Pēc četru gadu pauzes notiek Talsu iedzīvotāju sapulce

Pēc četru gadu pauzes notiek Talsu iedzīvotāju sapulce

Pagājušajā nedēļā talsiniekiem pirmo reizi plašākā tikšanās reizē bija iespēja tikties ar jauno Talsu pilsētas pārvaldes vadītāju, un rast atbildes uz sev svarīgiem vai sasāpējušiem jautājumiem. Iespējams, nākamā sapulce varētu notikt jau vasaras beigās.

Jaunais Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs amatā ir jau četrus mēnešus. Publisku tikšanos ar iedzīvotājiem viņš atjauno pēc četru gadu pauzes. Šobrīd sākusies Spānijas kailgliemežu un latvāņu sezona, tāpēc tie arī ir iedzīvotājiem sāpīgākie jautājumi, taču sapulcē norādīta arī virkne citu problēmu. “Bija lietderīgi. Iedzīvotāji bija, īstenībā, diezgan pretimnākoši. Bija kaut kādi arī rājieni, ko saņēmām,  bet droši vien pelnīti,” tā pēc sapulces saka Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers.

Uzņēmējs Andris Reinholds uzskata, ka svarīgākā ir iedzīvotāju drošība Talsu pilsētā, tāpēc viens no viņa jautājumiem bija par video novērošanas kamerām un autotransporta kustību Talsu ezera promenādē. “Jo tur ir ļoti daudz bērnu, tūristu, iedzīvotāju, tur ir divas daudzdzīvokļu mājas. Lielākā problēma ir tā, ka neviens nekontrolē. Tur ir saliktas ceļa zīmes, un tur brauc, kā saka, katrs kā grib,” norāda A.Reinholds.

Iedzīvotāji gatavojušies kārtīgi, ņemot līdz visus pēdējo gadu laikā pašvaldībai un vairākiem uzņēmumiem uzdotos jautājumus, uz kuriem nav saņemtas atbildes – kādam pat vairākus gadus.  “Iedzīvotāji aktualizēja “Talsu ūdens” augsto tarifu, un mans lielais jautājums joprojām ir – kāpēc mums, Talsu iedzīvotājiem, ir savā ziņā jāfinansē lauki šī augstā tarifa dēļ,” saka Talsu iedzīvotāja Ieva Priede. “Īstas atbildes nebija. Vienkārši, ka viņi to turpinās darīt.”

Aktīvi diskusijās piedalījās arī Talsu novada domes priekšsēdētāja, kura norādīja, ka šādas tikšanās ir ļoti svarīgas pilsētas attīstībai. Tam piekrīt arī daļa iedzīvotāju. “Citreiz gadās, ka ir tāda formāla attieksme no organizatoriem un formāla “pabrēkšana” no publikas. Šajā gadījumā bija konstruktīvi no abām pusēm,” uzskata Talsu iedzīvotājs Igo Midrijānis. Viņam pievienojas I. Priede: “Es neesmu sajūsmā par veidu, kā Talsu pašvaldība nolēma pieņemt mūsu esošo pārvaldes vadītāju, bet, manuprāt, pārvaldes vadītājs tiešām ir ieinteresēts problēmu jautājumos, un ir prieks, ka šādas sapulces tiek rīkotas.” Taču iedzīvotāji cer, ka nākotnē sekos ne tikai sapulces, bet pašvaldība ļaus iedzīvotājiem aktivitātēs iesaistīties arī konsultatīvā veidā.

“No sākuma izdarīsim darbu, ko iedzīvotāji mums prasīja, lai būtu kaut kāda atgriezeniskā saite – lai redz, ka tiešām ir jēga nākt uz sapulcēm. Un lai vairāk cilvēku tās apmeklē,” sola Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs. Sapulces noteikti tikšot organizētas arī turpmāk. Iespējams, nākamā varētu notikt augusta beigās vai septembra sākumā.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.