Talsu novada muzejs gatavojas īpašai izstādei

Talsu novada muzejs gatavojas īpašai izstādei

Šodien Talsu novada muzejā viesojās izstādes “Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs” kurators Žils Bonviāls (Francija) un Francijas institūta Latvijā projektu koordinatore Dita Podskočija. Vizītes mērķis bija pārrunāt iespēju Talsu novada muzejā eksponēt izstādi “Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs.”

Kā vēsta Talsu novada muzejs savā Facebook.com profilā, Žila Bonivāla izstāde stāsta par dabas un mākslas priekšmetu kolekciju, to veidošanās vēsturi. Ieceļojuši Eiropā no četriem pasaules kontinentiem, šie priekšmeti bija vēlāko dabas vēstures un ārzemju mākslas muzeju pamats. Lai arī retu un vērtīgu priekšmetu iegāde izsenis bijusi bagātnieku privilēģija. Tieši lielās jūras ekspedīcijas, kuras aizsākās 15.gs., veicināja studiolii modi Itālijā, vāciskajā pasaulē – kunstkameru, bet Anglijā un Francijā – retumu kabinetu attīstību.

Pateicoties daudzu Latvijas kuratoru veiktajai tēmas izpētei un nozīmīgāko kultūras institūciju deponējumiem, šī izstāde sniedz ieskatu arī hercoga Jēkaba valdīšanas laikā. Hercogistei, līdzīgi kā citām Eiropas jūras lielvalstīm, bija savas kolonijas, no kurām uz Kurzemi ceļoja eksotiski priekšmeti.

Talsu novada muzejā izstāde būs apskatāma no šī gada novembra līdz 2023. gada februārim. Izstāde ievadīs ne tikai Nikolaja Himzela jubilejas gadu, jo tad muzejniecība Latvijā atzīmēs pirmā publiskā muzeja atvēršanas 250. jubileju, bet arī Talsu novada muzeja simtgadi.

/Foto no Talsu novada muzeja Facebook.com profila/