Pedvāles mākslas parks domās un darbos turpina atbalstīt Ukrainu

Pedvāles mākslas parks domās un darbos turpina atbalstīt Ukrainu

2022. gadā sākās pilna mēroga Krievijas iebrukums Ukrainā. Šobrīd rit jau trešais gads kopš ukraiņi varonīgi cīnās par savu brīvību. To savā Pedvāles mākslas parkā jau trešo gadu piemin arī tēlnieks Ojārs Feldbergs. Nedēļas nogalē pie vides mākslas objekta “Kliedziens” viņš simboliski norādīja uz Krievijas prezidenta vēlēšanu farsu un netaisnību, okupētajām teritorijām liekot balsot. “Šis saplosītais akmeņu lauks simbolizē Ukrainu, tās zemi, pilsētas, ciemus, sagrautus tīrumus. Un uz katrām četrām debespusēm ir akmeņi, kuri atplētuši mutes un brēc uz visām debess pusēm par to, kas viņiem nodarīts un sauc palīgā,” izstāsta tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs.

Nogāztie karogi simbolizē iebrukuma vietu Ukrainā. Nedēļas nogalē notika Krievijas prezidenta “vēlēšanas”, kurās spiesti piedalīties arī okupēto teritoriju iedzīvotāji Ukrainā. “Kuri ir mocīti, spīdzināti, izvaroti… Liek viņiem balsot. Bet šī robeža jau nav pazudusi. Tā ir. Un es simboliski atjaunoju šo robežu. Daudzas pasaules tautas, valstis, cilvēki palīdz Ukrainai, Ukrainas cilvēkiem, tautai. Katram ir jāpieliek sava roka, sava doma, lai tiktu uzvarēts Krievijas karaspēks un atkal tiktu atjaunota Ukraina. Var visādi – var vērot, var pagriezt arī muguru un par to nelikties ne zinis, bet var arī palīdzēt kaut vai ar domām, ar dažāda veida līdzdalību,” stāsta Ojārs Arvīds Feldbergs.

Tā saucamās prezidenta “vēlēšanas” Krievijā beigušās bez pārsteigumiem, ar iepriekš paredzamiem rezultātiem, un tajās uzvarējis Putins.

 Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.