Ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem talsinieki apmierināti

Ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem talsinieki apmierināti

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Talsu novadā nobalsojuši 12 307 jeb 41,85% vēlētāju. Tā ir otrā lielākā vēlētāju aktivitāte Kurzemē. Šodien iedzīvotāji atzīst, ka lielākoties ir apmierināti ar vēlēšanu rezultātiem, taču par zemo aktivitāti gan esot skumji.

Talsu novads Eiropas Parlamenta vēlēšanās sasniedza otru lielāko aktivitāti Kurzemē. Šeit nobalsoja vairāk nekā 12 000 jeb 41,85% vēlētāju. Kopumā Latvijā balsojuši 33,83% balsstiesīgo, kas nozīmē, ka aktivitāte ir mazliet augstāka nekā iepriekšējās divas reizes 2019. un 2014.gadā. Visvairāk balsu ieguvusi “Jaunā Vienotība” un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, kam katrai Eiropas Parlamentā pa diviem mandātiem. Pavisam jaunajā sastāvā iekļuvuši septiņu politisko spēku pārstāvji – Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete no “Jaunās Vienotības”, Roberts Zīle un Rihards Kols no Nacionālās apvienības, Nils Ušakovs no “Saskaņas”, Vilis Krištopans no partijas “Latvija pirmajā vietā”, Ivars Ijabs no “Latvijas attīstībai”, Mārtiņš Staķis no “Progresīvajiem” un Reinis Pozņaks no “Apvienotā saraksta”. “Es pats gāju vēlēt, sekoju līdzi vēlēšanu rezultātiem un tie mani ļoti apmierina,” stāsta Talsu novada iedzīvotāja Dace.  “Rezultāti, skatoties šī brīža ģeopolitisko situāciju, ir labi. Kaut kādā ziņā es gaidīju sliktākus. Man liekas, pats galvenais ir, ka tika tomēr mandāti lielākoties pārstāvēti tieši latviskajām partijām,” tā Talsu novada iedzīvotājs Linards. 

Uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām balsot devās vien 33% balsstiesīgo. Atlikušie 67% palika mājās.  “Manuprāt, tas ir ļoti slikti. Es tā ļoti dziļi neinteresējos par politiku, bet, man šķiet, ka šīs vēlēšanas bija ļoti svarīgas. Jo no tā atkarīga mūsu nākotne,” viedokli pauž Talsu novada iedzīvotāja Dana. “Es aizgāju un nobalsoju. Arī pirmo reizi par Eiropas Parlamentu. Tā cītīgi es balsoju Saeimas vēlēšanās,” atklāj Talsu novada iedzīvotājs Aivars. “Tas jau attiecas arī uz mums, tie paši Eiropas finansējumi, projekti… Kaut gan tās deputātu vietas mums nav ļoti daudz, bet tāpat sava balss ir,” teic Talsu novada iedzīvotāja Sandra. “Es domāju, ka uz vēlēšanām aizgāja politiski atbildīgākā vēlētāju daļa, un tas arī ir kaut kādā ziņā rādītājs,”  uzskata Linards. “Tā ir mūsu attieksme pret kopējām lietām, pret mūsu valsts attīstību. Patiesībā man ir neizpratne, kāpēc cilvēki neaizgāja vēlēt,” bilst Kuldīgas novada iezīvotāja Dace. “Bēdīgi, ka šiem cilvēkiem nerūp mūsu nākotne, drošība un skaista dzīve Eiropā,” papildina Talsu novada iedzīvotāja Dace. “Es domāju, ka tas nāks dabiski tad, kad nomainīsies paaudzes. Vecāka gada gājuma cilvēki uzskata, ka tas uz viņiem neattiecas, dzīvo savās mājās un viss ir vienalga. Bet es uzskatu, ka jaunā paaudze ir aktīva, ir pasaules, Eiropas pilsoņi, un tad arī tas mainīsies,” tā Sandra. 

 

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.