Pēc divu gadu pārtraukuma aizvadīts sporta spēļu nakts turnīrs Talsu Valsts ģimnāzijā

Pēc divu gadu pārtraukuma aizvadīts sporta spēļu nakts turnīrs Talsu Valsts ģimnāzijā

Kā uzsver paši pasākuma organizatori — pasaulē viss rit un mainās, bet ir stabilas lietas, kas nemainās. Tā, pēc divu gadu pārtraukuma, 6. maija vakarā uz sporta spēļu nakts turnīru, kas nu jau kļuvusi par tradīciju, Talsu Valsts ģimnāzijas sporta hallē pulcējās ne vien vidusskolēni, bet arī absolventi un skolotāji, lai noskaidrotu vietu sadalījumu stafetē, tautas bumbā, strītbolā un volejbolā.

Ja ierasti nakts turnīru Talsu Valsts ģimnāzijas kolektīvs aizvadīja ap 1. decembri, reizē pieminot un atzīmējot arī Pasaules AIDS dienu un tādējādi parādot, ka ar veselīgu dzīvesveidu var pret to cīnīties, tad šogad, «Covid-19» pandēmijas dēļ to nācās rīkot pavasarī.

«Parasti bija «Sports pret AIDS», bet šogad «Covid-19» šāda mēroga pasākumu vēl decembrī mums neļāva veidot. Līdz ar to pēc pašu skolēnu iniciatīvas sporta nakts turnīru saglabājām. Pati skolēnu pašpārvalde nāca, gribēja, tāpēc noorganizējām to maijā, kad robežas ir vaļā,» skaidro Talsu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs un direktora vietnieks izglītības jomā Singurs Zariņš.

Absolventi strītbola cīņā pret 11. klases izveidoto komandu. /Foto: Terēze Matisone/

«Kad aprīlī beidzās ierobežojumi, pēc skolēnu vairākkārtējas intereses izrādīšanas vērsos pie skolas metodiķa ar lūgumu tradīciju turpināt, tikai veidot to tagad, lai norisinātos vismaz kāds pasākums, uz ko saņēmu pozitīvu atbildi. Pašpārvaldei atlika vien pašiem uzņemties iniciatīvu,» stāsta Karīna Alkšbirze, Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes prezidente. «Sākumā bijām paredzējuši, ka tas notiks 22. aprīlī, bet datumu pārcēlām. Pasākumam sākām gatavoties jau martā, plānojām stafeti, uzrunājām absolventus.»

Šobrīd Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldē iesaistās 24 interesenti. 11. klases skolēns Gabriels Siliņš ir pārliecināts, ka šāda veida pasākums saliedē ne vien klasesbiedrus, bet visus klašu kolektīvus: «Ieteiktu visām vispārizglītojošajām skolām apdomāt un izvērtēt iespēju par šādu sporta nakts turnīru veidošanu, jo ir ļoti patīkami. Klases saliedējas ne vien savā starpā, bet arī ar pārējām. Pēc ilga laika atkal ieraugi absolventus. Atceries viņus, viņu skolas laika darbus un nedarbus. Arī ar skolotājiem attiecības ir daudz draudzīgākas, neformālākas, nesaspīlētākas, nekā tas ir ikdienā, mācību solā sēžot.» Viņš arī pauž prieku, ka beidzot atkal ir iespējams sanākt visiem kopā, jo no 2019. gada, kad tas notika pēdējoreiz, palikušas tikai tās labākās atmiņas.

Skolēni, skolotāji un absolventi cīnījās par vietu sadalījumu stafetē, tautas bumbā meitenēm, strītbolā un volejbolā.

Stafetē 1. vietas godalgas izcīnīja 12.a klase, 9.a klasi atstājot 2. pozīcijā, bet 3. vietā ierindojās skolotāju komanda. Tautas bumbā meitenēm 1. vietu, apsteidzot 12.a klasi, ieguva 10. klase, bet 3. vietu dalīja 9.a klase un skolotāju izveidotās komandas. Strītbolā augstāko vietu izcīnīja 12.a klase, 2. vieta — 11. klases pirmajai komandai, bet trešā — skolotājiem. Volejbols ļāva uzmirdzēt absolventiem, aiz sevis 2. vietā atstājot 10. klasi, bet 12.a klasi ierindojot 3. vietā.

Kopvērtējumā 1. vieta — 12.a klasei, 2. vieta — Talsu Valsts ģimnāzijas skolotājiem, 3. vieta — 10. klasei, 4. —11. klasei, 5. — 9.b, 6. —9.c, 7. — absolventiem, bet 8.— 9.a klasei.