Usmas ezerā papildināti līdaku mazuļu krājumi

Usmas ezerā papildināti līdaku mazuļu krājumi

Ik gadu Usmas ezers tiek papildināts ar jauniem zivju krājumiem. Šogad 20,5 tūkstošu mazo līdaku laišanai ezerā līdzi sekoja ne vien makšķerēšanas entuziasti, bet arī mazie nākotnes makšķernieki, jo šaipusē pirmo reizi notika bērnu nometne «Usmas makšķerēšanas piedzīvojums».

Usmas ezers ir piektais lielākais ezers Latvijā. Tā krasti stiepjas trīs novados — Ventspils, Kuldīgas un Talsu. To iemīlējuši ne tikai vietējie makšķernieki, bet arī citi entuziasti no visas Latvijas, tāpēc, lai papildinātu zivju resursus, tajā tika ielaisti vienvasaras līdaku mazuļi.

«Tāda zivju suga kā līdaka ir jāpavairo gadā vismaz par 120 000 zivju mazuļu, un šodien mēs to izdarījām tikai pa daļai,» atklāj Usmas ezera uzraugs Atis Maldonis.

Zivju krājumu papildināšanu ik gadu paredz Usmas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi. Parasti zivju resursu iegādi nodrošināja no Valsts zivju fonda līdzekļiem, taču šogad šāds projekts netika realizēts. Šajā reizē zivju iegādi palīdzēja nodrošināt mežizstrādes un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmums «Niedrāji MR», kura pārstāvji bija pulcējušies arī Usmas ezera krastā, tūrisma un atpūtas kompleksā «Bukdangas», lai kopīgiem spēkiem mazās līdakas ienestu ezerā.

SIA «Niedrāji MR» komanda gatava līdaku mazuļus ienest ezerā.
/Foto: Monta Megija Učelniece/

Bērnu nometnes vieta nav izvēlēta nejauši. Tieši lielā dabas bagātība nodrošina ļoti daudz lietu, ko bērniem apskatīt reālajā dzīvē un iepazīt citādāk. Uzrunājot mazos dalībniekus, visi kā viens stāsta, ka makšķerēšana ir kļuvusi jau par sirdslietu un tas galvenokārt tāpēc, ka ģimenē ir kāds, kas nodarbojas ar makšķerēšanu gan vaļasprieka, gan profesionālākā līmenī. Interesanti tas, ka daudziem nometnes mazajiem makšķerniekiem zivju laišana ezerā bija patīkams jaunums. Šogad ielaistie zivju mazuļi savus izmērus, lai makšķernieks lomu varētu paturēt sev, sasniegs aptuveni pēc pieciem gadiem. Tas arī būs brīdis, kad šī gada nometnes jaunie makšķernieki varēs atgriezties Usmā, lai noķertu savu lielo lomu.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.