Sanita Zute saņem Valsts Ministru kabineta balvu

Sanita Zute saņem Valsts Ministru kabineta balvu

Agroresursu un ekonomikas institūta Valsts Stendes pētniecības centra vadītājai Sanitai Zutei piešķirta Valsts Ministru kabineta balva par ieguldījumu izglītībā, zinātnē un Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

Sanita Zute jau ilgstoši ir Stendes pētniecības centra direktore un zinātniskās padomes priekšsēdētāja, kā arī viena no Latvijas vadošajām pētniecēm un sniegusi ievērojamu ieguldījumu selekcijā: radītas vairākas jaunas graudaugu šķirnes — «Stendes Emīlija», «Stendes Dārta», «Lizete». Nozīmīgs ir viņas ieguldījums arī pētnieciskajā darbā, pētot pākšaugu audzēšanu un graudaugu kvalitāti. Sanita Zute ir autore vairākiem desmitiem augsta līmeņa zinātnisku publikāciju.

Apbalvojums esot bijis negaidīts, bet patīkams pārsteigums. Tā kā Stendes pētniecības centrs šogad svin savu 100 gadu jubileju, Sanita Zute atklāj, ka izvirzījuši vairākus kolēģus dažādiem apbalvojumiem par ieguldījumu centra darbībā un zinātniski pētniecisko darbu, tomēr viņai nav bijusi nojausma, ka kolēģi nominējuši arī viņu pašu.

Atsksatoties uz paveikto, augstā apbalvojuma saņēmēja lietai pieiet pieticīgi un atzīmē, ka tikai godprātīgi darījusi savu darbu no sirds, tomēr svarīgi ir arī, ka apkārtējie un blakuscilvēki pamana un novērtē paveikto. Kā vienu no pozitīvākajiem aspektiem viņa vērtē to, ka Stendes pētniecības centrs ir sasniedzis 100 gadu vecumu un joprojām aktīvi darbojas, tiek veikti arvien jauni pētījumi, kas ir ļoti svarīgi Latvijas tautsaimniecībai, ekonomikai un eksportam, ir notikusi attīstība gan centra zinātniskajā daļā, gan arī tehnoloģiski, priecājas, ka izdodas centru atjaunot un uzlabot.

Prieks esot par katru paveikto darbu, tomēr lielākais prieks tomēr laikam esot par jaunu šķirņu radīšanu un darbu selekcijā un to pozitīvo novērtējumu. Sanitas vadībā Stendes pētniecības centrs arī aktīvi iesaistījies un realizējis vairākus projektus.

Atzīmējam, ka Latvijas Valsts Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums — nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Balvu pasniedz par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.