Pie bērniem dodas Mobilais veselības aprūpes centrs

Pie bērniem dodas Mobilais veselības aprūpes centrs

Šobrīd rindas pie dažādiem speciālistiem ir garas, tāpēc labdarības organizācija «Ronalds McDonald House Charities Latvija» sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem dodas izbraukumos pa visu Latviju, lai bērniem nodrošinātu bezmaksas medicīniskās konsultācijas tuvāk viņu
mājām. 5. martā ārsti apciemoja Talsus, lai uzņemtu novada bērnus.

Labdarības akcijas koordinatori Ivo Štrauss un Sindija Birziņi ir talsinieki, kuri jau četrus gadus palīdz kādam, kam, viņuprāt, palīdzība nepieciešama visvairāk. Pirmajā gadā palīdzība sniegta senioriem, gādājot Ziemassvētku paciņas, pēc tam pamestiem kaķiem, un nu palīdzība tiek sniegta bērniem. «Mēs kā Talsu novada iedzīvotāji apzināmies, ka tieši mēs esam tie, kuri veido šo novadu. Un mēs katrs ar labiem darbiem varam padarīt šo novadu par labāku un gaišāku vietu, kurā dzīvot. Nu jau aprit ceturtais gads, kopš mēs organizējam kādu no labdarības akcijām Talsu novada iedzīvotājiem ar mērķi palīdzēt tiem, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk,» teic Ivo Štrauss.

«Mobilais veselības aprūpes centrs» nodrošina 11 dažādu speciālistu konsultācijas. Lai noskaidrotu, kādi speciālisti nepieciešami tieši Talsu novadā, koordinatori vērsās izglītības iestādēs. Veidojot apkopojuma sarakstu, koordinatori nonāca pie secinājuma, ka Talsu novadā ļoti vēlams būtu, ja ierastos neirologs un alergologs.

«Izbraukumā var doties divi ārsti, jo mums ir 12 metru garš furgons ar diviem nodalītiem kabinetiem, kuros ir visas nepieciešamās iekārtas. Šodien ir atbraukuši alergologs un neirologs, un katrs ārsts vienas dienas laikā var pieņemt aptuveni 20 bērnus. Šodien bezmaksas medicīniskos pakalpojumus saņems aptuveni 45 bērni, taču gribētāji bija daudz vairāk, nekā mēs fiziski spējām pieņemt,» stāsta koordinatore Sindija Birziņa. Konkrētie speciālisti tiek izvēlēti no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas. «Man paziņo, kādi speciālisti ir nepieciešami konkrētajā novadā, tad es Rīgā runāju ar kolēģiem, kurā datumā mēs kopā varam atbraukt, zvanu atpakaļ organizatoriem un saku konkrētu datumu. Tālāk tiek veidoti pieraksti. Šodien bērni nāk superīgi, vairāk tiešām ir priecīgu un smaidīgu bērniņu,» teic veselības veicināšanas koordinatore Diāna Niedra.

Lai arī izbraukuma ārsti vecākiem sveši, tomēr uzticību speciālistiem tas neietekmēja. «Man abiem bērniem ir speciālists. Mazākais bērns jau ir bijis, viņam izrakstīja analīzes, par ko es esmu ļoti priecīga, ka mums atkal nav jādodas uz citu pilsētu, jo alergologa Talsos mums nav. Ar šiem ārstiem bija viegli, jo tie ir Rīgas speciālisti no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, kas man raisīja vēl lielāku uzticību,» stāsta Talsu novada iedzīvotāja Kitija Lāže.
Uz pārbaudēm dodas arī tie, kuriem par slimībām nav aizdomu, taču vēlas veikt pārbaudi savam sirdsmieram. «Šodien bija ieradušies arī daudzi vecāki ar veseliem bērniem, lai, iespējams, pārbaudītu kādas savas šaubas un gūtu speciālista apstiprinājumu, ka bērniņam viss ir kārtībā. Vai arī kādas izglītības iestādes ir vaicājušas pēc izrakstiem. Šeit varēja ierasties jebkurš, līdz 18 gadu vecumam saņemot bezmaksas izmeklējumus,» tā Sindija Birziņa.

Organizācijas darbība tiek nodrošināta, pateicoties līdzcilvēku un korporatīvajiem ziedojumiem. «Ziedojumi tiek vākti mājaslapā rmhc-latvia.lv, kur ir pieejams bankas konts ziedojumiem, kā arī ir dažādi uzņēmumi, kas fi nansiāli atbalsta šo misiju palīdzēt un uzlabot bērnu labklājību un veselību,» stāsta S. Birziņa.
Tā kā mobilais veselības centra furgons ir visai liels, koordinatoriem bija jāatrod tam piemērota vieta tā, lai arī paši pacienti varētu ātri un ērti piekļūt speciālistam. «Mēs ar koordinatoru izlēmām, ka tieši «Talsu autotransporta» stāvlaukums būtu vispiemērotākā vieta. Sazinājāmies ar vadību, kura mums deva atļauju furgona novietošanai šajā stāvlaukumā. Liels paldies vadībai, kura bija ļoti pretimnākoša, palīdzot novietot transportlīdzekli un palīdzot arī dažādos tehniskos jautājumos. Viņi ņēma dalību visas dienas garumā, lai mums šodien viss varētu noritēt veiksmīgi,» pateicību pauž Sindija Birziņa.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.