas, un darbinieki rīkojušies atbilstoši instrukcijām. Ugunsgrēks tika lokalizēts uz vietas, un apkārtējie cilvēki tika evakuēti. Kompetentās institūcijas vēl skatīs šo gadījumu un dos savus vērtējumus un slēdzienus, kur būs daudz precīzāka informācija. Provizoriski nelaimes gadījuma iemesls ir bijis smēķēšana gultā. Šie gultu seguma un matraču materiāli diemžēl ir samērā viegli uzliesmojoši, radot spēcīgu sadūmojumu, kas ir tas bīstamākais.»

Pansionāta iekšējās kārtības noteikumi, par kuru ievērošanu parakstās ikviens pansionāta iemītnieks, kategoriski aizliedz smēķēšanu gultā. «Pansionāta darbinieki vēl 2.00 veica apgaitu, tās laikā konkrētais iemītnieks bijis gultā un skatījies televizoru, nekas neliecināja par iespējamo nelaimi,» sacīja K. Volanskis.

Pārējo pansionāta «Lauciene» iemītnieku veselības stāvokli uzrauga medicīnas personāls, ar katru situācija tiek pārrunāta, lai pansionāta iedzīvotājus nomierinātu un mazinātu viņu pārdzīvojumus.