Talsu skeitparks kļūst krāsaināks

Talsu skeitparks kļūst krāsaināks

Grafiti zīmējumu Talsu skeitparkā vajadzēja atklāt pilsētas svētkos, tomēr laikapstākļi ieviesa korekcijas, tāpēc darbs top šobrīd. To zīmē ielu mākslas pasaulē labi zināmais mākslinieks Dainis Rudens ar trim saviem kolēģiem, kuri arī paši labprāt izbrauc ar skrituļdēļiem, tāpēc vide, kurā ir jāstrādā, ir pašiem ļoti tuva.

Domājot par to, ko uzdāvināt pilsētai svētkos, pašvaldībā tika izdarīts secinājums, ka skeitparkā pietrūkstot košuma. Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko stāsta: «Talsu skeitparks ir viena no iecienītākajām vietām pilsētā, kur pulcējas jaunieši un bērni, bet līdz šim teritorija ir bijusi gana vienmuļa, bez krāsainiem akcentiem. Un, domājot par to, kas būtu vispiemērotākais šajā vidē, secinājām, ka tā ir grafiti māksla.»

«Mēs sapratām, kas ir Talsu klasika, tāpēc pieturamies pie tā, ka ir pakalni, ir ļoti skaista vecpilsēta. Talsenieki varēs paši paskatīties uz to, kā citi viņus redz no malas. Sienas gleznojums, kas ir iekšā skeitparkā, ļoti labi atbilst skeitborda, ielu un ekstrēmajai kultūrai, savukārt lielā siena ir vairāk domāta vispārīgi, piemēram, tūristiem un pilsētas iedzīvotājiem. Mēs sadalījām zonējumus, lai visām paaudzēm ir, ko redzēt,» komentē Dainis Rudens.

Tas, kas tiks zīmēts uz galvenās plaknes jeb sienas, tika saskaņots, bet uz pārējām divām virsmām četru mākslinieku komanda varēja brīvi izpausties. /Foto: Terēze Matisone/

Visi četri iesaistītie mākslinieki paši labprāt jau no bērnības nodarbojoties ar skeitbordu. «Skeitbords ir ielu kultūra, no kā nāk grafiti, ielu māksla un tad tas attīstās,» viņš turpina. «Skeitbords ir bijis viens no tādiem pamatakmeņiem, no kā iekustēties,» mākslinieks priecājas, ka pēc pirmās darba dienas, nakts laikā, uz sienas nekas nebija piezīmēts klāt, un cer, ka jaunieši un citi skeitparka apmeklētāji respektēs radīto mākslas darbu un to arī turpmāk nesabojās.

Daiņa Rudens grafiti mākslas darbi ir apskatāmi arī citās Latvijas pilsētās, nu šim pulkam pievienojušies arī Talsi.