Talsos izveidots Ābeļziedu stars

Talsos izveidots Ābeļziedu stars

Iesaistoties iedzīvotājiem, Lielās talkas dienā šogad īstenota trīs gadus lolotā iecere — izveidots Ābeļziedu stars. Tas ik pavasari gan no putna lidojuma, gan dodoties cauri Talsiem, priecēs ar plaukstošiem ābeļziediem.

Ideju par Ābeļziedu stara izveidi sāka īstenot pirms trim gadiem, kad staru jeb ābelīšu stādīšanu rindā sāka Saules ielā. Pērn to turpināja Saules ielas ieplakā, bet šogad ābelītes ikviens interesents bija aicināts stādīt pie Stendes ielas rotācijas apļa līdzās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālei.

Pateicoties čaklajām rokām ābeļziedu stars turpmākos gadus greznos pilsētu visas Stendes ielas garumā.
/Foto: Edgars Lācis/

Pērn ābelīšu stādīšanu ietekmēja «Covid-19» izplatības ierobežojumi, tādēļ šogad jo īpašs bija prieks bez raizēm satikt kolēģus, draugus un nodoties pilsētas apzaļumošanai. Lielākoties dalību ābelīšu stādīšanā ņēma ģimenes ar bērniem, simboliski liecinot, ka šo ieguldījumu pēcāk novērtēs arī nākamās paaudzes.

Ābeļziedu stara veidošanu paredzēja tematiskais plānojums «Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns 2019.—2025. gadam». Pilsētā turpmāk pavasaros krāšņi ziedēs ābelītes ar baltiem, rozā, tumši rozā un rubīnsarkaniem ziediem.

Ābelītes ikviens interesents bija aicināts stādīt pie Stendes ielas rotācijas apļa līdzās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālei.
/Foto: Edgars Lācis/