Žūrija vērtē Talsu novada amatierteātrus

Žūrija vērtē Talsu novada amatierteātrus

Bez plašā notikumu piedāvājuma nedēļas nogalē, teātra cienītājiem bija iespēja baudīt Talsu novada izrāžu karuseli Lubes un Pastendes kultūras namos. Deviņu Talsu amatierteātru sniegumu vērtēja žūrija.

Divas dienas Lube un Pastende kļuva par skatuvi Talsu novada amatierteātriem. Un viņus vērtēja žūrija. Iespēja baudīt teātra noskaņas Talsu novada izrāžu karuselī bija no rīta līdz vēlam vakaram. “Čūsku ballīte” Vandzenes tautas nama amatierteātra izpildījumā ir tikai viens no plašā piedāvājuma. Tā asprātīgā veidā ļāva pārliecināties, ka katrā sievietē patiešām slēpjas čūska – indīga vai tikai viltīga un gudra, tas paliek katras ziņā.

Pēc izrādes režisore Laila Bergmane atzīst, ka ļoti izbauda mēģinājuma procesus ar savu kolektīvu. Šodien spēlēt žūrijas priekšā bija grūti diezgan. Pirmkārt, jau vide cita, satraukums, laiks – tajā jāiekļaujas un vēl jāsakārtojas. Mājas sienas laikam palīdz vairāk. Bet es domāju, ka mums sanāca  labi – meitenes izdarīja, ko varēja. Satraukumu varēja just, bet bija labi,” priecājas Laila Bergmane.

Uzreiz pēc izrādes režisoriem jau pirmā saruna ar žūriju, kas dalās iespaidos, novērojumos un padomos. Tikmēr uz skatuves top zibenīgas pārmaiņas, jo jau pēc īsa brīža jāsākas nākamai izrādei. Talsu Tautas nama K.Valdemāra Talsu teātris uz skatuves dēļiem pārceļ arī skatītāju krēslus.

Asprātīgajā viencēlienā, kurā līdz pat sajukšanai prātā talsinieki meklē atbildi uz jautājumu: “Kas pie velna ir metranpāžs?!”, skatītājiem ir iespēja būt tuvu, tuvu. Tas gan prasa papildus stresu aktieriem. “Ir viens gadījums šajā teātrī, kad ir jāsēž, un es sēžu tieši ar muguru pret skatītājiem. Tas ir tā, mazliet neomulīgi, jo, kā mēs zinām, teātrī nedrīkst griezt muguru pret skatītājiem. Tas bija dīvaini, bet tā ir laba pieredze,” stāsta aktrise Nikola Pecenčuka.

Skates ir iespēja ne tikai redzēt amatierteātru pēdējo veikumu, bet arī saprast, vai kādu no tiem nav vērts sūtīt uz konkursiem, festivāliem un dziesmu svētkiem. “Es vienmēr skatos izrādi – nevis amatierizrādi. Tā robeža starp amatieriem un profesionāļiem ir tāda, ka mēs skatāmies uz amatierveidojumiem, mums vispār žoklis atkaras. Mēs nedomājam, vai viņš ir profesionālis vai amatieris,” stāsta žūrijas pārstāvji Valdis un Rita Lūriņi.

Talsu novada amatierteātri tika gan pie trešajām, gan otrajām un pirmajām pakāpēm. Bet K. Valdemāra Talsu teātrim un jauniešu teātrim “Es un mēs” par izrādi “Minhauzena precības” piešķirta augstākā – A pakāpe. “Nav jau tā, ka A pakāpe nozīmē, ka viss ir ideāli. Bet tas nozīmē, ka šai izrādei ir iespēja attīstīties, un ka viņā ir tas potenciāls, lai viņa būtu lieliska,” dalās žūrijas pārstāvji.

Bez pakāpēm žūrija piešķīra arī trīs specbalvas. Un apsolīja ar Talsu novada amatierteātriem tikties vēlreiz vasarā – divu dienu meistarklasē gan režisoriem, gan aktieriem.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.