Uz skatuves atgriežas savulaik iemīļotais konkurss «Nots»

Uz skatuves atgriežas savulaik iemīļotais konkurss «Nots»

Pavasara brīvlaiks Talsu novada jauniešiem jau vairs nav iedomājams bez Jauniešu dienas. Jau vairākus gadus pievienojas aktīvie vienaudži no citiem novadiem, un šoreiz Talsu sporta hallē dienu baudīja ap 250 jauniešu. Pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezies arī jauno vokālistu konkurss «Nots 2024», kurā uz lielās skatuves kāpa pieci finālisti.

Jau nākamgad Jauniešu dienai apritēs 20, un šķita, ka tai jābūt reizei, kad ieskatīties vēsturē. Taču tad Jauniešu apvienība «TAS.ES» saprata, bet ja nu nākamgad prātā iešausies kas oriģinālāks, tāpēc pasaules vēsturē ieskatījās šoreiz. Šī gada tēma bija «Evolūcija», un savos mājasdarbos, radot uzdevumus citiem vienaudžiem, komandas aizveda līdz pat 1700. gadiem. «Es domāju, ka evolūcija ir veiksmīga tēma, jo tas ir ne tikai izklaidējoši, bet arī izglītojoši,» saka Talsu novada Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Līva Karlsone. «Tu paskaties arī uz vēstures gaitām, kā pasaule attīstījusies, kāda tā ir mūsdienās, kur ir tās līdzības ar agrākiem laikiem un kā labāk dzīvot nākotnē.» Viņa norāda, ka šī jauniešiem ir lieliska iespēja savā starpā komunicēt un saliedēties, un tā Saldus jaunieši jau mūsējos uzaicinājuši ciemos uz savu Jauniešu dienu.

Pēc pārtraukuma par pirmo konkursa «Nots» uzvarētāju kļuva Kristiāna Keita Tulpe no Mērsraga. Viena no dziesmām, ko meitene izpildīja, bija jaudīgā «Bohemian Rhapsody», ko skatītāji arī novērtēja, visvairāk balsis atdodot tieši Kristiānai. /Foto: Terēze Matisone/

Jauno vokālistu konkurss «Nots» savulaik bija ļoti iemīļots, un šobrīd tas atgriezies. Četrus mēģinājumus ar pieciem jauniešiem strādāja kultūrvietas «Kurte» saimnieks un mūziķis Armands Svinsters. Pēc konkursa viņš atzina, ka rezultāts bija fantastisks.

«Lielākā daļa jauniešu nodziedāja vēl labāk nekā mēģinājumā, un par to man liels prieks! Jo parasti uz lielās skatuves, kur ir gaismas, skaņa, uztraukums lielāks, bet jaunieši tiešām fantastiski izdarīja savu lietu. Jūtos lepns!»

atzina viņu pasniedzējs.

Konkursā uzvarēja Kristiāna Keita Tulpe no Mērsraga. Viņas sapnis ir saistīt dzīvi ar mūziku, un šī uzvara došot vēl lielāku drosmi to darīt. Balvā Kristiāna saņems iespēju veikt ierakstu profesionālā ierakstu studijā, bet arī uzstāšanās uz lielās skatuves jauniešiem ir milzu pieredze. «Tā ir laba platforma, kur jaunietim parādīt sevi un savu talantu,» saka jaunatnes lietu speciāliste Līva Karlsone, kura palīdzējusi konkursam atgriezties.