Uzņēmēja: «Pašu bērni ir mūsu mazā kvalitātes kontrole»

Uzņēmēja: «Pašu bērni ir mūsu mazā kvalitātes kontrole»

To, ka Talsos dzīvo fantastiskas saimes, apstiprina arī Mierkalnu ģimene. Kellija ar vīru Andri audzina divas meitas — Amandu un Aneti — un paralēli tam nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Viņi 16. augusta pēcpusdienā Talsos, Lielajā ielā, atklāja svētku telpu «Piparmētra» jeb vietu, kur svinēt dažādus dzīves notikumus.
— Kāds ir bijis ceļš līdz «Piparmētras» atklāšanas dienai?
— Mūsu ceļš sākās pirms sešiem gadiem, kad pieteicās mūsu vecākā meitiņa Amanda Mia. Kad Amanda piedzima un auga lielāka, arvien vairāk sākām interesēties par izklaides vietām un veidiem bērniem. Pienāca Amandas otrā dzimšanas diena un sapratām, ka, lai svētki būtu bērnu prieka pilni, jāiznomā atrakcija. Gāja dienas un izdomājām, ka varam paši tādu iegādāties, lai vienmēr Amandas dzimšanas dienā bērniem būtu prieks. Un tad sākās… Nu jau mums ir četras profesionālās piepūšamās atrakcijas, balonu dekorācijas, burbuļu aparāti.
— Ar ko nodarbojāties pirms svētku istabas izveidošanas?
— Pirms svētku istabas izveides strādāju ĢBAC «Brīnumiņš», kur plānoju arī atgriezties strādāt, ja būs tāda iespēja, tikai uz mazāku slodzi. Vīrs Andris darbojas kā pašnodarbināta persona, iznomājam profesionālās piepūšamās atrakcijas un kublu. Pirms uzņēmējdarbības uzsākšanas vīrs strādāja apsardzē, bet sapratām, ka īsti apvienot to visu nevaram, tāpēc nācās no apsarga profesijas aiziet.
— Kā radās ideja par šāda veida biznesa uzsākšanu? Cik daudz laika prasīja izveidošana no idejas līdz gala produktam?
— Ideja jau radās ļoti sen. Talsos šāda veida vieta nebija pieejama, tad arī sākās pandēmija un sapratām, ka labi vien ir, ka telpu neizveidojām. Kad rudenī piedzima otrā meitiņa — Anete, sagaidot pirmo gadu jubileju sapratām, ka īsti jau nav kur nosvinēt, jo oktobrī ārā jau ir drēgns, svētki ar piepūšamajām atrakcijām nesanāks, mājā — nav tik lielas telpas, kur saaicināt visus viesus, un vēl parūpēties par to, lai bērniem būtu jautri.
Sapratām, ja vienu gadiņu vēl var sagaidīt mājās, tad uz diviem gadiem būs jāmeklē kāda telpa, kur svētkus nosvinēt. Pavasarī izvirzījām mērķus, ko vēlamies vasaras laikā paveikt, uzrakstījām uz papīra un sākām meklēt telpas. Sakumā tās meklējām ar augstiem griestiem, ar domu, ka varēsim telpā ielikt piepūšamo atrakciju, jo līdz šim tā klienti jau bija darījuši, bet sapratām, ka Talsos šādu piemērotu telpu nav. Braukājām pa Talsiem un meklējām, līdz ieraudzījām uz mūsu «Piparmētras» logiem vārdu «Iznomā» un telefona numuru.
— Kas bija nosaukuma «Piparmētras» idejas autors un kāda nozīme zem tā slēpjas?
— Nosaukumu meklējām pēc bumbiņu krāsām, kuras bijām jau noskatījuši. Domājām, kas varētu būt maigi zaļgans. Sakumā prātā vārds nenāca nemaz, bet tad pēkšņi Andris ieminējās: «Piparmētra»! Jā, kāpēc gan ne? Piparmētra asociējās ar svaigumu, tieši tāpat kā šīs telpas.
— Kas ir galvenā jūsu uzņēmuma vērtība?
— Mums galvenais ir, lai mūsu bērni ir laimīgi un priecīgi, kā arī bērni un vecāki, kuri nāks pie mums ciemos. Mēs uzskatām, ka bērni ir patiesākie uz visas pasaules, viņu prieks un smaids ir katra vecāka lielākais prieks.
— Cik cilvēku ir «Piparmētras» komandā? Kā ir ar pienākumu sadali?
— «Piparmētras» komandā esam vien mēs paši, bet bērni ir mūsu mazā kvalitātes kontrole — visas rotaļlietas pirms tam tiek pārbaudītas, to dara mūsu bērni. Kad izveidojām istabu, jautājām: «Amanda, ko, tavuprāt, vēl vajadzētu, lai bērniem te patiktu?» Tad kopā braucām un pirkām. Šobrīd visu nepieciešamo dara Andris, bet pieļaujam, ka ar laiku, iespējams, vajadzēs vēl kādu, jo vēlamies, lai telpā varētu būt ne tikai svētki, bet arī nodarbības, meistarklases un atvērtie apmeklējumi.
— Kā vispār šādas vietas iedzīvojas Talsos? Vai cilvēkiem tāds pakalpojums interesē? 
— Interese par šādu telpu cilvēkiem ir, un ceram, ka arī nezudīs!
— Kādi ir jūsu mērķi, sapņi vai tuvākā laika ieceres?
— Ir jau vēl kādi sapņi un mērķi, ko īstenot, bet tie lai paliek pie mums!